PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487931}

The Bait

Balladyna
2,8 1 137
ocen
2,8 10 1 1137
The Bait
powrót do forum filmu The Bait

Dziś dzień byłam zmusza iść ze szkołą do kina 'Warszawa' na ten film, jako że Słowacki jest naszym patronem. Ok, fajnie, nie było chemii. Jednak to, co zobaczyłam na ekranie, mogłoby spokojnie konkurować z nudną lekcją. Gorzej, na lekcjach czegoś się uczymy, a ,,Balladyna'' była profanacją dzieła wieszcza.
Po pierwsze nie rozumiem, dlaczego akcja rozgrywała się w Nowym Jorku, skoro nikt nie mówił po angielsku,a dziennikarze w TV mieli polskie nazwiska. Próbowali nakręcić 'światowy' film, ale wyszła z tego jakaś karykatura. W fabule panował chaos, a kwestie wypowiadane przez aktorów co chwilę wywoływały oklaski i salwy śmiechu u moich kolegów ze szkoły.
Film źle przedstawiał się też wizualnie, bo miał ciemną kolorystykę, niczym w horrorach. Był ponury i nurzący, momentami przypominał tani serial kryminalny. Kwestie aktorów były sztuczne i szywne, a sama ich gra też pozostawiała wiele do życzenia. Wybręli z tego jako tako Bochasiewicz i Baka, ale postacie poboczne po prostu żenowały(na przykład dr Ash lub policjanci).
Ogóle rzecz biorąc, jeżeli cenicie Juliusza Słowackiego, to nie wybierajcie się na ten film. To po prostu pomyłka i parodia jego twórczości.

Ariel_11

O to byłyśmy w tym samym kinie, w tym samym czasie. (chodzimy do jednej szkoły ;)) - to tak na marginesie, a co do filmu to muszę się z Tobą w pełni zgodzić. Najbardziej podobał mi się tekst detektywa, czy jakiegoś policjanta, po których wybuchły ryki śmiechu i oklaski. Boże jedyny co ten facet robił w filmie, on nawet grać nie umiał... To było straszne. Tak samo jak ci reporterzy wiadomości - porażka. Wogóle cały film wyglądał strasznie amatarsko i współczuje aktorom tego wyższego formatu, którzy w nim wystąpili, próbowali uratować ten film, ale niestety nie udało im się.
Biedny Słowacki... Lubię unowocześnioną klasykę, ale to akurat im się nie udało. Większość ludzi wyszła z kina nie wiedząc o co chodzi i gdyby nie tytuł i imiona bohaterów (które tak świetnie unowocześnili, że aż kłuły w uszy)to ciężko byłoby mi zgadnąć, na postawie czego jest ten film.
Mogłabym wiele powiedzieć niemiłego o tym filmie, ale nie ma już co sie produkować, krytykiem nie jestem, więc się nie znam x)

Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones