Sarah Silverman 

Sarah Kate Silverman

6,8
3 411 ocen gry aktorskiej
Sarah Silverman
Sarah dorastała wraz z trzema siostrami w Bedford w stanie Massachusetts. Już od samego początku interesowała się komedią. Zaliczyła swój pierwszy solowy występ sceniczny w Bostońskim klubie Stitches w wieku 17 lat. Porzuciwszy studia na uniwersytecie w Nowym Jorku, zaczęła brać udział w otwartych występach na Manhattanie, co przerodziło się w regularne skecze i trasy po całym kraju. Podczas jednej z tras została wypatrzona przez producentów programu „Saturday Night Live” i w wieku 22 lat dostała angaż jako aktorka i scenarzystka. Niestety już na początku wdała się w konflikt z cenzorami stacji telewizyjnej NBC, pozwalając sobie na żarty z aborcji. Spowodowało to wiele problemów dla Sarah także poza planem i ostatecznie aktorka została zwolniona z pracy. Powróciła więc do solowych występów oraz zagrała epizodyczne role w serialach „Kroniki Seinfelda”, „Star Trek: Voyager” i „Naga prawda”. Została też jednorazowo dublerką w „The Larry Sanders Show”, gdzie zagrała rolę pisarki Wendy Traston. W 1997 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie „Who’s the Caboose”. Zagrała też kilka pomniejszych ról w wielkich Hollywoodzkich produkcjach takich jak „Sposób na blondynkę”, „Senator Bulworth” czy „Kawaler”. Skłonność Sarah do kontrowersyjnych wypowiedzi i cięty język dały o sobie znać ponownie podczas jej występu w „Late Night with Conan O’Brien”, gdzie użyła obraźliwego określenia „chink” odnoszącego się do Chińczyków. Spowodowało to olbrzymią falę krytyki, głównie ze strony Media Action Network for Asian Americans (w skrócie MANAA). Chociaż aktorka nigdy oficjalnie nie przeprosiła za swoje zachowanie, MANAA otrzymało od niej list wyrażający szczerą skruchę za swoje zachowanie. W tym czasie Sarah dostała angaż jako aktorka w serialu „Królik Greg”, gdzie wcieliła się w postać Alison Kaiser. Można ją było też zobaczyć w kilku popularniejszych filmach, na przykład „Ewolucja”, „Wielki podryw” czy „Szkoła rocka”. Sarah nie zapomniała też o swej największej życiowej pasji: solowych występach komediowych. W tym celu podpisała umowę z Comedy Central na stworzenie autorskiego programu komediowego w roku 2005. W międzyczasie wzięła też udział w tworzeniu dokumentalnego filmu „The Aristocrats”, zagrała epizodyczne role w serialach „Ekipa”, „Pilot Season” oraz podłożyła głosy postaci w animowanych serialach „Drawn Together” i „American Dad”. Rok 2005 zakończyła produkując komediowy film muzyczny „Sarah Silverman: Jesus is Magic”, w którym po raz kolejny dowiodła swych umiejętności aktorskich i – co ciekawe – wokalnych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 grudnia 1970

miejsce urodzenia: Bedford, New Hampshire, USA

wzrost: 170 cm

Zaoferowano jej rolę w filmie "Clerks - Sprzedawcy 2", którą odrzuciła, ponieważ nie chciała grać kolejnej "dziewczęcej" postaci. Ostatecznie angaż otrzymała Rosario Dawson.
Ma trzy siostry: Susan Silverman-Abramovitz; Laura Silverman - aktorka; Jodyne L. Speyer - kostiumolożka oraz brata Jeffreya Michaela, który zmarł w wieku trzech miesięcy.
Ma polskie pochodzenie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ŻE JAKIE?????? CHYBA ŻYDOWSKIE do czego sama się przyznaje zresztą.

She's fcuking Matt Damon! On the bed, on the floor, on the towel, by the door, in the tub, in the car, up against the mini-bar, she's fcuking Matt Damon! Sarah jest rewelacyjna!
W dodatku nieźle się konserwuje. Happy birthday!

http://www.joemonster.org/art/8801/I-am-f*cking-Matt-Damon-czyli-najlepszy-dowci p-w-historii-telewizyjnych-show

Ona i Cummings (tez wystep w hbo) to calkiem zabawne babki wiec polecam, fajne, widzialem inne tego typu wystepy jakis popularnych postaci tez zdaje sie na hbo i mi sie w ogole nie podobaly, pomiam juz nasze prostackie kabarety i pseudo standupy..

ona występowała w Monku s06 e 01?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones