Odtwórz Zwiastun nr 1 1:25
Film

Absolute Power

1997 2 godz. 1 min.
7,2 19 748
ocen
7,2 10 1 19748
6 870
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"618","linkUrl":"/film/W%C5%82adza+absolutna-1997-618","alt":"Władza absolutna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/18/618/7468638.2.jpg"}
Starzejący się złodziej postanawia wykonać ostatni skok w swojej karierze. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy włamywacz jest świadkiem sceny, której nie powinien oglądać.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Władza absolutna
Zwiastun nr 1 1:25
Władza absolutna - Zwiastun Nr 1 Władza absolutna - Zwiastun Nr 1

Waszyngton, czasy współczesne. Włamywacz-weteran Luther Whitney (Clint Eastwood) ma zamiar godnie zakończyć złodziejską karierę. Decyduje się na jeszcze jeden - już ostatni - wielki skok, który swoim zwyczajem przygotowuje w najdrobniejszych szczegółach. Zakrada się do posiadłości Waltera Sullivana (E.G. Marshall), polityka i jednego zWaszyngton, czasy współczesne. Włamywacz-weteran Luther Whitney (Clint Eastwood) ma zamiar godnie zakończyć złodziejską karierę. Decyduje się na jeszcze jeden - już ostatni - wielki skok, który swoim zwyczajem przygotowuje w najdrobniejszych szczegółach. Zakrada się do posiadłości Waltera Sullivana (E.G. Marshall), polityka i jednego z najbogatszych mieszkańców Waszyngtonu. W weneckim lustrze widzi sypialnię Sullivanów, w której żonę gospodarza Christy (Melora Hardin) uwodzi jego protegowany Alan Richmond (Gene Hackman), aktualnie piastujący urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pomiędzy nim a Christy wywiązuje się szamotanina, w trakcie której do sypialni wpadają dwaj agenci tajnych służb... Małżonka Sullivana ginie z ich rąk. Agenci oraz szefowa służb Białego Domu, Gloria Russell (Judy Davis), preparują na użytek prasy wersję - z włamywaczem jako zabójcą. Tymczasem Luther kradnie narzędzie zbrodni. Prowadzący śledztwo detektyw Seth Frank (Ed Harris) domyśla się, że włamania mógł dokonać tylko wykwalifikowany złodziej. Układa listę podejrzanych, a Luther zajmuje na niej czołowe miejsce. Agenci Białego Domu obawiają się, że włamywacz widział popełniony przez nich mord i chcą go zabić. Złodziej stawia im czoła, podejmuje dramatyczną walkę o życie własne, córki Kate (Laura Linney) oraz prawdę.

boxoffice
$92 768 310 na świecie
$50 068 310 w USA
$42 700 000 poza USA
budżet
$50 000 000
na podstawie
David Baldacci "Władza absolutna" (książka)
studio
Castle Rock Entertainment (przedstawia) / Malpaso Productions
inne tytuły
Clint Eastwood miał zagrać Setha Franka, ale wolał wcielić się w Luthera Whitneya.
Kiedy Luther podwozi Waltera Sullivana do Białego Domu, szyba samochodu widziana z zewnątrz jest sucha, jednak widziana od wewnątrz już mokra.
Kiedy Leland wykręca numer telefonu, słychać sygnał dzwonienia mimo, że Leland ciągle jeszcze wykręca numer.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kate's theme,

  o_andrzej

  Nikt nie pisze o muzyce w tym filmie. A jest swietna. Malo kto wie, ze jej autorem jest... sam Clint Eastwood. Prosta, subtelna, piekna. Ktos uzupelnil ja o zachod slonca na plazy w San Diego i wyszlo: http://www.youtube.com/watch?v =mEA5AQENoVQ&feature=relat ed. Jesli cos moze chwytac za serce to wlasnie ... więcej

 • Skąd tak wysoka ocena ?

  Sanchez69

  Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że bardzo cenię twórczość Eastwood'a i uważam go za świetnego reżysera i aktora, jednakże ten film to nieporozumienie. Już na starcie odpycha ślimacze tempo akcji (scena z włamaniem/morderstwem), ale nie to jest najgorsze. Razi masa błędów logicznych, np. - ... więcej

 • Dobry film.

  tomek1973_2 ocenił(a) film na 7

  Clint Eastwood rewelacyjny aktor i reżyser.

  13
  • Super!

   Mecenas70 ocenił(a) film na 10

   Wspaniały film, a książka Baldacciego jeszcze lepsza! Eastwood w najlepszym wydaniu, a Hackman dodaje jeszcze okrasy. Gorąco polecam!!!

   10
   • Świetne Kino. Eastwood w Formie.

    kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

    Trzymający w napięciu dramat-kryminał z polityką w tle. Realistyczny, świetnie zagrany. Nic się nie starzeje.

    4
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.