PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013183}

Turkusowa suknia

Le bleu du caftan
7,3 1 317
ocen
7,3 10 1 1317
7,3 10
ocen krytyków
Turkusowa suknia
powrót do forum filmu Turkusowa suknia

Brak informacji

ocenił(a) film na 1

Witam, niestety po 10 minutach dobrze zapowiadającego się filmu musiałem przerwać seans. Wydaje mi się, że powinna być informacja że film przedstawia historie miłości dwóch mężczyzn. Jednak nie dla każdego jest obojętne w warstwie wizualnej czy przytula się dwóch mężczyzn do siebie czy mężczyzna z kobietą. Niestety moja wrażliwość tego nie dopuszcza. Więc dla tych co nie widzieli, film jest o homoseksualistach.

podhorskim

Jeżeli przerwałeś po 10 min to skąd wiesz o czym jest ten film???
W każdym filmie występują kobiety i mężczyźni, czy ważny jest tylko wątek seksualny i będzie to wówczas film o heteroseksualistach... czy o ludziach, ich pragnieniach, lękach, chorobach, radościach i smutkach codziennego dnia, mądrości i o wrażliwości. Nie było w tym filmie scen, które mogłyby ranić jak to mówisz "wrażliwość". Poza tym wystarczyło przeczytać opis filmu na stronie filmwebu od dystrybutora i opis festiwalowy. Czy trzeba jeszcze dodatkowo uprzedzać "wrażliwego" widza, że na wojennym filmie mogą ginąć ludzie, a przy erotycznym mogą się trafić gołe ciała w różnych konfiguracjach ;)
Dla tych co nie widzieli to moim zdaniem nie jest film o homoseksualistach, ale o ludziach. Ja polecam, ale na pewno nie jest to film dla wszystkich, jeśli ktoś preferuje szybką akcję, wielowątkowość, niech odpuści.

ocenił(a) film na 1
anku_fw

Oczywiście masz rację, może trochę przesadziłem. Mówisz, że nie ważny jest wątek sexualny, masz rację mogli go pominąć tylko czy film byłby taki sam, wydaje mi się, że idąc za dzisiejsza moda przedstawienie związku homoseksualnego było zamierzone i nie jest tylko tłem. Niedługo premiera Silver Haze, kolejny obraz który podąża za modą, tym razem związek dwóch kobiet. Wnioskuję, że jesteś kobietą i rozumiem, że ciebie nie razi kontakt dwóch mezczyzn jednak niektórych mężczyzn to zniesmacza, tych heteroseksualnych którzy czują popęd do kobiet. Na pewno film ma wiele zalet, jednak uwierz że ten wątek może go dyskwalifikować w ocenie niektórych. Wiem, jestem staromodny, nietolerancyjny i pewnie homofobiczny, ale dla mnie facet to facet a kobieta to kobieta. Zdaje sobie sprawę że płeć mózgu nie zawsze idzie w parze z plcia fizyczna ale czy te wątki muszą dziś być wplatywane w każdy już prawie obraz? Przykładem jest Netflix. To jest po prostu moda, jak kiedyś na sexbomby i umięśnionych facetów, dziś jest moda na nijakość, wszystko jest bez wyrazu, bez płci, bez koloru skóry ale nie da się oszukać fizyki ani chemi. Polecam film wszystkim nowoczesnym fanom kina. Yo

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Polecę Ci film Jedwabna opowieść na dowód, że można :)

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Z orientalnych klimatów Gabbeh z 1996, gdzieś w sieci śmiga moje tłumaczenie z perskiego. Pozdrawiam

podhorskim

Dzięki, chętnie zobaczę. Ale nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc, "na dowód że można"...można co?... Mnie ten film się podobał między innymi właśnie dlatego, że nie było w tym wątku dosadnych scen jak np w Płynących wieżowcach czy w Tajemnicy Brokeback Mountain. Większość mężczyzn razi widok dwóch facetów, sama świadomość nawet że oni coś mogą ze sobą...ale dwóch kobitek już nie...;)
Jestem, staram się być tolerancyjna, zawsze mam z tyłu głowy, że może mam wśród znajomych, rodziny czy sąsiadów kogoś takiego, kogo lubię, a kto żyje w strachu że ktoś się dowie. Niektóry deklarują głośno, że są bardzo przeciwni, że to chore nienormalne, a potem się okazuje że dotyczy ten problem kogoś im bliskiego.. Mam dorosłego, na szczęście( bo miałby w życiu pod górkę) heteroseksualnego syna, ale myślę a co bym zrobiła gdyby okazało się że urodził się nie taki ale inny.
Przepraszam, że odbiegam trochę, ale dla mnie zawsze ważny jest człowiek. Czy jest dobrym człowiekiem, nie krzywdzi innych i co ma w głowie. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
anku_fw

Na dowód, że można zrobić piękny i subtelny film, w tym przypadku o dwóch kobietach, w którym na pierwszy plan nie wysuwa się wątek homosexualny. W dzisiejszym kinie mam wrażeni, że wszystko musi być pokazane, podane na tacy, nie ma miejsca na niedomówienia...
Też jestem wyrozumiały i pewnie tak samo kochałbym moją córkę gdyby mieszkała z przyjaciółką :) Jednak zawsze myślę sobie, że każdy gatunek ma za zadanie przetrwanie, taki jest chyba nasz główny cel, dlatego Ty jak i ja mamy dzieci. Co by było gdyby na pierwszy plan wyłoniła się miłość homosexualna, wiem że to raczej nie możliwe i instynkt przetrwa w ludzkości. Niektórzy mówią: ale w starożytnej Grecji to była norma, tylko czy gwałcenie 12 letnich chłopców przez starych mentorów to jest coś dobrego? Wg mnie to była patologia, tak samo jak śluby władców ze swoimi córkami, co często spotykano w Egipcie. Każdy ma prawo żyć jak chce, jeżeli nie krzywdzi innych, jednak czy na tym się muszą skupiać filmowcy? Homosexualizm dotyczy podobno dwóch procent ludzi, nie wiem dlaczego publiczność tak bardzo oczekuje filmów związanych z tym tematem. Na seans Turkusowej w większości przychodzą dziewczyny, faceci pewnie przyjdą na Silver Haze hehe tutaj odpowiadam że my wolimy lesbijki, pewnie tak ale Wy dziewczyny gejów więc mimo wszystko , wszystko się dobrze kończy :) Ps. jestem także niestety zbulwersowany zachowaniem księży, często gejów, co nie poprawia tej sytuacji :(

podhorskim

Obejrzałeś 10 min filmu w którym nie było nic zdrożnego, ale oceniasz całokształt i porównujesz do innego który obejrzałeś bo tamten dotyczył kobiet... Dla mnie ten film był subtelny. Bez względu czy dotyczył dwóch mężczyzn, czy dwóch kobiet. Nie poszłam na niego ze względu na homoseksualny wątek, który to wątek był obecny ale nie najważniejszy.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
anku_fw

Masz rację, głupio oceniać po 10 minutach, w łikend spróbuje obejrzeć cały. Nie podobało mi się też że to związek między w zasadzie starym mężczyzną i młodym chłopakiem, co innego dwóch dorosłych mężczyzn decyduje się na taki związek. Ale zobaczę, sprawdzę czy przypadkiem nie jest tak, że młody został przymuszony do tego związku. Wiesz, takim samym obrzydzeniem spoglądam na związek starych dziadów w młodymi dziewczynami, raczej nie ma mowy tu o uczuciu. Odezwę się po obejrzeniu :) Pozdrawiam

podhorskim

Ja na takich forach nie mam ochoty mówić jako osoba anonimowa. Najłatwiej wypowiadać się na jakieś tematy kiedy zachowujemy poufność poprzez nick. A wiec podhorskim uważam ze miłość to miłość nie ważne jaka płeć . Skoro jestem gejem nie mogę kochać i być kochanym wg Ciebie ? Widocznie jesteś osobą której najbardziej brakuje miłości czego Ci z całego mojego cieplutkiego serduszka życzę ;*

ocenił(a) film na 1
Milosz_Kaczmarek_777

Bardzo wrażliwe istotki z Was :) pozdrawiam

podhorskim

Czyli jednak? Dobrze czytać spojlery, dzięki!

ocenił(a) film na 8
podhorskim

Pewnie jeszcze byś chciał żebyśmy nosili różowe trójkąty? Żeby prawdziwy Polak i Katolik wiedział kogo kopać? Faszyzm wiecznie żywy.

ocenił(a) film na 1
permis

Dyskusja toczy się na te na temat filmu a nie konkretnych osób, ale zapytam, gdybyś szukał partnera np na portalu randkowym , na sympati przypuśćmy to chyba byś zaznaczył , że szukasz mężczyzny ? No bo gdyby nie to anonse dostawalbys od kobiet a to cię nie interesuje więc jest pewna różnica między homoseksualistami a hetero? Jak zamierzasz udowadniać, że się niczym nie różnicie to sobie odpuść.

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Dlatego ja też oczekuje takiej informacji, tyle. Nic więcej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Ponadto nie uważam się specjalnie za patriotę a tym bardziej już za katolika. Akurat w seminarium to miałbyś pełne zrozumienie i poparcie kolegów.

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Także błędnie myślisz, że tylko katolicy i wyborcy PiS mogą się oburzać (najbardziej chore jest właśnie to, że to wyborcy PiS nienawidzą Żydów i osób kolorowych a modla się Boga żyda i klękają przed gejami w kościele). Cały świat zmierza do resetu. Przepraszam, że o polityce ale chciałem jakoś nazwać pewną grupę osób w naszych kraju. Idźcie na wybory, zmieńcie coś :)

podhorskim

szczerze współczuję każdemu, kto aż tak nie może znieść widoku dwóch mężczyzn. ziółka na uspokojenie polecam, bo niestety tego elementu rzeczywistości nie wykasujecie.

ocenił(a) film na 1
nikatygrys

U mnie ziółka tylko zwiększają popęd do kobiet :)

ocenił(a) film na 1
nikatygrys

Widać ciężko u ciebie że zrozumiem mężczyzn, ubolewam :(

ocenił(a) film na 1
podhorskim

Reprezentuje mężczyzn, jesteś chyba dziewczyna jak mniemam po nicku, byłabys zadowolona gdyby żaden mężczyzna nie oglądał się za tobą tylko za chłopaki, chyba by było smutno...

ocenił(a) film na 10
podhorskim

boże, jakim ty jesteś trollem... to jeden z najpiękniejszych filmów o różnych odcieniach miłości, a ty, trollu, oceniłeś go na 1 nie oglądając, żenada!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones