PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645574}

Wiedźma wojny

Rebelle
6,6 5 134
oceny
6,6 10 1 5134
6,6 5
ocen krytyków
Wiedźma wojny
powrót do forum filmu Wiedźma wojny

Rewelacja

użytkownik usunięty

Piękny film, poruszający trudną tematykę. Ukazujący problemy świata dla nas tak odległego i obcego.
Świetna gra aktorska głównych bohaterów a w szczególności, dziewczynki wokół, której rozgrywa się cała akacja.
Pomimo niewielu brutalnych scen widz jest zaszokowany tym jak bardzo brutalni i okrutni są ludzie biorący udział w wojnie.
Obraz genialnie wręcz prezentujący psychiczne zniewolenie i chęć przeżycia.
Polecam! 90 minut świetnego kina :) Wszystko w filmie jest dopracowane i przemyślane :)

ocenił(a) film na 5

Film na pewno warty obejrzenia...ale aż takiego zachwytu u mnie nie wywołał...a co do gry aktorskiej, to dużo bardziej podobała mi się gra czarownika. Główna bohaterka miała do zagrania tyle skrajnych emocji i stanów psychicznych, że moim zdaniem nie podołała do końca tak karkołomnemu zadaniu. Moim zdaniem w filmie nie zadziałał kontrast pomiędzy baśniową narracją i skrajnie realistycznym tematem. Choć sama próba takiego ujęcia tematu jest godna wielkiego uznania.

pusty06

czy korzystaliscie z angielskich/polskich napisów?

gochana

pusty06 popieram, nie rozumie tego zachwytu, film nie jest zly ale nie ukrywam,ze momentami nudzi, osobiscie uwazam,ze temat zostal zmarnowany....!

ocenił(a) film na 5
olasza

Podpisuje się, temat niestety zmarnowany, zachwyty raczej spowodowane trudną i brutalną, a zarazem realistyczną tematyką, a nie samym filmem i jego wykonaniem.

gochana

niedlugo bedzie dostepny z napisami polskimi..cierpliwosci!

ocenił(a) film na 9
pusty06

Tak to jest, że SŁABE produkcje otrzymują tyle nominacji do naprawdę cenionych nagród, obudźcie się ludzie.. Film jest obsadzony w genialnej scenerii, aktorka gra niesamowicie trudną rolę i moim zdaniem podołała wyzwaniu, pewnie za to jest też nominowana do nagrody. Film od tak bez powodu został nominowany do Oscara, co też czyni go kolejnym bezwartościowym dziełem? Moim zdaniem bardzo dobrze zagrane, GENIALNY wręcz pomysł z tym, co tylko Kamona może dostrzec, sam aspekt w jaki sposób może ją posiąść jako żonę - bardzo wyrafinowane, naprawdę fajna historia, pokazana w mocnym klimacie. 2012 rok zacząć można z genialnymi filmami, których zdecydowanie zabrakło w 2011, Rebelle zdecydowanie jest jedną z nich! ;-)

Eee tam odległego. Różnica polega na tym że tam nie było tylu budynków zburzonych jak w Warszawie

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry film, który po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu ,że ludzie są !@^^&&(()@((# !!!!

ocenił(a) film na 9

bardzo dobry film -polecam ogladać bez lektora z napisami ten francuski ma cos w sobie

ocenił(a) film na 7

Z pewnością film godny polecenia. Nie jest to jakaś tam banalna historyjka i strzelanka. Ale prawdą jest, że aby go zrozumieć trzeba się nastroić. W przeciwnym wypadku będzie się dłużył i nic nowego może nie wnieść. Film dobry. Aktorsko również. Klimatycznie.

ocenił(a) film na 9

Ja też nie przypuszczałem, że zobaczę aż tak dobre kino. Duchy w wysokiej rozdzielczości robią ogromne wrażenia, a scena zabicia albinosa była wstrząsająca.

Słyszałam, że autor scenariusza pracował nad nim 10 lat! Seny kręcone były chronologicznie, co jest niezwykłą jak na dzisiejsze czasy metodą- tyle w kwestii formy. Jeżeli chodzi o treść, to nigdy nie zrozumiem dlaczego takie rzeczy maja miejsce a mają to fakt : (

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones