PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 443
oceny
7,4 10 1 296443
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Propagandowy szajs

ocenił(a) film na 3

Promujące pederastię i anarchię lewackie dziełko, które może tylko wywołać zażenowanie. Dałbym 1, ale trudno nie docenić niezłej gry Portman i ogólnie całkiem dobrej realizacji, stąd 3. Jednak ten film jest równie szkodliwy jak tak mocno lżony (i słusznie) w nim ustrój totalitarny. Film doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, czyli tworzenie cywilizacji bez zasad moralnych, w którym wolność równoznaczna jest z anarchią, a dewiacyjne zachowania uważane są za normę. Przesłanie filmu to jakaś tragifarsa, bo w miejsce słusznie obalonego reżimu totalitarnego film proponuje anarchię i relatyzwizm moralny. Powtarzam, jest to bardzo szkodliwy film.

pavel13

wnioskuje że jesteś alter ego rocka79, który sobie już nie radzi. Po twoim poziomie wnioskuję również, że jesteś debilem.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

heh, kto cie tu zawolal do pomocy?
pan andrzej anarchokomuch, ktory przegral dyskusje, czy jego przydupas obiwankenobi, ktory nawet nie moze sie za nia zabrac?

pavel13

Szalom, mnie, Andrzeja i Lady przysłała ambasada Izraela, a Mosad już ma namiary na ciebie, nasi agenci już kierują się do twojego domu, ta czarna limuzyna za oknem to naszego Mosadu, tylko ty pavelku13 broniłeś Polski przed naszym spiskiem mającym na celu przejęcie jej i przerobienie na macę, wiec Mosad się wziął za ciebie, ale nikt nie przyjdzie ci z pomocą, bo wszyscy poza tobą są Żydami, albo przekupionymi agentami. Szalom!
:DDDDDD

ObiWanKenobi444

A adres podpowiedział nam demon ukryty w Harrym Potterze znajdującym się u twojego sąsiada, przy okazji tajnego rabina twojej wioski:DDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pavel13

Co to za nazi-polo?

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

heh, jak to jest byc dysmozgiem?

pavel13

To ja powinienem ciebie o to zapytać.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

ale to ty znasz odpowiedz na to pytanie :O
heh, ale jestes za glupi, zeby nawet na to odpowiedziec :P

pavel13

Niestety, ale cię rozczaruję, nie odpowiem ci na to pytanie bo... dysmózgia mnie nie dotyczy:))

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

ojj zdziwilbys sie :)

pavel13

Nie sądzę.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

ja też nie lubie nikogo osądzać, ale czasami jestem zmuszony :D

pavel13

Proszę wstać, sąd idzie:)

ObiWanKenobi444

Rozprawę poprowadzi sędzia Pavla Maria Wesołowska

pavel13

Dysmózgia? Zapoznałeś się ze wszystkimi pojęciami jakie ciebie dotyczą? Brawo! To jakiś plus.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

heh, kolejny dowod na to, ze czytanie ze zrozumieniem nie jest twoja mocna strona :)

pavel13

a nie użyłeś pojęcia "dysmózgia" znanego każdemu trollowi z internetu? I kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Zacytować cię czy wolisz się kompromitować samodzielnie chłopcze?

pavel13

Nikt mnie nie wołał, biorę udział w dyskusji, nie można?

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

heh, pewnie, ze mozna, ale czy nie wydaje ci sie to dziwnym zbiegiem okolicznosci?

pavel13

A kto ciebie wołał?

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

jako, ze jestem w tej dyskusji "osamotniony" (sam przeciwko bandzie idiotow), to chyba nie trudno sie domyslic, ze twoje pytanie jest bezsensowne :)

pavel13

Osamotniony? A rock79? A rycerz? No jednak nie jesteś osamotniony. Dlaczego się tutaj zjawiłeś akurat teraz, akurat z odpowiedzią do osób, z którymi spierał się rock79? Czyżby zbieg okoliczności?

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

jaki ku*wa Rock???
podaj chociaz jeden post moj do niego, badz odwrotnie, albo jakis, gdzie mnie poparl, lub ja poparlem jego

pavel13

Cały czas go popierasz w tej dyskusji- wszak te same poglądy, ta sama pyskówka, ten sam bezsens. Dziwnym trafem go zastąpiłaś, chłopiec zamilkł pojawiłeś się ty...hmmm

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

faktycznie bardzo dziwne :O

pavel13

no nie dziwne, to był taki rodzaj cynizmu- wiesz co to? Czy wkleić link do definicji?

