PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836441}

Thor: Miłość i grom

Thor: Love and Thunder
6,1 59 951
ocen
6,1 10 1 59951
5,9 37
ocen krytyków
Thor: Miłość i grom
powrót do forum filmu Thor: Miłość i grom

Miałem wrażenie, jakby film był podzielony na dwie części. Pierwsza była przesiąknięta humorem, z którego słynie Waititi. Jednak było go zbyt dużo dla przeciętnego fana Marvela. Fani twórczości reżysera być może odnaleźli się w tym świetnie, jednak ja czułem się przebodźcowany. Reżyser chyba chciał wyciągnąć jak najwięcej z tego co 'zagrało' w Ragnaroku, jednak sceny, w których na mojej twarzy pojawił się szczery uśmiech mogę policzyć na palcach jednej ręki (scena ze spektaklem w Nowym Asgardzie boska!). W moim odczuciu film zaczął się w momencie opuszczenia przez głównych bohaterów boskiego zebrania. Czara goryczy napełniona humorem na siłę, zaczęła powoli robić się pusta, na rzecz fabuły i zbliżającego się głównego starcia dobra ze złem. Strzałem w 10 okazało się czarnobiała sceneria, która nadała klimatu i tak już znakomitej grze Bale'a. Gorr aż odstawał swoją jakością od miernej reszty filmu. Produkcji nie można odmówić pięknych bosko-kosmiczno-baśniowych krajobrazów oraz próby łatania dziury fabularnej między Mrocznym Światem a Ragnarokiem.
Całościowo film oceniam na 6/10. Szkoda też, że zamiast nowych elementów uniwersum nie sięgnięto po wątki już w nim osadzone (np. multiwersum i chociaż nutkę nadziei na ponowne połączenia Thora i Lokiego).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones