PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862329}

Tajemnice grobowca w Sakkarze

Secrets of the Saqqara Tomb
6,6 2 543
oceny
6,6 10 1 2543
Tajemnice grobowca w Sakkarze
powrót do forum filmu Tajemnice grobowca w Sakkarze

Bardzo mi przypadł do gustu, chociaż niczego się nie spodziewałem po nim. Można poznać na czym polega archeologia i jak wiele dziedzin nauki łączy ze sobą. Dowiesz się także nieco o starożytnym Egipcie, o obecnym Egipcie, o tym jak praca egiptologa wygląda od zaplecza... Ciężko się oderwać od tego dokumentu, a już same odkrycia - sztos!!! Uwielbiam takie produkcje. Polecam każdemu, kogo dokumenty interesują.

Scrach

No, to ja mam inne wyobrażenie o pracy archeologów. Wygląda na jakiś fejk, albo ultra amatorski paradokument.

ocenił(a) film na 8
Jaho63

Rozumiem i szanuję twoje wyobrażenia, ale również szanuję pracę tych naukowców którzy wystąpili w tym dokumencie.

Scrach

Ja też szanuję Twoje. Same odkrycia ok, Sakkara jest już od dawna ekplorowana. Bardziej miałem na myśli film. Lubię tematykę, choć nie profesjonalnie, a raczej jako fascynacja literacka (od Czarnych Okrętów - Joe Alex'a w dzieciństwie, po całe serie Wilbura Smitha o niewolniku Tajcie) ;) Po prostu film wyglądał na słaby paradokument, a jeżeli faktycznie była to relacja z odkrywania takich wielotysiącletnich artefaktów... To o zgrozo.

ocenił(a) film na 8
Jaho63

A propos fake'ów:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/egipt-odkrycie-w-sakkarze-archeolo dzy-znalezli-sarkofagi-mumie-i-posagi/h96k7hq,79cfc278

ocenił(a) film na 4
Scrach

Odkrycia super, ale jeśli tak wygląda praca archeologów w Egipcie to oni więcej rozwalą niż odkryją. Wszystko muszą na miejscu otworzyć. Brakuje mi tam jeszcze łomu jako narzędzia pracy archeologa. Już w starych filmach Indiany Jonesa praca archeologów była bardziej profesjonalna. Metody szukania na chybił trafił. Naukowcy interpretujący hieroglify to chyba wróżą z fusów. Co daje takie składanie kości w miejscu wykopalisk? zamiast wyciągnąć cały blok piasku i zrobić jakieś skany pozycji w jakiej szkielety są ułożone to oni wrzucają wszystkie kości co kosza po pomidorach... RTG bez żadnych przesłon!! pewnie Ci specjaliści żyją po 50 lat max, a jak któryś padnie, to kolejny szarlatan przychodzi i robi to samo. Krew się gotuje od tego paranaukowego bełkotu. Na dokumencie wygląda jakby dopiero co taczek zaczęli używać, wszystkie ładne, bez rys, jak ze sklepu. Przez te wszystkie lata z koszami na głowie zapieprzają...

ocenił(a) film na 8
_MK

No Indiana Jones bardzo ostrożnie strzelał i skakał między sarkofagami żeby nic nie uszkodzić... Paranaukowa teoria spiskowa, a wszystko dzieje się w studio dzięki najnowszym technikom komputerowym. Reszty nawet nie będę komentował bo sam sobie odpowiadasz na swoje pytania. Żyj dalej w swoich wyobrażeniach że Trump wszystkim sponsoruje zabawę w piasku...

ocenił(a) film na 10
Scrach

Hej, napisałeś, że uwielbiasz takie produkcje. Może znasz jeszcze jakieś filmy lub seriale dokumentalne na temat Starożytności? Byłoby super, gdybyś podzielił się tytułami :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Slonecznaaa

Hej, może nie w temacie starożytności ale bardzo dobrze zrealizowany miniserial dokumentalizowany Age of Samurai: Battle for Japan. Bardzo ciekawe również: BBC Wielka historia świata. Mam też coś z Rzymu ale jeszcze dobrze się nie wgryzłem w tą serię więc polecę/lub nie za jakiś czas... Widziałem też Sekrety piramid ale to takie se, do obejrzenia, ale nic ponadto...

ocenił(a) film na 10
Scrach

Dzięki za odpowiedź. Znajdę i obejrzę :) Gdybyś jeszcze znalazł coś ciekawego na temat np. piramid, to proszę, daj znać :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Scrach

Ja właśnie w innych materiałach o Egipcie widziałem zbyt dużo napalania się na złoto i faraonów. Tutaj jest spokojna praca nad dostępnym materiałem. Widzimy też samych Egipcjan zamiast wywożenia skarbów za granicę.
Czy nudny? Na pewno nie jest kręcony jako sensacyjny.

Scrach

Warunki w jakich przeprowadzają badania to jakaś amatorszczyzna. Teren otwarty, Dzieci biegające przy niezabezpieczonym wejściu, nad wejściem. Otwieranie mumi, ot tak, pod słońcem, bez warunków laboratoryjnych. Dziwne.

ocenił(a) film na 8
Skipper_Hoboken

To nie Faraonowie, poza tym przecież te mumie i sarkofagi nie są przecież szczelne więc bez przesady...

Scrach

Bez znaczenia. Co robią tam dzieci? To tak jakby dzieci biegające na placu budowy. Być może taką mają specyfikę pracy, mnie osobiście to razi i wygląda na brak profesjonalizmu... taka chałtura

ocenił(a) film na 8
Skipper_Hoboken

Witamy w świecie arabskim. Tak to wygląda niestety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones