PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841602}

Wiking

The Northman
6,7 43 549
ocen
6,7 10 1 43549
6,6 49
ocen krytyków
Wiking
powrót do forum filmu Wiking

Ktoś czytał/oglądał może i również mu się takie skojarzenie nasunęło? Ja jestem kupiony, uwielbiam nordyckie klimaty, a trailer wygląda świetnie

ocenił(a) film na 7
Akira_666

Też mi się tak skojarzyło

ocenił(a) film na 8
Akira_666

Także odniosłem podobne wrażenie, z uwagi na ogólny zarys fabularny w zwiastunie i postać głównego bohatera :D

ocenił(a) film na 10
Akira_666

Bardzo się kojarzy, a chociażby z tego względu, że pojawia się Kanut II Wielki (przy okazji jest to wnuk naszego Mieszka I czyli syn Świętosławy, siostry Bolka Chrobrego :) , który jest jedną z głównych postaci w Vinland Saga i oczywiście zgodną historycznie postacią. No i oczywiście faktem takim, że główny bohater z Vinland pochodzi z Islandii tak jak i w trailerze tego filmu to widać, że Islandia od razu.

Akira_666

Czy ja wiem...w sagach jest to częsty motyw, że syn/synowie mszą się na zabójcy swojego ojca

ocenił(a) film na 6
Akira_666

Mi się skojarzyło z Królem Lwem ;)

ocenił(a) film na 7
raptornaglodzie

I słusznie. Król Lew jest adaptacją Hamleta a "Wikiing" jest oparty na kronice Saxo Grammticusa na którego podstawie powstał Hamlet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones