2 godz.
7,0 231 156
ocen
7,0 10 231156
32 824
chce zobaczyć
7,9 25
ocen krytyków
{"rate":7.92,"count":25}
{"type":"film","id":528258,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Social+Network-2010-528258/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu The Social Network
  • Gregory_deVar ocenił(a) ten film na: 8

    Trochę przerażający obraz współczesnego świata, w którym sukces odnosi ten kto jest najbardziej pozbawiony skrupułów. Prawdziwych przyjaciół można stracić a nowych po prostu można ..kupić! Bo gdy się ma tyle pieniędzy to "przyjaciele" sami się pojawiają.. A i sława to swoisty afrodyzjak i nikt już nie zwraca uwagi jak została zbudowana tylko czy jest..

    Film nie jest arcydziełem ale David Fincher skonstruował wciągającą, płynną opowieść, którą dodatkowo przekształcił w ujmujący dramat "sądowy" z atrakcyjnymi retrospekcjami. Bardzo sprawnie i celnie dobrano obsadę. Jesse Eisenberg jest fenomenalnie antypatyczny. Gra słowem, gestem, ułożeniem ciała a nawet brakiem grania. To bohater, do którego traci się sympatię jeszcze zanim coś powie. Udana, momentami nawet brawurowa rola Justina Timberlake'a. Dobrzy bracia Winklevoss. Kto by pomyślał, że zwykle takie postacie oceniane w filmach jako snoby - w tym filmie staną się rycerzami honoru i obrońcami wartości gentelmanów..

  • Sportwell ocenił(a) ten film na: 7

    Gregory_deVar Obawiam się, że to nie tylko we współczesnym świecie sukces odnosi ten, kto jest pozbawiony skrupułów. Cała historia jest pełna takich ludzi. Ilu ludzi szlachetnych jest na szczycie a ilu poszło po trupach do celu?

  • Sportwell Dla mnie najciekawsze jest zakończenie filmu, kiedy Mark chce dodać Erikę Albright do swoich przyjaciół i z nadzieją (desperacją?) czeka na jej akceptację, co chwila odświeżając stronę z jej profilem. Psychopata czy Obywatel Kane, tęskniący za swoją „Śnieżyczką”? Szczerze mówiąc, kobiety grają w tym filmie niezbyt pochlebną rolę. Albright wyrasta tutaj prawie do roli Heleny Trojańskiej, przez którą rozpoczęła się krwawa i długotrwała wojna.