PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11223}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
6,9 16 837
ocen
6,9 10 1 16837
6,0 7
ocen krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

Błąd w obsadzie

ocenił(a) film na 9

Czy tylko ja zauważyłam błąd w obsadzie? Król Ludwik XIV? W powieści był Ludwik XIII, o ile sobie dobrze przypominam. Czy może twórcy filmu jakoś to sobie poprzemieniali?

black_eye

Masz rację. Powinien być Ludwik XIII. Opisane w książce Dumasa oblężenie La Rochelle (słynne śniadanie muszkieterów w bastionie świętego Gerwazego:) miało miejsce w latach 1927-28, a więc na 10-11 lat przed narodzinami króla słońce. Poza tym Richelieu zmarł gdy przyszły Ludwik XIV miał jakieś 4 lata, a królowa Anna Austriaczka była jego matką, czyli żoną Ludwika XIII.Podejrzewam, że jest to tylko błąd osoby dodającej obsadę.

ocenił(a) film na 9
allani

Też tak myślę. Wczoraj obejrzałam ten film i nie ma w nim żadnej wzmianki o tym, który to jest Ludwik (olały to nawet napisy końcowe). Osoba uzupełniająca obsadę chyba strzelała ;)

ocenił(a) film na 7
black_eye

Nie wiem, który powinien być, ale w filmie powiedzieli dokładnie, że XIII zmarł i teraz rządzi XIV. Skoro tak nie miało być (książka, historia) to albo źle przetłumaczyli, albo w filmie zrobili błąd.

ocenił(a) film na 9
Pirat_z_Karaibow

Chyba jednak to drugie ;)

ocenił(a) film na 7
allani

Literówki zdarzają się wszystkim, allani ;-)

ocenił(a) film na 10
allani

Chyba w latach 1627-1628... Francja nie miała króla w XX wieku!

koziro88

No jasne, że nie miała:) Po tylu rewolucjach i republikach monarchia we Francji zakończyła się ostatecznie w XIX w. Te daty to chyba przez tę klawiaturę numeryczną - wcisnęłam cyferkę "piętro" wyżej. Chyba jeszcze muszę trochę popracować nad pisaniem bezwzrokowym:) A swoją drogą muszkieterowie w okresie dwudziestolecia międzywojennego to mógłby być niezły pomysł na film. Skoro już powstał np. "Kowboje i obcy"... Żartuję oczywiście, ale swoją drogą w Hollywood wszystko jest możliwe.

allani

Twoje życzenie się spełniło mniej więcej :) http://www.filmweb.pl/film/Trzej+muszkieterowie+3D-2011-485468 widziałem zwiastun w kinie... kolesie latają sterowcami w XVII wieku .. Could be fun :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones