PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 95 896
ocen
4,4 10 1 95896
5,6 54
oceny krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

-JULEK, ALE TY POTRAFISZ BIEGAĆ?

Kocham, popłakałem się na tej scenie ze śmiechu.
Przepięknie samoświadomy slasher będący równocześnie trybutem dla całego gatunku. masa analogii dla fana gatunku do calej masy filmów, fajnie łączy komedię z horrorem, polecam.

Polindak

Po stokroć to, co napisałeś. Niestety większość widzów jest totalnie ślepa, albo jest zwyczajnymi ignorantami, którzy nie widzą tej pięknej samoświadomości - choć ta bije po oczach. Już w scenach, jak Julek gada o horrorach i błędach, które popełniają w nich postacie. No ale cóż, jak zawsze wielcy znawcy muszą wszystko zabijać.

ocenił(a) film na 10
VitavZ

Osoby którzy atakują Polskie kino i studia to są głównie czerwoni którzy mają prorosyjskię poglądy czy tesknią za ZSRR , a wiadomo Polskie kino jest najlepsze

ocenił(a) film na 5
vAkatsuki

Przestań ćpać

ocenił(a) film na 3
vAkatsuki

Akurat lewacka propaganda przewijająca się przez cały film świadczy o tym, że to właśnie film zrobiony dla czerwonych i mający trochę pomieszać w główkach nieczerwonym. Nieźle to łyknąłeś lemingu, 10/10, ja pier... jakie bezguście.
Jak napisał ScaryMan, przestań ćpać, może jeszcze z tego wyjdziesz.

ocenił(a) film na 6
ZiD0

Lewacka? Był nawet jeden prawiczek przecież. Co namniej.

ocenił(a) film na 3
kain1906

Możliwe, już zdążyłem o tym tworze zapomnieć. W każdym razie ani jeden, ani więcej prawiczków nie zmienia nic w kontekście lewackości treści.

ocenił(a) film na 6
kain1906

ale w jakim kontekście

ocenił(a) film na 9
ZiD0

? xD co ty bredzisz?

ocenił(a) film na 3
Shedao_Shai

Bredzę o tym, o czym leming oglądający po kilka filmów dziennie nie ma prawa wiedzieć, bo żyje oglądaniem filmów. Możesz wracać do spania, bo i tak ci nie wytłumaczę.

ocenił(a) film na 9
ZiD0

xD okej, trzymaj się tam.

ocenił(a) film na 2
VitavZ

Tylko, że ta ,,samoświadomość” to zwykła zżynka z ,,Krzyku”. Tam miała miejsce scena, w której jedna z postaci wymieniała reguły przeżycia w horrorze.
W związku z tym, że to zwykła kopia, scena z polskiego slashera nie robi żadnego wrażenia. To już po prostu było.

ocenił(a) film na 4
yellow_truck_airlines

Brawo, brawo , brawo ..... daje 4 .... i to tylko ze względu na Panią Wiktorię .......
Co z tego , że Polskie i zrobione wg zasad ....... ale słabe i bez smaku . Może to oceniać w konwencji Strasznego Filmu.... ale to nie jest śmieszne . Jeśli ktoś to dzieło ocenia na 7/10 to ile należy dać Koszmarowi z ulicy wiązów , czy Krzykowi 15/10 ....... paranoja ...

ocenił(a) film na 6
yellow_truck_airlines

No było, ale tutaj przynajmniej nikt się z tym nie kryje. Film nie próbuje udawać że jest powiewem świeżości i zdefiniuje gatunek na nowo. Bierze sprawdzone motywy z klasyki lat 80/90 i tyle. Zrealizowane okej, zagrane okej. Ot średniak na nudny wieczór.

ocenił(a) film na 7
yellow_truck_airlines

Tak się zdarzyło, że Krzyk pierwszy raz obejrzałem niecały miesiąc przed W lesie. Krzyk mnie zanudził, W lesie to świetna zabawa.

ocenił(a) film na 2
VitavZ

Tak, za te samoswiadomosc dalem +1 do oceny :)

ocenił(a) film na 3
Polindak

Ja uważam, że jesteśmy mistrzami komedii, horroru już nie:) Końcowe sceny policjanta siedzącego w Polonezie i monologującego do prostytuki:) dla mnie super.

ocenił(a) film na 10
typisb

tysib nie gadaj bajek, tacy jak ty głównie mają prorosyjskie poglady albo trzymają z Partią PO tylko dlatego ze wam przeszkadzia ze istnieje Polska

ocenił(a) film na 7
typisb

Trudno być mistrzami horroru jak się zrobiło ich mniej niż palców u jednej reki.

ocenił(a) film na 6
Polindak

Trzeba do tego podejść na luzie i zgadzam sie ze połączyli dwa gatunki, na plus oczywiście

ocenił(a) film na 5
Polindak

Identyczne uczucia na tej scenie, swietny slasher!

ocenił(a) film na 5
Polindak

Cały seans dostarczał czystej rozrywki, zabawy stereotypami, nawiązaniami, a pod koniec można było się skrzywić od gore. Czyli tak jak na slasher przystało.
Największą zaletą jest samoświadomość. Dorzuciłbym jeszcze scenę odblokowania touch id w telefonie uciętą ręką xD

ocenił(a) film na 6
bartoszwolski

To było dobre:
- PUŚĆ JĄ !!!
(dźgnięcie nożem)
- proszę pana...

mimo, że gość bardzo słabo zagrał.

ocenił(a) film na 6
balrog84

Haha, mnie też to rozbawiło :D Z tym, że wg mnie chłopak grał fajnie :)

ocenił(a) film na 7
Polindak

Przednia komedia na horrorowej podbudowie - 7/10 !!!

ocenił(a) film na 1
Polindak

Proszę, wymień tę analogię dla fanów gatunku.

damiangrabarski

Dokładnie. Co do gniota to czułem się jakbym oglądał kolejną część drogi bez powrotu w której są połączone sceny śmierci z poprzednich epizodów... Padaka niesamowita.

ocenił(a) film na 6
damiangrabarski

1. Ręka na drzewie - Rytuał.
2. Scena śmierci policjanta (przepołowienie) - Wrong Turn 2.
3. Stary facet, który tłumaczy o co chodzi - Wrong Turn 2. Podobni pojawiają się też we Wzgórza mają oczy i Wrong Turn 1.
4. Przejeżdżanie po napastniku autem kilka razy - Smakosz.
5. Głupia blondi, wysportowany osiłek, komputerowy nerd, gej śmieszek - cała masa filmów z Domem w głębi lasu na czele, ale on sam był pastiszem.
6. Ukrywanie się w piwnicy, kiedy napastnicy krążą po domu - Wrong Turn 1 i 2.
7. Scena seksu żywcem wzięta z Domu w głębi lasu.
8. Upadek kończący się skaleczeniem nogi - Rytuał.
9. Wygląd brata z długimi włosami ewidentnie kojarzy się z Leatherface z Teksańskiej masakry.
10. Wymienianie zasad horrorów - Krzyk.
11. Maczeta - Piątek 13-tego.
12. Sposób, w jaki mutant rzuca Anielą po jej śmierci skojarzył mi się z identycznym motywem we Wzgórza mają oczy 2.
13. Same drzwi do piwnicy (w sensie - to, jak wyglądają) kojarzy się z Martwym złem.
14. Same mutanty w lesie to ogólnie motyw wzięty z Wrong Turn.
15. Masakra księdza - Wrong Turn 2.
16. Martwy jeleń - Rytuał.

laizans

Może nie z gatunku, ale "zmielenie" księdza to nawiązanie do Fargo.

ocenił(a) film na 6
laizans

Przebicie włócznią Gosiewskiego skojarzyło mi się z zabiciem Paris Hilton z Domu woskowych ciał. Też włócznia i też w sam środek głowy.

ocenił(a) film na 3
Polindak

Co w tej scenie było takiego fajnego i śmiesznego, że się tak podniecasz, bo nie rozumiem? A film denny niesamowicie, piszę to jako fan slasherów.

ocenił(a) film na 5
Polindak

Najlepszy tekst w filmie, nie mogłam ze śmiechu :DD Mi się przyjemnie oglądało.

ocenił(a) film na 7
Polindak

Zgadzam się z tobą. Dla mnie najlepsza jest postać Mecwaldowskiego xd

ocenił(a) film na 3
Ksiezniczka_123_216

Gniot jakich pełno. Nieudana próba przeniesienia Drogi bez powrotu na polskie podwórko. Jak na razie produkcje Netflixie z naszego kraju nie powalają.

ocenił(a) film na 5
adrianratynski

To nie jest produkcja Netflixa. Film miał trafić do kin, a że te zamknęli przez koronawirusa to twórcy, jako że wyładowali ciężarówkę pieniędzy w marketing i po powrocie sytuacji do normy musieliby wyładować drugą, zdecydowali ratować budżet wypuszczeniem produktu w streaming.

ocenił(a) film na 6
Polindak

Wywiadzik z reżyserem na portalu Altao. Zapraszam :)

Polindak

Cytat 50- lecia, to nie wiem jak trzeba by określić cytaty z Psów czy inny kultowych filmów, chyba cytatami tysiąclecia.

ocenił(a) film na 5
Polindak

To nie tak, że ludzie tych nawiązań nie widzą - trzeba być ślepym żeby ich nie wyłapać. Film jest zwyczajnie powtórką z rozrywki, taka "samoświadomość" pojawia się w horrorach klasy be już od dawien dawna. Film zrobił kalkę z amerykańskich slasherów sprzed x lat nie dodając nic od siebie i dlatego ludzie specjalnie się nim nie zachwycają. Definicja lekko leciwego średniaka

ocenił(a) film na 2
Polindak

ja pitolę, wierzyć się nie chce, że można się wypowiadać o tym "filmie" pozytywnie, obejrzyj jeszcze raz, ale na trzeźwo ;) Ciekaw jestem też, w którym miejscu jest jakaś scena komediowa, podpowiedz proszę bo nie zauważyłem, żałosna tak, ale komediowa ? :)

ocenił(a) film na 1
gggggrzegorz

Również nie rozumiem jak można ten film ocenić powyżej 5+ ale to ich oceny jedni lubią takie kino inni krzyk drogę bez powrotu początkowe odcinki i koszmar z ulicy wiązów

ocenił(a) film na 5
Polindak

Zdecydowany "plus" dodatni za rolę p. Lubaszenki, który w 1992 strzelał jako "Student" w Psach :-)

ocenił(a) film na 5
Polindak

Niektórzy piszecie tutaj o tej "samoświadomości" jakby to było coś zupełnie nowatorskiego czego w zachodnich i amerykańskich slasherach nigdy nie było albo jakby to była jakaś fizyka kwantowa nie wiadomo jak trudna do zrozumienia i wyłapania podczas seansu xD sam osobiście jeszcze filmu nie oglądałem i nie podchodzę z góry z pesymistycznym podejściem typu "będzie złe, bo polskie" a przeciwnie taka na wpół amatorska seria "Piotrek trzynastego" bardzo mi się podobała i kibicuje aby jak najwięcej tego typu produkcji zaczęło u nas w końcu więcej powstawać a ludzie trochę otwierać na nie głowy, ale jeżeli samoświadomość ma być najmocniejszą stroną tego filmu to obawiam się, że nie będzie to takie arcydzieło jak co niektórym się wydaję, bo mimo iż wiem, że oceny są sprawą subiektywną to na miano dziesiątki na pewno on nie zasłużył xD niemniej wstrzymam się z ogólną oceną do póki sam nie zobaczę.

ocenił(a) film na 6
Mr_Patriko

masz rację imo oby cię nie zawiódł jakoś bardzo

Polindak

Jesli byle jakie gunwo trzeba teraz okreslac mianem samoswiadomego... to ja chyba nie umiem ogladac filmow.

ocenił(a) film na 3
axelbest

Może po prostu film jest samoświadomy, że jest gównem i dlatego liczy na poklask, co, jak widać, wielu osobom się podoba. Obstawiam nałogowych widzów netflixa, ta platforma programuje lemingów na pochłaniaczy gównianych produkcji, stąd nie dziwota, skąd te wysokie oceny.

ZiD0

Popieram

Polindak

Co? Hahaha, o jezu. Ten film to po prostu kalka wielu slasherów, sceny żywcem wzięte z innych filmów. Przykład to choćby scena ze śpiworem i drzewem, to gorsze wykonanie jednej ze scen Piątku 13go z 2009r. Tak z tym, że ten film próbował być połączeniem horroru i komedii to fakt, ale wyszło fatalnie. Są horrory, które takie zabiegi robią dobrze np Topór, ale tego nie ma co wgl porównywac z innymi slasherami. Dialogi są kompletnie drewniane, główna bohaterka jest przeciwieństwem słowa charyzma, a moment w którym okazuje się, że "coś" spadło z kosmosu i zmutowalo tych chłopców to nawet nie wiem jakimi epitetami opisac. Jest wiele świetnych pastiszy tego gatunku, ale ten film się do nich nie zalicza. Nawet jeśli miał być parodia, to kompletnie ssie. Jestem fanem gatunku, oglądam horrory od dawna i proszę mi tu nie wmawiać, że to są smaczki dla fanów gatunku. Już nawet nie mówię o błędach logicznych, bo ich w horrorach raczej nie brakuje. Ten film to po prostu obraza dla gatunku horror. Spłycenie go.

ocenił(a) film na 6
Polindak

Płakałam ze śmiechu przy tej scenie. Doskonała!

ocenił(a) film na 8
hathorzyca

Ta no i motyw że kanibale byli nieśmiertelni to też było w jakimś filmie z tego gatunku.

ocenił(a) film na 5
Polindak

Doszukiwanie się w tym filmie jakichkolwiek analogii, drugiego dna, podgatunku czy autoironii nie ma sensu, ponieważ nie zmienia to faktu, że film jest po prostu mierny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones