PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039013}
6,7 3 021
ocen
6,7 10 1 3021
6,4 17
ocen krytyków
W nich cała nadzieja
powrót do forum filmu W nich cała nadzieja

Fantastyczne kadry wypełnione postapokaliptycznym pyłem, gra świateł oraz muzyka naprawdę potrafiły wgnieść w fotel.
Ale jak to w Polskim kinie bywa nie wszystko było usłane różami...
Od lat borykamy się z problemami audio w rodzimej kinematografii a i tutaj jego montaż nie wyszedł tak wspaniale.
Nieprawidłowe wyciszenia przy cięciach z kadru na kadr które aż kuły w uszy, problemy z określeniem odległości i tonacji utworów lecących z samochodu głównej bohaterki, zbyt mocno wyciągnięty na przód oddech bohaterki - który pewnie miał nam oddać dramat sytuacji lecz do mnie to jakoś nie przemówiło.

Powyższe to pryszcz co prawda, przecież nie każdy zwraca uwagę na takie detale, jako fan dobrego audio śmiało mogę przyznać, że jest to z mojej strony delikatna uszczypliwość.

Lecz niestety, największym problemem nie okazały się detale a rola głównej bohaterki która jest zupełną klapą. Dramaturgia oraz walka o każdy oddech wypełniona była rewelacyjną charakteryzacją, syntezatorową nutą oraz poczciwie ciekawym wątkiem fabularnym - ale nie grą Pani Magdaleny... niestety.

Rola ta miała na tyle duże znaczenie, że położyła dla mnie film na łopatki.
I aż boli mnie to, ale muszę przyznać że pomimo ogromnego potencjału, właśnie z tego powodu drugi raz tego filmu na pewno nie będę chciał zobaczyć.
Oglądając liczyłem, że super CGI, muzyka czy nawet wątek fabularny pokryje ten mocno średni występ Magdaleny Wieczorek - nie udało się, a szkoda...

Mariusz_Janowiak

Dostałeś kosza od Magdy w Liceum, że tak piszesz ? Bo konto założyłeś wczoraj, chyba tylko po to aby się wyżalić :-)

ocenił(a) film na 6
Magdasddddddd

Krytyka =/= Żalenie

Magdasddddddd

A może on jest z ekipy nagrywającej i tam dostał kosza

ocenił(a) film na 7
Mariusz_Janowiak

Niestety potwierdzam, główna bohaterka nie udźwignęła roli. Tzn do póki się nie odzywa a gra ciałem jest nieźle, ale kwestie dialogowe w jej wykonaniu są bardzo drętwe. Same dialogi za to bardzo mi się podobały. Robot fajnie wymyślony.

ocenił(a) film na 7
mkjankowska

Robot to była najsłabszy element filmu :-) Robot bojowy, który raczej by się nie podniósł przewrócony. Robot wdający się w "dyskusję" z "intruzem" i mam wrażenie że odpowiednio zapytany wyjawiłby każdemu dowolną tajemnicę. I jakoś mało wojskowo wyglądał, jakie on miał uzbrojenie, dwa magazynki amunicji? Ale sprawdzony motyw bezdusznej i do bólu (hehehe) perfekcyjnej maszyny - zacny.

zmechu

Autor amerykańskiego opowiadania tak to wymyślił, więc polscy kopiści tak to podali.Robert Sheckley (amerykański pisarz science-fiction, 1928-2005) i pierwsza polska ekranizacja jego twórczości!

***

,,Okrutne równanie"
Takie amerykańskie opowiadanie sprzed kilkudziesięciu lat. Nieprzyjazny człowiekowi środowisko. Człowiek i robot-wartownik. Człowiek nie potrafi podać nowego hasła by wejść do obozu. Hasło bezpiecznie spoczywa zapisane w obozie, ale jak do niego dotrzeć skoro robot grozi otwarciem ognia? Robot poznaje człowieka, ale żąda hasła. Udawanie trzeciej osoby nic nie daje Powoływanie się na Konwencję Genewską nic nie daje. Prośby o wodę nic nie dają. Śmierć z pragnienia coraz bliżej...

Szkoda, że nie zekranizowano tego opowiadania. Zaraz, zaraz, czy aby na pewno nie zekranizowano?

"W nich cała nadzieja"
Taki polski film z ubiegłego roku.
Nieprzyjazny człowiekowi środowisko. Człowiek i robot-wartownik. Człowiek nie potrafi podać nowego hasła by wejść do obozu. Hasło bezpiecznie spoczywa zapisane w obozie, ale jak do niego dotrzeć skoro robot grozi otwarciem ognia? Robot poznaje człowieka, ale żąda hasła. Udawanie trzeciej osoby nic nie daje Powoływanie się na Konwencję Genewską nic nie daje. Prośby o wodę nic nie dają. Śmierć z pragnienia coraz bliżej...

***

Kto czytał / słuchał opowiadanie, a kto oglądał ekranizację? Autor scenariusza uznał, że nikt i, że nie trzeba podawać źródła inspiracji. Smutne.

Mariusz_Janowiak

Dlaczego od lat realizatorzy dźwięku nie dają sobie rady z montażem audio... czy oni to montują na jakimś sprzęcie z czasów PRL ?

ocenił(a) film na 6
Mariusz_Janowiak

a mi przeszkadzają kominy działającej elektrowni w tle oraz lasy pełne choinek :) A wóz terenowy zamiast rozwalić zardzewiałego blaszaka, sam się spalił :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones