PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=955}

Uciekające kurczaki

Chicken Run
6,2 57 264
oceny
6,2 10 1 57264
6,4 11
ocen krytyków
Uciekające kurczaki
powrót do forum filmu Uciekające kurczaki

Jak zwykle w dłuższych tekstach, znajdują się tu pewne SPOILERy.
Trudno jednoznacznie powiedzieć do kogo kierowany jest ten film. Oto bowiem z jednej strony, animacja, niby dla dzieci. Z drugiej są i elementy bajki, dobro wygrywa i takie tam. No ale sam początek, bardziej przypomina film o Holokauscie. Przynajmniej ja miałem takie wrażenie. Cała ferma bardzo kojarzyła mi się z Oświęcimiem, a państwo Tweedy z SSmanami. Biedne kury, to więźniowie, którzy jednak nie tracą nadziei, choć nie wszyscy. Tak na prawdę wszystkie kury przy nadziei podtrzymuje Ginger, no a potem Rocky, i znowu Ginger. A scena zabójstwa kury, może dzieciom wydać się bardzo brutalna. Potem mamu już czasem zupełnie inną konwencję. Zwłaszcza to co wyprawia Rocky i Ginger w maszynie to po prostu film przygodowy. Rocky i Ginger to romans, który pewnie przez głos Gibsona trochę skojarzył mi się z "Czego pragną kobiety". Bo oto Rocky i Ginger nie przepadją mocno za sobą, a właściwie w jakiś sposób konkurują. A na koniec buziaki ;). No jeszcze jest samalot zrobiony z byle czego, no i "organiazacja kur". Tak to wszystko razem daje całkiem niezłe widowisko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones