PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 256
ocen
7,0 10 1 17256
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

Szukam filmów w podobnym klimacie do tego. Proszę o nazwy.

ocenił(a) film na 6
Kocurc

Polecam "Lśnienie" bądź też "Sekretne okno" klimatem bardzo zbliżone.

ocenił(a) film na 7
MaciekSlip

Niestety już je widziałem :/

ocenił(a) film na 6
Kocurc

Przykro mi że nie pomogłem w podpowiedzeniu podobnych filmów, ale jeżeli Jesteś zainteresowany ogólnie klimatem wyżej wymienionych tytułów ogromnie polecam grę komputerową Alan Wake. Niedawno zakupiłem ją i muszę powiedzieć, że czerpie ona wszystko co najlepsze z tego typu filmów. Tak więc zdecydowanie odsyłam.

ocenił(a) film na 7
MaciekSlip

Chyba skorzystam z tej propozycji. Już wcześniej jmyslalem o tej grze. Dzieki.

ocenił(a) film na 10
MaciekSlip

Alan Wake i W Paszczy Szalenstwa ... Brak slow, koles ty chyba masz 15 lat ... Jesli juz chcesz jakas gre w takim klimacie to zagraj w Call Of Cthulhu [prawdopodobnie najlepsza gra horror jaka zostala wydana] Jest ona w pelni na podstawie opowiadania Widmo w Innsmouth H.P Lovecrafta czyli klimat identyczny ...

ocenił(a) film na 7
aproxx

Grałem w Call of Cthulhu, świetna gra, zagram w nią jeszcze kiedyś. A co do DAGONA, widziałem go wczoraj :)

ocenił(a) film na 10
Kocurc

Jesli tez lubisz przygodowki typu Point and Click to takze moglbym ci kilka polecic w tym klimacie ...

ocenił(a) film na 7
aproxx

Lubie przygodówki w wiele grałem, ale możesz coś polecić, może akurat jeszcze nie grałem w to.

ocenił(a) film na 7
Kocurc

Prisoner of Ice na podstawie twórczości HPL mnie zastanawia...

ocenił(a) film na 10
Kocurc

No przygodowki wymiataja ... Ja aurat prowadze konto na filmweb iscie horrorowe wiec nie dodaje, zadnych innych filmow czy gier do ,,Obejrzanych,, i nie oceniam ... Zamykam sie tylko w horrorze ale z takich gier polecam ...

Prisoner Of Ice [horror point and click]
Alone In The Dark 4 [survival horror]
Shadow Of Comet [horror point and click]
Splatterhouse [przygodowka-platformowa-akcji-horror]
Clock Tower 3 [survival horror]
Amnesia: The Dark Descent [survival-horror fpp]
Penumbra [survival-horror fpp]

ocenił(a) film na 7
aproxx

Dzięki aproxx.

ocenił(a) film na 10
Kocurc

milego grania ...

ocenił(a) film na 10
MaciekSlip

Sekretne Okno zblizone klimatem ?? Ludzie trzymajcie mnie haha ...

ocenił(a) film na 10
MaciekSlip

Czyli dla ciebie kazdy film,w ktorym bohater pisze ksiazke lub pamietniki to jest podobny klimatem do ,, W Paszczy Szalenstwa,, ??

To moze polec mu ,,Dziennik Bridget Jones,, tez pewnie wedlug ciebie podobny klimatem ...

ocenił(a) film na 10
Kocurc

Polecam film DAGON takze na podstawie powiesci Lovecrafta ...

ocenił(a) film na 6
aproxx

Nie no spoko po co się od razu burzyć. Nie jestem wybitnym koneserem kina grozy. Wiadomo, że każdy film ma odmienny klimat. Nie sprecyzowałem o co mi chodziło i być może na tym polu mnie źle Zrozumiałeś. Bardziej mi chodziło o wątek pisarza opisującego wydarzenia w książce, które mają swoje odzwierciedlenie w jego życiu. To tak jak bym miał podać coś podobnego do „Egzorcysty” (moim zdaniem najlepszy horror jaki widziałem właśnie pod względem klimatu) podałbym „Opętanie” lub „Egzorcyzmy Emily Rose” wątek podobny, a klimatem wszystkie trzy odbiegają od siebie. A przy okazji, dzięki, że mnie odmłodziłeś o 11 lat.

ocenił(a) film na 10
MaciekSlip

Nie no kolesiowi raczej nie chodzi o watek pisania ksiazki bo jak juz mowilem mozna by bylo wymienic nawet ,,Dziennik Bridget Jones,, ... Film ,, W Paszczy Szalenstwa,, ma iscie Lovecraftowski klimat, o ktory jak widac chodzilo przedmowcy i ten klimat mozna zobaczyc w grach/ksiazkach/filmach zrobionych takze na podstawie tego wybitnego pisarza okreslanego jako zarysownika wspolczesnego horroru ... To on w swoich dzielach stworzyl swoja mitologie czyt. caly swiat horroru, ktory nikomu przedtem sie nie udal ... Zeby stworzyc caly swiat trzeba miec nie lada wyobraznie i talent dlatego nie na darmo jest uwazany za NAJ NAJ NAJ w dziejach horroru ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones