Janeane Garofalo 

Janeane Marie Garofalo

6,6
1 415 ocen gry aktorskiej
Janeane Garofalo
Aktorka, komik, aktywistka polityczna i prezenterka radiowa w Air America Radio. Ma włosko-irlandzkie pochodzenie. Jej ojciec Carmine Garofalo pracuje w przemyśle naftowym, matka Joan była sekretarką. Zmarła na raka, gdy córka miała 24 lata.
Janeane studiowała historię w Providence College w Providence (Rhode Island, USA). W czasie studiów wzięła udział w konkursie na nowy talent komediowy, zorganizowanym przez telewizję kablową Showtime. Wygrała go i zdobyła tytuł "Najzabawniejszej osoby w Rhode Island". Jej sztuczka polegała na czytaniu z ręki, co jednak nie powiodło się podczas późniejszych występów. Marzyła o wejściu do grona scenarzystów programu "Late Night With David Letterman". Skończyła studia i pracowała przez krótki czas w Bostonie ( Massachusetts, USA) jako posłaniec rowerowy.
Zdobyła uznanie i liczne nagrody dla komików, jednak oficjalnie rozpoczęła karierę w latach 80. Jej wygląd był w zgodzie z panującą wtedy modą: czarne, grube okulary i rozczochrane włosy.
Najczęściej żartuje z kultury popularnej i presji wywieranej przez media na kobietach, jeśli chodzi o idealną sylwetkę. Sama uważa się za pesymistkę, która dostrzega raczej ciemne strony życia. Nie opowiada kawałów, ale obserwuje ludzi. Swoje obserwacje zapisuje w notesie - przydają się podczas występów.
Otwarcie wyznaje swoje liberalne poglądy polityczne. W wielu wywiadach podkreśla też, że jest feministką i pacyfistką.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 września 1964

miejsce urodzenia: Newton, New Jersey, USA

wzrost: 155 cm

mąż Robert Cohen (16.08.1992 - 10.11.2012, anulowano)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1996 r. - "Angel Mine" - Cowboy Junkies;
- 1997 r. - "Watery Hands" - Superchunk;
- 1999 r. - "David Duchovny" - Bree Sharp.
Odrzuciła rolę Gale Weathers w horrorze "Krzyk", by zagrać Jasmine w filmie "Sweethearts". Ostatecznie angaż otrzymała Courteney Cox.
Kandydowała do roli Marli Singer w filmie "Podziemny krąg". Postać tę zagrała Helena Bonham Carter.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wielki, zmarnowany talent przez brak holiłudzkiej urody.
Pieprzona, marketingowa maszynka do mięsa.

Pamiętam tylko tyle, że przyjeżdża bodajże do jakiejś wioski w Irlandi, jest chyba dziennikarką czy coś takiego a ta wioska słynie ze swatania- Naprawdę nie wiem czy dobrze to pamiętam. Wiecie o jaki film mi chodzi?

gra tylko w pierwszej scenie filmu - potem się już nie pojawia.

Szkoda tylko że nie dostaje poważniejszych propozycji filmów, mogłaby rozwinąć skrzydła. Uwielbiam filmy z jej udziałem :)

Uwielbiam tę aktorkę!:) Czekam na rolę,która pozwoli jej podskoczyć..ona pewnie też czeka...eh..taki talent a jakies umy jej podskakuja,fuuu....