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

heh, sam to zastosowalem idioto :)

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

hmm, czyli nie podasz mi ŻADNEGO komentarza, w ktorym oficjanie go poparlem? (NIE CHODZI MI O TE SAME POGLĄDY!)
albo chociaz napisalem cos do niego??
"Dziwnym trafem go zastąpiłaś, chłopiec zamilkł pojawiłeś się ty...hmmm"
i tu zaprzeczasz sam sobie :)

pavel13

To znaczy sugerując, że to ta sama osoba lub kolega ze szkolnej ławki, czemuś przeczę ? Niby jak?

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

heh, no to prosze:
moja wypowiedz:
"jako, ze jestem w tej dyskusji "osamotniony" (sam przeciwko bandzie idiotow), to chyba nie trudno sie domyslic, ze twoje pytanie jest bezsensowne :)"
twoja odpowiedz:
"Osamotniony? A rock79? A rycerz? No jednak nie jesteś osamotniony."
a teraz sam sobie zaprzeczasz:
"Dziwnym trafem go zastąpiłaś, chłopiec zamilkł pojawiłeś się ty...hmmm"

ocenił(a) film na 6
rycerz1984

Jak to dobrze, że są tacy, co to widzą.

ocenił(a) film na 9
rycerz1984

Parafrazując Sherlocka Holmesa z serialu BBC: Borze, jak musi być śmiesznie w tych waszych małych móżdżkach!

Doszukujecie się w tym filmie czegoś, czego tam nie ma. Dorabiacie całe księgozbiory ideologii do prostego przekazu. Zawsze irytowali mnie ludzie, którzy wszystko muszą dogłębnie zinterpretować, do wszystkiego dorobić drugie dno. Słowo interpretacja powinno zawsze występować z przedrostkiem "nad-", wtedy zawierałoby swoje właściwie znaczenie.

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, bo potrzebowałbym tygodnia, ale mam wrażenie, że nikt (albo prawie nikt) nie dostrzega tego jak ponadczasowe przesłanie niesie ten film. Jak czytam wypowiedzi w stylu "nasz rząd jest okej, borze, co by to było gdybyśmy go nie mieli" to mam wrażenie, że taki ktoś łyknął wszystkie bajki, które rząd, media i cała reszta stara się sprzedać. Historia raz po raz zatacza krąg, po raz kolejny i kolejny przez stulecia stajemy się pionkami w grze "tych na górze", w większym bądź mniejszym stopniu. Tylko metody stają się coraz bardziej wyrafinowane i subtelne.

ocenił(a) film na 4
MaciejasPL

nie no, teraz to niezle pocisnales,
hahahaha
"Borze, jak musi być śmiesznie w tych waszych małych móżdżkach!"
buahahahahahahaha
no chyba, ze chodzilo ci o BOR
buahahahahahahaha

ocenił(a) film na 9
pavel13

Jako ateista nie będę chyba używał sformułowania "boże"? Chodziło mi o bór, taki gdzie drzewa rosną. A że wyrazy te są homofonami, to pasuje mi to jak ulał.

ocenił(a) film na 4
MaciejasPL

buhahahahahahahahahahahahaha
ale sie "wybroniles", hahahahaha,
chyba tekst roku!

ocenił(a) film na 9
pavel13

Nie "wybroniłem", tylko zrobiłem ten "błąd" świadomie. Czy myślisz, że człowiek, który pisze językiem na dobrym poziomie, z interpunkcją itp., nagle by takiego byka zrobił? I to jeszcze, zwróć uwagę, dwa razy? Nie rozśmieszaj mnie, proszę.
Najważniejsze to przyczepić się do czegoś, co jest zupełnie nieistotne, istotną treść pozostawiając bez komentarza.

Pozostawię to bez komentarza...

ocenił(a) film na 4
MaciejasPL

hahahahahahaha, ale pocisk :D
dalej chcesz sie pograzac, to lubie :D
heh, myslisz, ze jak uwazasz, zeby ci bledu nie podkreslilo, to ich nie popelniasz?
buahahahahahaha
BORZE, buahahahaha
i jeszcze chce wmowic, ze to "celowy" blad i chodzilo mu (cyt.) "Chodziło mi o bór, taki gdzie drzewa rosną"
buahahahahaha

ocenił(a) film na 4
MaciejasPL

http://img37.imageshack.us/img37/5338/borze.png
hehe :]

ocenił(a) film na 4
pavel13

http://img842.imageshack.us/img842/5338/borze.png

tutaj wszystko zaznaczone :)

ocenił(a) film na 4
pavel13

http://img600.imageshack.us/img600/1729/borzeczesc2.png

a tutaj czesc druga :)

MaciejasPL

Facet, nikt nie każe ci wierzyć, ale chociaż się nie nabijaj i nie kpij ze spraw o których nie masz pojęcia, ok?

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

ale czy ty nie rozumiesz, ze on to wszystko robi "ŚWIADOMIE",
jemu chodzilo o "bór", taki, gdzie drzewa rosna :D
buahahahahahahahahahaha

MaciejasPL

Hahahaha, borze, o borze. Double facepalm

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

heh, przynajmniej w tej kwestii sie zgadzamy :P
buahahahahahahahahaha

ocenił(a) film na 9
pavel13

Nie przeszkadzajcie sobie panowie. Oczywiście, że zrobiłem tak karygodny błąd ortograficzny nieświadomie, a teraz żałośnie próbuję się bronić. Myślę, że adekwatnym byłoby, żeby napisała o tym wszystkim jutro gazeta wyborcza (uwaga, zupełnie przypadkowo napisałem nazwę gazety małą literą, o borze), bo temat po prostu przebija katastrofę smoleńską, Euro 2012 i wszystko inne...

Może zamiast zajmowania się żenadą umieścilibyście jakąś sensowną ripostę dotyczącą mojego zdania na temat filmu? Czy może pan Tusk nie pozwala wam zajmować stanowiska w sprawach, których zwykły obywatel nie ma prawa rozumieć?

ocenił(a) film na 4
MaciejasPL

dlaczego znowu ŚWIADOMIE popelniasz ten sam blad???
"uwaga, zupełnie przypadkowo napisałem nazwę gazety małą literą, o borze"
chcesz, zebym umarl ze smiechu??
a, przepraszam, zapomnialem, ze tobie chodzi o BÓR, TAKI, GDZIE DRZEWA ROSNA :D
buahahahahahahahahahahaha
takiego pajaca dawno nie widzialem :D

ocenił(a) film na 9
pavel13

Faktycznie, jestem pajacem, bo zgodnie ze swoimi przekonaniami religijnymi (a raczej ich brakiem) nie mam zamiaru bezmyślnie powtarzać za całym pospólstwem "imienia" jakiegoś mitycznego tworu. Widzę, że ewolucja Twojego poczucia humoru zakończyła się na żartach o żydach i cyganach, więc nie widzę sensu dalszej konwersacji.

Na razie proponuję zacząć od pisania z polskimi znakami, chyba, że wolisz zrobić komuś "laske" zamiast "łaskę". Potem może dotrzesz do trochę bardziej skomplikowanych procesów językowych.

Pozdrawiam z drugiego roku filologii. Angielskiej - to oczywiście świadczy o tym, że o języku polskim nie mam pojęcia.
Borze, jak musi być śmiesznie w tym Twoim małym móżdżku!

użytkownik usunięty
MaciejasPL

Nie rozumiem Cię, po co wogóle wchodzisz w dyskusje z kimś kto nie bierze jej na poważnie. Biorąc pod ocenę Twoją wypowiedź i Pawełka, to wiadomo, że Ty jesteś 10 razy bardziej wykształcony i mądry niż drugi szanowny obywatel. Marnujecie czas, obydwoje, a szczególnie Ty Macieju.

ocenił(a) film na 4

ze co prosze?
jestes w zmowie z tym "borem, gdzie drzewa rosna"
odmienil Bóg przez rz, tlumaczac sie tym, ze jest ateista i chodzilo mu o bór, TAKI, GDZIE DRZEWA ROSNĄ, uzywa alta, zeby nie popelniac bledow, bo sam nie ma pojecia o ortografii, BORZE
buahahahahahaha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones