PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31793}

To wspaniałe życie

It's a Wonderful Life
8,1 25 660
ocen
8,1 10 1 25660
8,0 26
ocen krytyków
To wspaniałe życie
powrót do forum filmu To wspaniałe życie

Stary, aczkolwiek bardzo fajny i przyjemny film. Film zadaje nam jedno pytanie: Co by było gdyby nas nie było? Oczywiście w formie pozytywnej, nawet może troszkę przekoloryzowanej. Opowieść o człowieku George Baileyu, który musiał porzucić swoje własne marzenia na rzecz czegoś pozornie ważniejszego. Ratował honor rodziny. Nie jest zadowolony z takiego życia. Pelego problemów, nieidealnego. Bóg postanawia ze względu na liczne modlitwy wysłać jednego ze swoich aniołów. Pół filmu to głównie jedna wielka retrospekcja. Pokazanie życia George Baileya, ważniejsze rzeczy które miał wpływ na jego charakter, zachowanie, czyny w przyszłości. W połowie przechodzimy do filmu "właściwego" i widzimy... A zresztą nie będę tyle spoilerował. :) Jak mówiłem, film ma pozytywny przekaz i kręci się w tematyce Świat Bożego Narodzenia (ja oczywiście wybrałem najlepszy czas na zobaczenie filmu tego typu :P ). Aktorstwo jest spoko, nie widać za dużo sztuczności (bo i jakiś super efektów nie trzeba było). To jeden z tych filmów które wolałbym widzieć na święta w TV. Sprawna realizacja. Fakt, można zarzucać wyidealizowanie świata przedstawionego, aczkolwiek film miał mieć pozytywny wydźwięk. Polecam, jeśli ktoś chce oglądnąć coś dobrego i starego.
8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones