Film

Dazed and Confused

1993 1 godz. 43 min.
6,8 15 939
ocen
6,8 10 15939
10 395
chce zobaczyć
6,7 18
ocen krytyków
{"rate":6.7222223,"count":18}
{"id":"4915","linkUrl":"/film/Uczniowska+balanga-1993-4915","alt":"Uczniowska balanga","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/49/15/4915/7018861_1.2.jpg"}
Uczniowie liceum organizują wielką imprezę, by uczcić koniec roku szkolnego. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzająFilm ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzają rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Zbliża się wieczór, wszyscy czekają na imprezę u jednego z maturzystów. Jednak ta zostaje nagle odwołana. Młodzież rozprasza się po lokalach. Czas umila im, przeważnie bezcelowe, jeżdżenie w kółko po mieście z licznymi atrakcjami w postaci niszczenia skrzynek pocztowych, czy przewracania kubłów na śmieci. W końcu wszystkich obiega wiadomość o imprezie organizowanej pod Księżycową Wieżą. Zjeżdża się masa ludzi.

boxoffice
$7 993 039 w USA
budżet
$6 900 000
studio
Gramercy Pictures (I) (przedstawia) / Alphaville Films / Detour Filmproduction
data produkcji
1993
tytuł oryg.
Dazed and Confused
inne tytuły
Uczniowska balanga Polska
Więcej...
Rory Cochrane (Slater) nosił w filmie specjalną perukę z długimi włosami. Pomimo tolerancyjności miasta Austin w Teksasie, w którym kręcony był film, aktor spotykał się z różnymi reakcjami ludzi spoza planu filmowego na swój ówczesny wizerunek.
Ashley Judd starała się o rolę Jodi Kramer (jedna z głównych żeńskich postaci w filmie).
W scenie, w której seniorzy budują w szkolnej pracowni paletki, widać śpiącego nauczyciela. Grający go statysta naprawdę jest nauczycielem i uczył w szkole, w której kręcona była scena.
Rzadko można znaleźć film, który zapewni nam całkowite odprężenie i napełni pozytywną energią. Na szczęście udało mi się tego dokonać. "Uczniowska balanga" przenosi nas ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 74%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych