PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786678}
6,9 34 570
ocen
6,9 10 1 34570
8,0 45
ocen krytyków
The Square
powrót do forum filmu The Square

Tak samo jazda po hipokryzji Skandynawów. Wszyscy dawno już o tym wiedzą.

Natomiast mam problem z rozpoznaniem, co w tym filmie dla samych Skandynawów jest śmieszne, a co jednak jest tabu. Jest tam na przykład taka scena z gościem z syndromem Tourette'a, który co chwila przeklina i przeszkadza. Dla mnie najśmieszniejszy był ten starszy facet, który w pewnym momencie wygłosił banał o tolerancji, podczas gdy należało klnącego gostka wziąć po prostu za fraki i wywalić. Ale czy dla Szweda to też jest śmieszne czy też tolerancja to dla nich dalej większa świętość niż Matka Boska w Polsce?

Poprawiacz_napisowy

Wydaje mi się, że oni to odbierają jako wypaczenie pewnych wartości, ale samych tych wartości nie kwestionują.

Poprawiacz_napisowy

tolerancja ? heh dotykasz niemal wierzchniej warstwy, tolerancja to tylko pretekst, żeby dzięki temu była sposobność na wdrażanie skrzywionego nowego systemu wartości, opartego na nowym porządku świata. Dzieje się tak dlatego że lewicowe rządy od dekad wprowadzają swoją zdefektowaną ideologię aby wprowadzić swój nowy ład, i skutecznie budować nowe społeczeństwo destabilizują, wcześniej utarte systemy wartości, edukacji, kultury. W tych aspektach następuje świadomy regres zwłaszcza kulturowy, ale świadomy dla tych co pociągają za sznurki i budują nowe społeczeństwo. Barany nic nie wiedzą bo tresuje się ich jak małpy, a stosuje się do tego edukacje, i właśnie kulturę. Cała ta szopka to również jest połączone z inżynierią społeczną, i z wdrażaniem monokultury etc. jazda po sztuce współczesnej to łatwizna ? Łatwizna owszem kto nie dał sobie zbabrać umysłu faktem że neomodernizm to nic innego jak antykultura, degradacja. Nazywanie sztuki współczesnej gównem jest myślę adekwatne, do tego na jakim etapie regresu jest współczesna kultura, wszystko za sprawą, szkoły frankfurckiej, i nowej ideologii zachodniej, zbudowanej na korzeniach marksistowskiej rewolucji. Wiem natomiast jedno że w sztuce tak jak i wielu innych dziedzinach zycia społecznego nastąpiło tąpniecie, które przyczyniło się do kulturowo-społecznego atawizmu.

egzik01

Ja tu o filmie, a ty mi jakieś karoniowe mądrości z filmów na tubce. Po co?

'wszystko za sprawą, szkoły frankfurckiej'

Nie mogę się przestać śmiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones