PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1281}
3,9 54 151
ocen
3,9 10 1 54151
2,3 11
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum filmu Wiedźmin

Czy ktoś może mi tak w skrócie opisać o co chodziło z tym dzieckiem przeznaczenia i skąd to się wzięło? Nie pamiętam dokładnie a chciałabym się dowiedzieć jak to było.
Pozdro!! ;)

ocenił(a) film na 3
aneant89

Dziecko-niespodzianka lub dziecko- przeznaczenia...

Miał on oznaczać dziecko, które jeszcze się nie narodziło, a które na skutek obietnicy złożonej jakiejkolwiek istocie miało zostać związane z nią nierozerwalną więzią przeznaczenia.

Tradycyjną formułą obietnicy były słowa wypowiadane w zamian za ofiarowaniu komuś pomocy: Oddasz mi to, co zastaniesz w domu po powrocie, a czego się jeszcze nie spodziewasz.

Obietnica mogła być spełniona jedynie, gdy potwierdzi ją siła przeznaczenia, tzn. gdy dziecko-niespodzianka wyrazi na to zgodę. To ta zgoda miała potwierdzać, że urodziło się w cieniu przeznaczenia.

Dziećmi-niespodziankami byli najczęściej chłopcy. Zdarzały się również dziewczynki, jak np. Pavetta czy Cirilla zwana Ciri.

Min w ten oto sposób wiedźmini powiększali swoje szeregi...

ocenił(a) film na 7
Skandal

Ach... Na samym końcu Wiedźmim pomógł temu handlarzowi i właśnie te słowa wypowiedział (mam tu na myśli film), później jednak się z tego wycofał.

A jak to było z Ciri? Jak do tego doszło, że ona była jego dzieckiem z niespodzianką ;) Nie no żartuję, dzieckiem przeznaczenia.

ocenił(a) film na 3
aneant89

Po tym, gdy pomógł jej babce, królowej Calanthe w sprawie Pavetty oraz Jeża wymógł on na nich prawo. Jak się okazało Pavetta była już w ciąży, ot i cała historia...

Więcej informacji dostarczą Ci książki...

ocenił(a) film na 7
Skandal

Aaaa.... Już pamiętam!!! Faktycznie tak było.

ocenił(a) film na 3
aneant89

Cieszę się...

ocenił(a) film na 7
aneant89

Wiedźmin powiedział, że nie chce synów handlarza, ale okazało się, że handlarz nie spodziewał się Ciri, więc to ją obiecał Geraltowi i ona, ponownie, była jego dzieckiem-niespodzianką :) W książce jest to bardziej widoczne, ale wydaje mi się, że to miało oznaczać w przypadku tej dwójki, że przeznaczenia nie unikną.

aneant89

Polecam książkę. Naprawdę jest genialna.

ocenił(a) film na 7
Luuke

Przeczytałam pierwszy tom i jakoś mnie nie wciągnęło. Mam zamiar poczytać Kossakowską ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones