PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645574}

Wiedźma wojny

Rebelle
6,6 5 134
oceny
6,6 10 1 5134
6,6 5
ocen krytyków
Wiedźma wojny
powrót do forum filmu Wiedźma wojny

chciałem napisać że bezsens bo nie wiadomo o co walczą te partyzanty,gdzie walczą,szef partizanen arabus...spłycony film.
No ale mundury policji Konga,film nagrywany w Kongo,Koltan też w Kongo.Ok.
Film szału nie robi,ale "miło" się oglada.
7.
PS.Biały człowiek-głupi człowiek,że dał małpom broń automatyczną.

ocenił(a) film na 8
schfyo

A czy dla wymowy tego filmu ważne jest to o co walczą? Poza tym historia ta jest opowiedziana z punktu widzenia porwanej do armii dwunastolatki, która najpewniej nie wie (albo nie rozumie) o co w tej wojnie w ogóle chodzi.

Sqrchybyk

ważnym jest czy walczysz o dzban mleka,czy o wyzwolenie spod jarzma okupanta.

ocenił(a) film na 8
schfyo

Dla tych dzieci to żadna różnica...

Sqrchybyk

nie mówimy o nich a o odbiorcy filmu mate.

ocenił(a) film na 8
schfyo

Ale jak już pisałem - widz ogląda tę historię oczami dziecka, zatem wie tyle co ono. Takie było założenie reżysera.

ocenił(a) film na 7
schfyo

chciałem napisać, że bezsens, bo nie w każdym obrazie trzeba łopatologicznie wyjaśniać kto, co i dlaczzego, ale.. chyba nie warto.
twój ps trąci rasizmem, a rasiści zazwyczaj niewiele potrafią zrozumieć. więc dam sobie spokój

bodziq

to nie rasizm,a suchy fakt.

bodziq

ps...dziwne,że "arabus" ci nie przeszkadza...elo.

ocenił(a) film na 7
schfyo

suchym faktem jest to, że człowiek jest człowiekiem bez względu na kolor skóry. określenie arabus także mi się nie podoba..
a żeby wbić ostatni gwóźdź do trumny i pogrążyć cię w traumie dodam, że my wszyscy, ludzie, należymy do królestwa zwierząt.
ergo - wszyscy jesteśmy zwierzętami jak wymienione przez ciebie małpy. przyswajasz to ?

bodziq

może ty wybierając drogę w lesie,rzucasz i drzesz mordę jak ten kacyk na filmie,a nie używasz mapy czy kompasu,a oznaką radości jest dla ciebie walenie z korkowca w niebo....no ja tak nie mam.W większości te prymitywy z afryki i bliskiego wschodu zachowują się jak stado małp..począwszy od wszelkiej maści snak barów,a na twych ukochanych murzynkach kończąc.Zresztą nawet "cywilizowani" zachowują się jak małpy,drą mordy nawet mówiąc(bo artykulacja taka),toteż nic już nie przewijaj bo nie masz pojęcia.

ocenił(a) film na 6
bodziq

Masz rację, rasizm i zbrodnie kolonializmu. Biały (bo białemu wypominać kolor skóry to nie rasizm, to wręcz zalecane) człowiek powinien zostawić Afrykę w spokoju i pozwolić Afrykanom zająć się własnymi sprawami, czyli wyżynaniem się za pomocą dzid.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones