Dennis Haysbert 

Dennis Dexter Haysbert

6,8
5 035 ocen gry aktorskiej
Dennis Haysbert
Urodzony i wychowany w Kalifornii, Dennis Haysbert rozpoczął swą karierę aktorską kiedy pojawił się jako gość w nagradzanym odcinku "Lou Grant", w którym wystąpił także Jesse Jackson. Jego późniejsze występy w telewizji zawierają role w serialu "Now and Again", a także w długometrażowych filmach, takich jak "Queen" oraz "Return to Lonesome Dove". Jest znany zarówno filmowej jak i telewizyjnej publiczności. W tym roku zdobył nominację do Złotego Globu za rolę prezydenta Davida Palmera w popularnym serialu Fox Network "24 godziny" Haysbert otrzymał także nagrodę NAACP Image, oraz wraz z resztą obsady nagrodę Screen Actors Guild za wybitny zespołowy występ.

Na dużym ekranie Haysbert ostatnio zagościł w wielokrotnie nagradzanym dramacie Todda Haynesa "Far From Heaven", z Julianne Moore i Denisem Quaidem. Grał także w "Love

& Basketball" i jest znany filmowej publiczności z roli Pedro Cerrano we wszystkich trzech komediach z serii "Major League". Jego filmografia obejmuje także takie tytuły jak "What's Cooking?", "Random Hearts",Sydneya Pollacka, thriller science-fiction "The Thirteenth Floor", "Władza absolutna" Clinta Eastwooda, "Czekając na miłość" Foresta Whitakera, "Gorączka" Michael Manna, "Pole miłości", z Michelle Pfeiffer i "Navy SEALS".

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 czerwca 1954

miejsce urodzenia: San Mateo, Kalifornia, USA

wzrost: 195 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 3 inne nagrody oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Elena Simms (13.04.1980 - 17.08.1984, rozwód); 2. Lynn Griffith (1989 - 2001, rozwód), 2 dzieci: syn Charles i córka Katharine
Udziela się aktywnie w walce przeciw AIDS. W 2000 roku wystąpił jako rzecznik w kampanii "Break the Silence" organizowanej przez Harlem Health Expo.
Ukończył American Academy of Dramatic Arts w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Ma dwie siostry i sześciu braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych