PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 443
oceny
7,4 10 1 296443
7,0 21
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Propagandowy szajs

ocenił(a) film na 3

Promujące pederastię i anarchię lewackie dziełko, które może tylko wywołać zażenowanie. Dałbym 1, ale trudno nie docenić niezłej gry Portman i ogólnie całkiem dobrej realizacji, stąd 3. Jednak ten film jest równie szkodliwy jak tak mocno lżony (i słusznie) w nim ustrój totalitarny. Film doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, czyli tworzenie cywilizacji bez zasad moralnych, w którym wolność równoznaczna jest z anarchią, a dewiacyjne zachowania uważane są za normę. Przesłanie filmu to jakaś tragifarsa, bo w miejsce słusznie obalonego reżimu totalitarnego film proponuje anarchię i relatyzwizm moralny. Powtarzam, jest to bardzo szkodliwy film.

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Jestem mizantropem. Nie lubię WSZYSTKICH ludzi ;). Jednakże nie chodzi o inne poglądy. Podziwiam patriotyzm np.

Jeżeli negatywy są tak wielkie jak w nacjonalizmie, wszelkie pozytywy mnie nie obchodzą. Dlatego właśnie nienawidzę ludzkości ;).

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

tyle ze dotyczy to pewnie kazdego systemu ustroju ideii pogladow itd. bo to nie ludzie sa 'wadliwi'

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Dotyczy to każdego człowieka. Bo to właśnie ludzie są "wadliwi". Nie ma czegoś takiego jak "wadliwy system". Przecież to człowiek go stworzył!

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

blad, mialo byc : 'bo to ludzie sa wadliwi' wlasnie

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Spoko ;).

pavel13

"tak, jestem patriota" BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
ObiWanKenobi444

Mam niestety wrażenie że tym razem, to zdrowym rozsądkiem nie pogrzeszyłem. Bo mogłem go po prostu olać, a ja się w to zaangażowałem i to nawet bardzo. Najprawdopodobniej zmarnowałem czas i nerwy na rozmowę z trollem, albo mocno nabuzowanym bachorem. Tak w ogóle, to od kiedy "lewak" nie może być patriotą?

PS: Czy on mi właśnie nie przesłał szowinistycznych piosenek? Pytam się, bo nie zwykłe wysuwać pochopnych wniosków, a nie mam też zamiaru tych piosenek słuchać.

andrzej_goscicki

Zastanawiam się czy nasz pavelek nie jest czasem jakis prowokatorem- jego styl wypowiedzi na to wskazuje.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

a ja sie zastanawiam, czy pan ObiWanKenobi444 nie jest debilem(jego styl wypowiedzi na to wskazuje ;d)

pavel13

Ale jesteś oryginalny

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

mowie jak jest :P

ocenił(a) film na 10
pavel13

Mówisz jak jest, to prawda ;).


W twoich urojeniach... ;)

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

heh, typowy przyklad slepo zapatrzonego w media oglupionego idioty :)

ocenił(a) film na 10
pavel13

heh, typowy przyklad slepo zapatrzonego w rasizm niezbyt bystrego chama :)

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

heh, po pierwsze nacjonalizm i antysemityzm ;)
nie mam nic do ludzi innej rasy(o ile pilnuja swojego miejsca)

ocenił(a) film na 10
pavel13

"nie mam nic do ludzi innej rasy(o ile pilnuja swojego miejsca)"

To rasistowskie twierdzenie i szczerze mówiąc nie bardzo mnie obchodzi co ty o tym myślisz...

BTW: Antysemityzm to również rasistowska ideologia...

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Antysemityzm to również rasistowska ideologia..."
ale to jest przeciwienstwo syjonizmu :O
wiesz wogole co to jest syjonizm???

"To rasistowskie twierdzenie i szczerze mówiąc nie bardzo mnie obchodzi co ty o tym myślisz..."

to moze tak, jestes za ty, zeby Europe zalewali muzulmanie, czarni, cyganie itp. itd. ???
nie mam nic do np. murzynow(ale to, ze ich inteligencja jest mniejsza niz bialych ludzi, to prawda), niech sobie mieszkaja w Afryce, w Ameryce jak chca, ale jest przyjezdzaja do Polski, to trzeba ich jak najszybciej usunac(dla dobra spoleczenstwa), dla przykladu zobacz USA, tam to toleruja i zobacz ile tam jest podzialow na dzielnice murzynskie, biale itp. ile tam jest konfliktow na tle rasowym(wywolywanych w wiekszosci przez imigrantow), no i zwroc uwage, ze wiekszosc czarnych np. nie zajmuje sie uczciwa praca.
mozna prosto wywnioskowac, ze gdyby kazdy znal swoje granice nie byloby wojen, ani konfliktow na tle rasowym

ocenił(a) film na 10
pavel13

"ale to jest przeciwienstwo syjonizmu :O
wiesz wogole co to jest syjonizm???"

Błąd! To syjonizm jest przeciwieństwem antysemityzmu! Poczytaj sobie o historii. Syjonizm to odpowiedzenie przemocą, na przemoc. Powstał jako żydowska odpowiedź dla Europejskich rasistów.

"nie mam nic do np. murzynow"

Przeczysz sam sobie. A to twierdzenie, argumentuje cała reszta twojej wypowiedzi. Europę zalewają murzyni? Wiesz że to twój ukochany "mądry" biały człowiek, "nie znał swojej granicy" i przekroczył Afrykę?

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Błąd! To syjonizm jest przeciwieństwem antysemityzmu! Poczytaj sobie o historii. Syjonizm to odpowiedzenie przemocą, na przemoc. Powstał jako żydowska odpowiedź dla Europejskich rasistów."
hahahaha, teraz juz na pewno wiem, ze jestes lewackim scierwem, sluga zydowskim, na dodatek starasz sie wyprzec swoich pogladow(trzymaj sie blisko zydow)

pavel13

Widać, że nie znasz hisotrii pavelku, blog masz "śliczny" zjadłabym cię na śniadanie gdyby miał blog na wyższym poziomie, poczytny i dobrze znany.

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

palisz cos, wciagasz, wstrzykujesz?
to jedyne co mozna wywnioskowac z twoich wypowiedzi

pavel13

Nie palę, nie ciągam, nie wstrzykuję- nie jestem nacjonalistyczną gnidą przecież.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Przeczysz sam sobie. A to twierdzenie, argumentuje cała reszta twojej wypowiedzi."
heh, przykre, ze nie wkleiles calej mojej wypowiedzi, tylko jedno zdanie, ale rozumiem, ze na taka argumentacje jaka podalem malo ktory lewak bylby w stanie odpowiedziec

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

'syjonizm'- znow: nieprawda

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Czyste spekulacje, zero argumentów, czy wytłumaczenia. Co ty możesz wiedzieć o syjonizmie? Pewnie tak jak pavelek twierdzisz że żydzi panują nad światem... ^^

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

o pavelku czy jego pogladach nic nie pisalem.
syjonizm to dosc stara idea, polegajaca - w duzym skrocie-na utworzeniu panstwa gdzie zydzi beda mogli spokojnie osiasc na stale. oczywiscie najpierw potrzebna byla solidaryzacja narodu (dla pomyslu, zebrania wspolnych sil do przeprowadznie przedsiewzieca itp) itd

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Ja dysponuję nieco inną definicją syjonizmu. Jednakże jeżeli tak to widzisz, to pavelek również się myli ;).

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

skonkretyzowana w 2 polowie XIX wieku. zrodlo: Andrzej Chwalba, Historia powszechna wiek XIX.

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Syjonizm - stworzona w XIX wieku ideologia, która powstała jako reakcja na prześladowania Żydów, przez antysemitów. Zwolennicy tego nurtu dążyli do izolacji od innych narodów i utworzenia państwa w Palestynie.

Nie wiem gdzie ja popełniłem błąd.

ocenił(a) film na 6
andrzej_goscicki

nigdzie, a czemu? tyle ze podstawowa idea bylo wlasnie utworzenie panstwa. co do przesladowan, prawda jest pewnie i taka, ze za darmo sie nie obrywa. zreszta i dzis zydzi nie sa 'swieci' (sytuacja w palestynie). w XIX wieku mialy miejsce ruchy narodowotworcze, a Polska np wlaczyla o niepodleglosc badz jak najszersza autonomie. i w koncu uswiadamiali niektorzy sobie ze idee tej nacji raczej nie ida w parze z narodowymi. a i zyd nie mysli o kraju gdzie mieszka, zyje tylko o sobie i swojej nacji. no i wplyw samej istoty bycia zydem jest niebagatelny, nie mieli panstwa ale mieli tradycje, religie, byli skrajnie ortodoksyjni, wiec aby ocalic narodowosc nie chcieli, wrecz nie mogli sie zasymilowac, to wszystko sie laczy oczywiscie i miesza ze soba. no i to oczywiscie tylko jeden z wielu punktow widzenia niektorych z tamtych lat czy interpretatorow, historykow

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

"prawda jest pewnie i taka, ze za darmo sie nie obrywa. zreszta i dzis zydzi nie sa 'swieci' "

Powiem wprost: Ogarnij się! Zamiast patrzeć na innych, powytykaj najpierw wady swojego narodu i zrób coś z nim. "Za darmo się nie obrywa"? Mam rozumieć że prześladowanie jest dla ciebie rozwiązaniem? Spotkałem wielu murzynów-rasistów, którzy nienawidzili białych ze względu na historię. Jeżeli my odzwierciedlimy ich nienawiść, do niczego nie dojdziemy! Jednak ze stron musi zmądrzeć!

PS: Mówisz o ŻYDACH! Kontrolowanych przez nazistów ludziach, którzy niewiele mogli zrobić. A mimo to zajmowali się przemytem złota dla Polskiej Podziemnej, za co odwzajemniała im się Żegota.

pavel13

Na razie tylko parodiujesz moje wypowiedzi

ObiWanKenobi444

Dodam, że nieudolnie

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

haha, nie no ty jestes prawdziwym mistrzem :D
jak na razie to baaaardzo pomogles swojemu koledze anarchokomuchowi(dodam, ze juz sie poddal)

pavel13

Facet, nie jesteś pępkiem świata, a Filmweb nie jest moim życiem, mam ważniejsze rzeczy niż siedzenie tutaj 24 godziny na dobę i kłócenie sie z jakimś gimnazjalnym narodowcem .

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

haha, no nie watpie, ze masz, watpie natomiast, czy masz jakis argument, zeby zaczac dyskusje, dobrze, ze o sobie przypomniales, bo chetnie podejme "walke" z takim "facetem" jak ty :D
ps. ogladasz mecz?

ocenił(a) film na 8
pavel13

Daj sobie spokój z tymi tumanami.

pavel13

była kiedyś taka bajka, Garfield i przyjaciele, była tam farma a na niej kilka zwierzątek, wśród nich baran, który miał swoje alter ego- Mister ego- uaktywniał się gdy baran się wkurzył. Z barana robił się mega baranem. Tutaj mamy rocka79- barana, i pavelka13 - większego barana, rodzaj wściekłego debilizmu i infantylizmu, jego wady w wersji double size. Myślę, że to jedna i ta sama osoba, ewentualnie (bo nie zawsze się nie mylę w tej kwestii) kolega, może nawet ten od lodów...

ocenił(a) film na 4
Lady_Konsternacja

hmm, to ja moze odpisze w ten sposob,
byl sobie pewien uzytkownik "andrzej_goscicki", ogolnie nie byl zbyt inteligentny i niestety nie potrafil samodzielnie myslec. zostal on oglupiony przez media i pod wplywem propagandy zaczal twierdzic, ze jest "anarchista", poniewaz spodobal mu sie film pt: "V jak Vendetta", nie rozumial on jednak, ze film ten jest jedynie (i tu zacytuje autora tematu) "propagandowym szajsem", ale co gorsza propagujacym takie wartosci jak np. homoseksualizm, wandalizm, pseudodemokracje itp.
w kazdym razie uzytkownik ten wdal sie w pewna dyskusje, ktora niestety z braku argumentow i tego, ze nie potrafil racjonalnie odpowiadac przegral.
wezwal on na pomoc uzytkownika "ObiWanKenobi444". niestety nie przewidzial on, ze uzytkownik ten (podobnie jak on) nie jest zbyt rozumny, a jego wiedza bazuje jedynie na tym co uslyszal w telewizji, szkole lub przeczytal na stronie internetowej onet.pl lub wikipedia.
Co gorsza metoda "dyskusji" tego uzytkownika jest omijanie "niewygodnych" dla niego postow i odpisanie tam gdzie mu wygodniej, tzn. tam, gdzie nie zdazyl sie jeszcze osmieszyc.
jak latwo mozna sie domyslic uzytkownik ten potrzebowal pomocy w dyskusji, wiec wezwal swojego przydupasa o nicku Lady_Konsternacja. niestety on rowniez kiepsko sobie radzi, gdyz pisze glownie (a jak na razie to zawsze) teksty oderwane kompletnie od tematu lub po prostu rzuca wyzwiskami nie opartymi na niczym.
mozna smialo przewidziec, iz gimbus ten (chyba tak bedzie mozna go najodpowiedniej nazwac) "daleko nie zajedzie", ale kto bedzie nastepny? kto tym razem zostanie wezwany do pomocy? moze byc ciezko, gdyz jedynym znajomym tego uzytkownika jest ObiWanKenobi444. zatem czy to juz koniec?

pavel13

ZONK! Tutaj byłam przed Andrzejem, nikt mnie nie wzywał, zobaczył ogrom głupoty rycerza. Teraz rycerz vel zakuty łeb, ma następce, tyle że niegodne. On jednak pisał bardziej z sensem.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

co? oO
ps. ciagle czekam na twoj chociazby jeden argument, przypomne pytanie: Czy zydzi rzadza swiatem?

pavel13

Jak chcesz mieć argumenty to proszę- trzy proste- Izrael jest małym krajem, większość świata nie jest częścią Izraela, w szkołach nie uczą jidisz, a Żydzi to w skali globu mikroskopijna mniejszość. Teraz podaj argumenty za tym że Żydzi kontrolują świat.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

hahahahahahaa, baaaaardzo trafne argumenty,
buahahahahahahaha.
co do cholery ma tutaj wielkosc kraju???
"większość świata nie jest częścią Izraela"
co takiego? Izrael to tylko sztuczne panstewko stworzone przez zydow w czasie II wojny swiatowej(przy pomocy nazistow), myslisz, ze wiekszosc zydow mieszka w Izraelu?? to tylko takie panstewko reprezentacyjne gdzie zydzi moga np. skladowac bron oraz rozne "machiny" wojenne
"a Żydzi to w skali globu mikroskopijna mniejszość"
a ty twierdzisz, ze rzadzi wiekszosc, tak?
tutaj masz stronke:
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

u gory masz zbior artykulow,

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/protokoly-medrcow-syjonu/
tu jest ksiazka w pdf Protokoly Medrcow Syjonu, ktora dokladnie opisuje to jak zydzi zdobyli kontrole nad swiatem,

http://www.youtube.com/watch?v=PaHdGGDNh7k

tutaj masz film Wake up Call(z polskim lektorem), polecam obejrzec, to tylko 2 godziny, a moze uswiadomic(jesli tylko chcesz)

o gol Ronaldo :d

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

By walczyć za ich prawa, anarchiści nie muszą się przebierać*

Przepraszam za zbędne "nie" przed wyrazem "anarchiści".

pavel13

Koleś ogarnij się, bo wypisujesz jakieś głupoty. Wymyślasz jakieś chore bzdury, teroie bez żadnego pokrycia w realu. I pewnie jeszcze Żydzi rządzą światem, i razem z UFO porywają ludzi do tajnych eksperymentów? Ogarnij się.

ocenił(a) film na 4
ObiWanKenobi444

"Wymyślasz jakieś chore bzdury, teroie bez żadnego pokrycia w realu. "
wskaz mi chociaz jedna taka "bzdure" wymyslona przeze mnie
"razem z UFO porywają ludzi do tajnych eksperymentów"
tym wlasnie udowodniles, ze jestes wynikiem eksperymentu "wyciagnac mozg i nasrac do srodka"
"I pewnie jeszcze Żydzi rządzą światem"
uwazasz, ze tak nie jest? prosze bardzo, udowodnij mi, ze nie(tylko prosze o podawanie sensownych i wiarygodnych zrodel i argumentow), a ja ci udowodnie, ze tak jest ;)

ocenił(a) film na 10
pavel13

Proszę bardzo: anarchiści to narkomani, degeneraci, homoseksualiści bądź ludzie promujący taki styl życia, złodzieje, zboczeńcy, dewiaci. To jest właśnie ta bzdura. Ty w życiu nawet anarchisty nie spotkałeś, więc nie wygaduj głupot. Ja nie widziałem żadnego anarchisty na paradzie równości. Sam nawet na niej nie byłem. Tam byli tylko homoseksualiści i homofoby, z czego ci drudzy to ludzie promujący pogardę i nienawiść, tacy jak ty Panie Klawiatóra.

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Proszę bardzo: anarchiści to narkomani, degeneraci, homoseksualiści bądź ludzie promujący taki styl życia, złodzieje, zboczeńcy, dewiaci. To jest właśnie ta bzdura"
zatem twierdzisz, ze anarchia walczy z homosami, narkusami, zlodziejami itp. ???
hahahahahaha
"Ty w życiu nawet anarchisty nie spotkałeś, więc nie wygaduj głupot."
spotkales kiedys Hitlera?
bo mam wrazenie, ze wiesz o nim wszystko!(tylko niestety same klamstwa)
"Panie Klawiatóra."
hehe :D
i nawet tutaj sam sie kompromitujesz :D

ocenił(a) film na 10
pavel13

"zatem twierdzisz, ze anarchia walczy z homosami, narkusami, zlodziejami itp. ???"

Anarchia walczy z "narkusami" i złodziejami, taki jest fakt. Narkoman to więzień nałogu. Jego Panem są prochy. Natomiast anarchista to człowiek WOLNY. A złodziej działa na szkodę drugiej osoby, czemu anarchia się sprzeciwia. A fakt, że anarchiści nie walczą z homoseksualistami, nie czyni ich homoseksualistami. Słyszałeś o czymś takim jak "człowiek tolerancyjny"? Jak ktoś toleruję czarnych, to sam jest murzynem?

"spotkales kiedys Hitlera?"

Hitler według ciebie był anarchistą? ... Bez komentarza...

"i nawet tutaj sam sie kompromitujesz :D"

Oj przepraszam Panie Klawiatóra, ale nie myśl że twój błąd ortograficzny (ponoć celowy) do mnie nie dotarł. Nie ja wymyśliłem to przezwisko i dobrze to wiesz ;).

ocenił(a) film na 4
andrzej_goscicki

"Anarchia walczy z "narkusami" i złodziejami, taki jest fakt. Narkoman to więzień nałogu. Jego Panem są prochy. Natomiast anarchista to człowiek WOLNY. A złodziej działa na szkodę drugiej osoby, czemu anarchia się sprzeciwia. A fakt, że anarchiści nie walczą z homoseksualistami, nie czyni ich homoseksualistami. Słyszałeś o czymś takim jak "człowiek tolerancyjny"? Jak ktoś toleruję czarnych, to sam jest murzynem?"
haha, czyli nie pracujesz, bo bylbys "wiezniem" swojego pracodawcy?
nie kupujesz niczego w sklepie, bo bylbys wtedy ich "wiezniem"?
ps. jakos nie widzialem, zeby anarchisci "walczyli" z narkomanami, czy ze zlodziejami, no bo przeciez "kazdy robi co chce", nie?
czlowiek tolerancyjny??? to wlasnie oni sa najwiekszym zagrozeniem dla spoleczenstwa!

"Hitler według ciebie był anarchistą? ... Bez komentarza..."
hmm, a moze tak naucz sie czytac ze zrozumieniem?
chodzilo mi o to tepa cioto, ze kiedy ja mowilem o anarchistach, ty zapytales, "spotkales kiedys anarchiste?", natomiast sam wypisywales jakies glupoty o Hitlerze i nazistach, wiec ja pytam, czy go kiedys spotkales???
"Oj przepraszam Panie Klawiatóra, ale nie myśl że twój błąd ortograficzny (ponoć celowy) do mnie nie dotarł. Nie ja wymyśliłem to przezwisko i dobrze to wiesz ;)."
heh, no i wlasnie o to mi chodzi :) kiedys lubiAłem sobie troche potrollowac i wypisywalem takie dlupoty, zeby bylo smiesznie, a przy okazji zeby osmieszyc innych, skoro ty sam doszukujesz sie moich "dzialan", byc moze nawet zagladasz na mojego bloga, zeby tylko znalezc cos na mnie, co tak naprawde w zadnym stopniu mnie nie upokarza, no to jestes pajacem i tyle :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones