PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127025}

Wojna światów

War of the Worlds
6,3 266 121
ocen
6,3 10 1 266121
6,2 25
ocen krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Dobry film o próbie przetrwania a wczasie ataku na ziemie. Jedno co jest naprawdę upierdliwe do dzieci. Dobry boże jak ta mała krzyczy. Szkoda że nie pozbyli się jej na początku. Lubię takie filmy ale postaci dzieci strasznie niszczą mi klimat filmu

ocenił(a) film na 8
dangal08

Racja. Ta mała ciągle jest jakaś wystraszona. Wszystkiego się boi i panikuje. Strasznie jest to wkurzające.

ocenił(a) film na 10
neron4

No tak, bo przecież podczas inwazji kosmitów nikt nie ma prawa do okazywania strachu, a dzieci to już w szczególności? ;]

Einshaew

Tak, ale ona jest taką mieszanką irracjonalności, głupoty, wrzasku i pychy, że gorzej się chyba nie da.
Z jednej strony panikuje, a z drugiej się pyta czemu spanie w piwnicy, czemu ma być na widoku, itp. Czy ona zaraz zapomina, że są w groźnej sytuacji? Tak się socjopaci zachowują, nie małe dziewczynki.

lena_awren_eithel

Pardon Lena. A skąd wiesz, że nie? Mam pięcioletnią córkę i sześcioletniego syna - irracjonalność, głupota, wrzask i pycha są na porządku dziennym - nie potrzeba do tego inwazji kosmitów ;)

ocenił(a) film na 8
lena_awren_eithel

Niestety ludzie, a zwłaszcza kobiety w strachu zachowują się irracjonalnie. Zawsze w filmach irytowało mnie piszczenie bohaterek jak widzą coś strasznego, a dzięki YouTube i filmikom z wszelakich katastrof widze, że to prawda. To nie ma co się dziwić małej dziewczynce.

lena_awren_eithel

Widać że nie masz dzieci.

ocenił(a) film na 7
Einshaew

No właśnie, zwłaszcza jak śmierć jest na wyciągnięcie ręki

ocenił(a) film na 7
neron4

A Ty byś nie był wystraszony widząc śmierć na wyciągniecie ręki? Mnie raczej ten synek irytował

ocenił(a) film na 7
dangal08

Film fajnie się ogląda, ale te dzieci na prawdę były upierdliwe.

ocenił(a) film na 7
Basia_101

Dokładnie. Zwłaszcza ten synek

dangal08

Święte słowa. Te dwa bachory tak potwornie mnie irytowały że czekałem aż je szlag trafi!!!!

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Mnie też! Przemocy nie popieram, ale w wypadku zagrożenia powinny dostać w dupę i chodziłyby jak w zegarku, żeby pomóc ojcu próbującemu ratować sytuację, a tak były tylko ciężarem z tymi fochami etc

ocenił(a) film na 6
dangal08

Film przez pierwsze 30-40 min praktycznie nie da się oglądać przez nie. Młoda jest irytująca , bezczelna i kompletnie głupia. Ale to nie wszystko co na początku denerwuję człowieka. Można to wymieniać i wymieniać. Elektronika przepadła całkowicie nie działały nawet zegarki ale kamera działała no spoko. Komórki nie działają ale typ próbuję przez nią dzwonić widząc ogromne coś przed sobą .Co on chciał policję wezwać?Samochody nie działają, kij spróbuję jeszcze raz może odjedzie(logika kobiety). Ogromne coś wyłania się przez 15 min z ziemi, a to pewnie pokaz sceniczny albo "terroryści" popatrzmy na to te 15 min a potem dopiero zacznijmy uciekać. Potem film staję się bardziej rozsądny tym bardziej ze mała staję się normalna a synalek znika z ekranu. Jeszcze jedna scena po jaki ciort samochody na promie? Jeszcze rozumiem żeby tam były jakieś porshe bogatych ludzi, a tam zwykle samochody i cały pułk wojska na pewno by na to pozwolił? Taaa jasne. Nie czytałem powieści ale film w żaden sposób nie wyjaśnił co się stało(taaa zatruli się powietrzem bo jak byli na ziemi wcześniej aby zakopać maszyny to nie zdobyli wiedzy o ziemi) Po drugie co ma powietrze do maszyny? Z drugiej strony dobra gra Cruise i znakomity montaż i zdjęcia jak na 2005 rok. Moja ocena to 6 była by wyższa gdyby nie początek.

PriVen

Z tego co pamiętam to owady ich niszczyły...Niestety jest niewiele filmów w których ginął dzieci, ich los zawsze kończy się happy endem.

ocenił(a) film na 7
misbobo

To akurat rozumiem i w sumie popieram

ocenił(a) film na 9
PriVen

Nie powietrze, tylko bakterie...

dangal08

Wyobraź sobie ze kosmici atakują ziemie a ty jesteś bezbronny wobec ich co byś zrobił bo ja myśle ze byś krzyczał na 99,9 %

ocenił(a) film na 7
Gugugaga_Gugugaga

Zgadzam się. Największymi tchórzami są ci, którym przeszkadza lęk innych ludzi. Praktycznie wszyscy, którzy wypowiadają się powyżej - i nie potrafią okazać zrozumienia - w sytuacji krytycznej nie potrafiliby się kimś zająć, okazać pomocnej dłoni; raczej zachowywaliby się roszczeniowo i oczekiwali, ze to nimi się ktoś zajmie. Tak to opisuje psychologia.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Cholera, zrobiłem sobie dziś powtórkę filmu i te dzieciaki - zwłaszcza dziewczynka - faktycznie przesadnie wrzeszczą.

Z drugiej strony, jest to w pewnym sensie logiczne w kontekście filmu. Są wychowywane przez matkę, która - jak widzimy w początkowej scenie - jest osobą egocentryczną, zadufana w sobie. Więc w sumie spod jej ręki nie mogły wyjść dzieci dojrzałe, odpowiedzialne i wyrozumiałe. Trafiają one jednak pod opiekę ojca, który tylko pozornie jest bałaganiarzem (wynika to z tego, że widzimy go po 12-godzinnej nocnej zmianie). W domu ma bałagan, ale w głowie jednak porządek. Pozory znikają po pierwszej kryzysowej scenie. Dzieciaki trafiają pod opiekę właściwego faceta i jest to w pewnym sensie lekcja wychowawcza dla nich wzystkich.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Mamy 2023 rok i niemal na każdym kroku próbuje się nam pokazać jakimi to świniami i nieudacznikami są mężczyźni, ta propaganda jest porażająca ( patrz Barbie ). Nie wiem czy jeszcze będzie można w przyszłości oglądać takich zwyczajnych a jednak niezwyczajnych męskich bohaterów filmowych jakiego gra tu Tom Cruise. Te ciężkie i trudne w zachowaniu dzieciaki mają jak się zdaje ukazać jak ich ojciec, z którego wręcz drwi jego była żoneczka, matka dzieci, jest w rzeczywistości uporządkowany i ogarnięty i jak pozory mogą mylić ( bałagan w domu ). Potwierdzi to w końcowej scenie ten głupkowaty synalek, kiedy kochany tata dostarczy bezpiecznie siostrę do domu a on rzuci mu się w ramiona ( wcześniej przecież za wszelką cenę chce ojcu udowodnić pewnie pod wpływem matki jak jest kiepski ). Ten film to taka kontra wobec absurdu debilnego feminizmu, bardzo go sobie cenie właśnie za ten obraz ojca i faceta.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Sytuacja krytyczna to jedno, dziecko i dorosły mogą się bać, co nie znaczy że dziecko musi być taki głupie, żeby w momencie zagrożenia stroić fochy, zamiast po prostu trzymać się ojca, a nie być dla niego problemem

ocenił(a) film na 5
dangal08

Dzisiaj obejrzałem po raz pierwszy i najbardziej zapamiętam krzyki Dakoty Fanning. Tak rozumiem, mała dziewczynka w kryzysowej sytuacji, ma prawo być przerażona. Jednak taki motyw pojawił się w wielu filmach ale w żadnym dzieciaki nie były tak irytujące jak tutaj. Pod koniec filmu miałem wrażenie, że jak coś się dzieje to trzeba pokazać krzyczącą Dakotę. O synku szkoda gadać bo najlepszy moment w jego wykonaniu był gdy zniknął z ekranu.

ocenił(a) film na 7
Zymifir

Taaak! Zgadzam się co do "synka"!

użytkownik usunięty
dangal08

Mała rzeczywiście piskliwa, ale mnie jakoś bardzo nie wkurza. Za to młodociany gnojek z tą cały czas wykrzywioną w jakimś szaleńczym grymasie gębą, do tego licytujący się z nim na histerię Cruise, to jak dla mnie dwa czynniki obniżające ocenę o 2 pkt. Dla równowagi oglądam ten film ze Scary Movie 4... ;-)

ocenił(a) film na 7

Tak kolego! Zgadzam się w 100%. Dakota OK, ale ten "synek" tak mnie wk.... dawno żadna postać mnie tak nie irytowała

ocenił(a) film na 5
dangal08

100% racji. Od biedy zniosłem Dakotę/Rachel, nie było łatwo. Ale Robbiemu to bym nakładł po mordzie. Sam miał w filmie kilka akcji samobójczych i należało mu zezwolić na ich wykonanie. Bardzo ciężki film. Momenty względnie efektowne i jakby ciekawe mieszają się z g...nem w proporcjach ciężkich do akceptacji. Spielberg w fatalnej formie.

ocenił(a) film na 7
dangal08

Mnie akurat ten "synek" najbardziej wkurzał...

dangal08

Oglądałem ten film wiele razy. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, może dlatego że to oczywiste aby zbudować w filmie napięcie i pewien klimat.
Nie wiem jak wy wytrzymacie ze swoimi dziećmi.. Aha moment zapomniałem, że teraz milenijna młodzież uważa dzieci za Fuuu niepotrzebny problem który trzeba abortować.
Powiem krótko - leczcie się.

jack_ryan

Dobrze napisane, tak szczerze zachowania dzieci nie da się w jakikolwiek sposób zaszufladkować, no w pewnych sytuacjach dorosłych też.

ocenił(a) film na 3
dangal08

Jest wiele niedorzecznych filmów (światowych hitów) ale nic bardziej nie wkurza, niż wrzeszczące bachory

dangal08

Właśnie zadziwiające jest w tym filmie, że Dakota Fanning jest mocnym punktem całości i reakcje dziecka są ważnym wskaźnikiem grozy sytuacji - ta dziecięca aktorka jest fenomenalna w tej roli! Przypomina mi zresztą i wizualnie, i funkcją w filmie naszą Nel z ekranizacji "W pustyni i w puszczy" z l.70.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Mnie niestety tylko wk... Ja rozumiem, dziecko się boi, ale to darcie paszczy było tak wkurzające... o tym rozkapryszonym małolacie nie wspominając - nie pamiętam bardziej denerwującej pary gówniarzy

Prawda_bywa_bolesna

Niestety, ale to raczej TWÓJ problem, może jakichś urazów z dzieciństwa (leżanka u psychoterapeuty czasem odkrywa dawne urazy, ich źródła), może innych oczekiwań w stosunku do tego filmu, bo rodzina, więzi nie każdemu pasuja do filmu SF, po ktorym spodziewaja sie akcyjności, napięcia, mnóstwa efektów specjalnych, a nie psychologii, itp.

ocenił(a) film na 8
dangal08

Popieram. Te bachory były tak denerwujące, ze chyba 1 raz kibicowałem obcym, żeby je zabrali w cholerę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones