PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757913}

Wieczór gier

Game Night
6,4 86 292
oceny
6,4 10 1 86292
6,1 28
ocen krytyków
Wieczór gier
powrót do forum filmu Wieczór gier

Plansza do gry

ocenił(a) film na 9

Z przyjemnością muszę powiedzieć, że Wieczór Gier to nie tylko świetna komedia, ale ogólnie jeden z lepszych filmów, które widziałem ostatnio w kinie.

Zaczynając od solidnego scenariusza, który, oczywiście jest momentami naciągany, ale wszystko mieści się w granicach rozsądku. Akcja toczy się w idealnym tempie, są zwroty akcji (w tym mój ulubiony, ten “fałszywy” ;) ), ale też wolniejsze momenty poświęcone na zbudowanie relacji pomiędzy postaciami. Każdy bohater i każda para w filmie jest “jakaś”, do tego dochodzi świetna gra aktorska (Jesse Plemons!), krótko mówiąc nie ma miejsca na nudę. Rodzaj humoru siadł mi idealnie, to nie tylko pojedyncze udane żarty, ale też całe sceny w czasie których aż ciężko się nie uśmiechać :D Film jest nie tylko zabawny, ale też świetnie nakręcony, scena z “mastershotem” podczas wykradania jajka lepsza niż w niejednym filmie akcji. Ogólnie jest ciekawie wizualnie, począwszy od scen pościgów w których kamera “przykleja” się do samochodów, poprzez sceny które wyglądają jak makieta lub jak kto woli gra planszowa, kończąc na niestandardowych napisach końcowych. Do tego dochodzi to co bardzo lubię, czyli nawiązania do innych filmów i aktorów (“Cameo” Denzela Washingtona! :D).

Polecam każdemu wybrać się do kina, ja bawiłem się rewelacyjnie i gdy na zakończenie zobaczyłem słodki uśmiech Rachel McAdams wiedziałem, że muszę naciągnąć swoją ocenę na filmwebie naciągnąć do granic możliwości i z przyjemnością wystawiam 9 ;)

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Podpisuję się pod powyższym :)
Dodałbym parę zdań odnośnie muzyki. Zaskakująco udana ścieżka - idąc na film spodziewałem się jedynie dobrej komedii (sądząc po ciepłym przyjęciu recenzentów), a dostałem także bardzo dobry soundtrack. Highlight to dla mnie zdecydowanie All We did Is Eat The Pellets (https://www.youtube.com/watch?v=3eJl3TXl3zk) - utwór który pojawia się niespodziewanie, kiedy też film niespodziewanie przybiera bardziej sentymentalny, poważny ton (choć oczywiście tylko na chwilę ;)). Kompozycja totalnie w punkt i długo nie opuszczająca głowy :).

ocenił(a) film na 9
jojok21

Też miałem pisać o muzyce - zgadzam się była świetna ;) Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Cliff Martinez - ma też na swoim koncie Drive - tam muzyka była podstawą klimatu filmu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones