PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131426}

The End of Evangelion

Shin Seiki Evangelion Gekijōban: The End of Evangelion: Air/Magokoro o, Kimi ni
7,9 10 549
ocen
7,9 10 1 10549
The End of Evangelion
powrót do forum filmu The End of Evangelion

Witam wszystkich ;) Niedawno zarejestrowałem się tutaj, oceniłem wiele filmów, które oglądałem i chciałem skorzystać z tej nowej opcji jaką jest "Twoje Rekomendacje". Na pierwszej stronie znalazłem właśnie ten film, 91% zgodności z moim gustem (teoretycznie). Zdziwiło mnie, że aż 91% zgodności przypisano do filmu anime, ponieważ nigdy takich filmów, seriali czy bajek nie oglądałem. Nie mam zielonego pojęcia czy ten film mi się spodoba, ale chciałbym spróbować. Nie wiedząc nic na temat świata anime czy warto zabierać się za ten film? Jeśli tak to gdzie mogę go znaleźć? Próbowałem coś wyguglować na temat tego filmu, ale mało skutecznie. Proszę o pomoc.

betonak

Mam to samo, też mi to wywaliło jako rekomendację, tle że w 92% zgodną :)

ocenił(a) film na 10
wmaksym

Jeśli nie widzieliście całej serii moim zdaniem nie ma większego sensu tego oglądać, nie będziecie wiedzieli o co chodzi i stwierdzicie, że to anime jest bez sensu.

betonak

hehe dziwna sprawa bo tez mam 91% a z anime jak do tej pory nie miałem do czynienie, wydaje mi się ze ktoś tu próbuje wypromować ten film ale mogę się mylić, dlatego zamierzam go oglądnąć i adekwatnie ocenić.

tomcur

u mnie 98%...

CyRaNs

hehehe :)

betonak

Nie znoszę anime, a wszystkie rekomendacje między 70-98%, to w 9/10 przypadków anime...

maciekges

he, he.... i u mnie 93% zgodności a anime po prostu nie lubię .... te rekomendacje to chyba jakaś wielka ściema :)

darecki7

Już jest ok. Można w ustawieniach, zaznaczyć jakie gatunki mają się wyświetlać. I już nie ma problemu z anime.

darecki7

95% u mnie

darecki7

też mam 93 % a nie oceniłem żadnego filmu anime, bo po prostu nie lubię tego gatunku. faktycznie jakiś spisek

maciekges

Wiecie dlaczego? Bo większość "anime" to dramaty, obyczajowe, przygodowe, komedie itd. nie są oznaczone jako "Chińskie bajki" czy tylko "anime", animacji Japońskich jest wiele w każdym z gatunków, stąd te "przekłamania".

betonak

u mnie to samo 91% a o anime pojęcie zerowe wiem tylko tyle że to nie dla mnie:)

betonak

Myślałam, że tylko ja tak mam, obecnie 89% ale też na pierwszym miejscu, chyba od początku... I ani jednego ocenionego przeze mnie filmu rysunkowego, a tym bardziej anime.

betonak

ja mam 92% a nigdy nie oglądałam anime ;o

Labellau

Ja tak samo.

betonak

to samo jest u mnie. dzięki maciekges sa podpowiedź jak się tego pozbyć ;)

ocenił(a) film na 1
Eternal_Cowboy

Daj mu 1 gwiazdkę i po kłopocie, powinno pomóc przy innych rekomendacjach anime

J.a.c.o.R

A może by tak zamiast psuć ocenę filmy którego się NIE OBEJRZAŁO i być może bardzo dobrego - wystarczy wyłączyć w ustawieniach gatunek anime?

betonak

U mnie tak samo:-)Ściągnąłem,próbowałem obejrzeć ,ale nie moje klimaty.Nie rozumiem rekomendacji

Zbyszek59

Chyba ktoś im zapłacił za rekomendacje, bo ja tez dostałam, zupełnie nie wiadomo skąd:)

ocenił(a) film na 10
czarownica_kat

Ciekawe, kto by miał zapłacić, skoro seria nie ma nawet dystrybutora w Polsce. :P
Aczkolwiek zgadzam się - rekomendacje są beznadziejne.

AlexAshtray

Dziwne, do tej pory wszystkie rekomendacje w miarę oddawały moje upodobania - a tu nagle 91% dla anime...

ocenił(a) film na 10
Achelon

To się ciesz, bo większość moich nijak nie oddaje mojego gustu :)

ocenił(a) film na 10
betonak

nienawidzę anime, a tu 94%... spisek jak nic :D

betonak

A u mnie 'tylko' 89% mimo, że te kilka anime, które oglądałem oceniłem całkiem wysoko o.0

betonak

Z tym anime mam 90%,ale to nic,kiedyś miałem 92% z filmem 'Dzielny mały toster'.

Tak apropo to chciałbym spytać czy ta Ewangelia nowego stworzenia to jest 1-sza część tego anime?

użytkownik usunięty
betonak

Widzę że nie jestem sam:D Czyżby jakieś lobby japońskie działało w Filmwebie? :D

ocenił(a) film na 9
betonak

To ciekawe, bo ja uwielbiam anime a do tej produkcji musiałem się osobiście "dokopać" i jestem usatysfakcjonowany. Tym niemniej to nie jest anime dla każdego. Jak ktoś już napisał w innym świeżym temacie, najpierw trzeba obejrzeć całą serię. Bez tego bohaterowie są dla widza tylko kolorowymi lalkami a ich motywy i charakter nie są znane. Wg mnie bohaterowie są rewelacyjnie wykreowani w tym anime, ale trzeba czasu, żeby się z nimi "zżyć". Jeśli jednak nie miałeś nigdy do czynienia z anime to jednak na początek proponuję obejrzeć coś innego z tego gatunku. Niewprawne oko wiele traci oglądając Evangelion. Pozdrawiam;)

betonak

Nawet jeśli nigdy nie oglądałeś anime to zachęcam do spróbowania, ten gatunek jest często mylnie postrzegany jako właśnie bajki dla dzieci, co w wielu przypadkach nie jest prawdą. Można tu znaleźć dramaty, obyczajowe, fantasy, tak jak w zwykłych filmach. No i do tego zazwyczaj soundtracki są świetne a problemu słabego aktorstwa po prostu nie ma :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones