PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

Wada ukryta

Inherent Vice
6,6 17 971
ocen
6,6 10 1 17971
6,9 27
ocen krytyków
Wada ukryta
powrót do forum filmu Wada ukryta

Co można powiedzieć o filmie? Hmmm. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest ciekawy i trzyma
w napięciu ale z drugiej brakuje mu troche przesłania i głębszego sensu który byłby uniwersalny.
Technicznie wyszedł średniak ale mimo wszystko warty zobaczenia. Gra na dość dobrym poziomie.
Zwłaszcza aktorów drugoplanowych. Niestety jest wiele niedociągnięć reżyserskich i tych w
scenariuszu bo pare wątków jest nielogicznych. Niestety nie jest to wymagające kino dla dojrzałego
widza który zna się na kinematografi. Liczyłem na coś więcej. Ogólnie troche się zawiodłem.
Wystawiłbym 5/10.

ocenił(a) film na 9
wally_walter

Światowa premiera na festiwalu w Nowym Jorku będzie w sobotę.

simek

Byłem na specjalnej przedpremierze dla prasy i wybranych miłośników kina.

ocenił(a) film na 9
wally_walter

Napisz jaka jest końcówka filmu(podobno zmieniona w stosunku do książki), przekonamy się w lutym, czy mówiłeś prawdę :)

simek

Nie znasz etyki krytyków filmowych - nie zdradzamy zakończenia, żeby nie psuć seansu widzom. Niestety nie mogę nic zdradzić, choć bardzo bym chciał.

ocenił(a) film na 9
wally_walter

Co do etyki, to najwyraźniej po tym pokazie dla prasy obowiązuje embargo na publikowanie recenzji, czy nawet po prostu swoich wrażeń na Twitterze, czyżby tobie sam reżyser dał pozwolenie, żeby się podzielić swoją opinią na Filmwebie?

ocenił(a) film na 8
wally_walter

Popieram.
Anderson powinien najpierw obejrzeć "Ostrą randkę" to by się dowiedział jak się robi filmy rewelacyjne filmy z przesłaniem. Trochę wysoką ocenę dałeś, ale nie zamierzam cię poprawiać bo o wiele bardziej znasz się na filmach. Cóż, dla nas wymagających widzów to słaby film.

wally_walter

jak wam sie udalo zaliczyc premiere w ny juz 5dni przed premiera?
to jakis specjalny pokaz byl specjalnie dla was?

El_Magiko

To był pokaz przedpremierowy z komenatrzem reżysera. Trzeba było znać kogo trzeba i wtedy można było dostać zaproszenie.

użytkownik usunięty
wally_walter

Do palarni opium co najwyżej. Niezłe zwidy miałeś, nie ma co...

użytkownik usunięty
El_Magiko

Może to jakiś prowokator jak Gyp na forum Sin City 2. Miga się od jakichkolwiek wyjaśnień.

Zobacz jego wypowiedzi na forum pod nowym filmem Davida Finchera "Zaginiona dziewczyna". Jeden wielki żart. Krytyk? Tiaaaaa... Jego najwyżej ocenione filmy mówią wszystko.

użytkownik usunięty
Saint_Dumas

Jeezas nawet nie warto tego komentować.

ocenił(a) film na 7

Jak Malinowska z warzywniaka*

użytkownik usunięty
Gyp

Malinowska przeszła na emeryturę.

ocenił(a) film na 7

Ale ja mówię o jej córce co interes przejęła

użytkownik usunięty
Gyp

mroczne dziedzictwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones