PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1192}

Tato

7,6 103 965
ocen
7,6 10 1 103965
6,6 16
ocen krytyków
Tato
powrót do forum filmu Tato

Zbyt prawdziwy film, nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek tak zalał się łzami na filmie.
Zazwyczaj jestem bezuczuciowym dupkiem, ale takie filmy coś we mnie zmieniają. :)

ocenił(a) film na 7
IreuN

Masz już dzieci może? Nie chcesz,nie odpowiadaj.

ocenił(a) film na 10
RAC_79

Nie mam. Za małody chyba jeszcze jestem na dzieci. :)

IreuN

Dobry film parę. razy oglądałem. To chyba nie jesteś taki bezuczuciowy skoro cię poruszył.

ocenił(a) film na 9
IreuN

Mam to samo. Jeden z niewielu filmów, który mnie wzruszył.

ocenił(a) film na 5
mizak81

Wzruszyć to się można przy 'Znachorze', a 'Tato' jest za słaby.

ocenił(a) film na 8
qqryqu

Albo przy Trędowatej.

ocenił(a) film na 10
qqryqu

Przy Znachorze poszedłem spać.

IreuN

To dobrze o Tobie świadczy! Nie jesteś takim dupkiem, jeżeli masz uczucia, spoko. To naprawdę piękny film!

ocenił(a) film na 10
WR5556

miałem tak samo na tym filmie super film nie ma lepszego w tej kategori

ocenił(a) film na 10
Snow999

Ukazuje polski system sądownictwa do szpiku kości seksistowski.Zna ktoś może podobne filmy o takiej tematyce czy nadal to w polsce temat tabu?

ocenił(a) film na 10
BohseOnkelz

*Polsce

ocenił(a) film na 8
BohseOnkelz

Układ Zamknięty

ocenił(a) film na 6
IreuN

Ten film jest prawdziwy? Może poruszany problem, ale sposób, w jaki ten temat przedstawiono jest, w moim osobistym odczuciu, przerysowany. Wszystkie sceny z sądem to dla mnie bardziej coś w rodzaju satyry mającej groteskowo przejaskrawić panujące na salach sądowych podejście, podkreślić je poprzez przedstawienie w krzywym zwierciadle. Jak na "prawdziwy" film za dużo tu tej satyry (i to nie tylko na sądownictwo, bo mamy też satyryczne ujęcie feminizmu a nawet... stanu polskiej piłki nożnej), no i motyw z żoną wariatką, ganiającą z nożem, wyjęty żywcem z jakiegoś amerykańskiego thrillera, też tego realizmu raczej nie dodaje.

al_jarid

film może być nawet fajny ale za pierwszym razem nic mi się nie działo może trochę, ale parokrotnie jak oglądałam to mi ten film szkodził i szkodzi do dziś i muszę go unikać jak diabeł święconej wody, po tym filmie potrafiłam płakać warczeć bez powodu, powinnam go oglądać ze względu na moją ulubioną aktorkę Panią Teresą Lipowską, i Panią Dorotę Segdę którą lubię no i ze względu na tą małą. Zazdroszczę tym babciom, ciociom które były w Ole Maliszewską wpatrzone jak w obrazek, zastanawia mnie co się z tą małą dzieję ? I czy się kontaktuje z Panią Dorotą albo Panią Teresą ?

kinomanka_13

mmm... warczałaś. Widać leki nie działają

pb1994

żebyś wiedział jaka byłam agresywna darłam się nawet bez powodu. Mimo że chce oglądać ten film ze względu na Panią Teresę, trochę Panią Dorotę no i na tą małą Olę Maliszewską to nie mogę bo mam nie przyjemności z tym filmem emocjonalno - zdrowotne to jest moja wola, mojej rodziny i niektórych moich znajomych.

kinomanka_13

Na mnie negatywnie zadziałał "Kieł" i "Funny games". Te filmy bardzo oddziałowywuja na psychikę.

pb1994

i trochę ,, Plac zbawiciela " też na mnie negatywnie oddziaływał, jedynie plus jest taki że te dzieciaki w tym filmie śpiewały ,, Chałupy welcome to " lubię jak w filmach jest trochę śpiewu, ładnej muzyki. Od czasu gdy obejrzałam serial ,, Anna German " zwracam na śpiew, muzykę ogromną uwagę.

kinomanka_13

Anna German dobry serial.

ocenił(a) film na 10
al_jarid

Może pomyśl, że film był nagrany 20 lat przed tym, jak napisałeś ten komentarz.

ocenił(a) film na 6
lenka96

No i? Myślisz, że wtedy nie kręcono poważnych filmów na poważne tematy? Przecież poziom filmów w latach 90-tych tak generalnie, jeśli chodzi o całokształt, był wyższy niż teraz, więc nie wiem, do czego pijesz.

ocenił(a) film na 10
al_jarid

Chodziło mi o podejście sądów do ojców chcących, by dziecko było z nimi.

al_jarid

Zgadzam sie. Lata 90te to byl piekny czas jesli chodzi o nasze rodzime kino. Osobiscie do roku 2005 wyszlo tyle perelek... Tych powaznych jak i kultowych komedi. Bylismy samowystarczalni, w filmach przewazala polskosc nie bylo takich inspiracji hollywoodem jak dzis.. Na dobre nam to wychodzilo.

ocenił(a) film na 7
IreuN

Ze tak zapytam... Skoro jestes taki bezuczuciowy to po co w ogole filmy ogladasz?

ocenił(a) film na 9
IreuN

W produkcji jest TATO 2: Zemsta Teściowej :D

ocenił(a) film na 9
MaXXi

Był już dawno produkcji ale cuś nie wyszło.

ocenił(a) film na 8
IreuN

Są dwie najpiękniejsze polskie aktorki. Anna Korcz i Dorota Segda. Oglądałem ten film prawie 20 lat temu w TV i pamiętam, że pani Dorota rozwaliła system. Jest nie tylko piękna to i zdolna.

ocenił(a) film na 9
JackHolborn

Pomyliłeś Annę Korcz z Renatą Dancewicz :P

ocenił(a) film na 10
IreuN

No widzisz można, można i tyle. ;)

IreuN

Ja może jestem bardziej skłonna do okazywania uczuć, wiec tym bardziej nie mogłam się powstrzymać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones