film

Wpływ księżyca

Moonstruck
1987
1 godz. 42 min.
7,1 10 458
ocen
7,1 10 1 10458
7 580
chce zobaczyć
7,5 10
ocen krytyków
Loretta zakochuje się w bracie swojego narzeczonego. Więcej Mniej
Wpływ księżyca zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
awards.film.label.won awards.label.numbered_awards Oscar, 14 innych nagród i 10 nominacji
awards.label.check_all
Wpływ księżyca
Zwiastun nr 1 1:53
nr 1 2009-11-16T11:43:07 https://fwcdn.pl/webv/54/86/15486/thumbnail.15486.4.jpg https://fwcdn.pl/video/1277/moonstruck___trailer.480p.mp4

Włoska dzielnica Nowego Jorku. Cosmo jest hydraulikiem, Rose prowadzi dom, w którym mieszkają jeszcze: ich 37-letnia, przedwcześnie owdowiała córka Loretta oraz dziadek. Pewnego dnia młoda wdowa wybiera się z sąsiadem Johnnym na kolację, w trakcie której mężczyzna nieśmiało prosi ją o rękę. Zostaje przyjęty. Ślub ma odbyć się za miesiąc,Włoska dzielnica Nowego Jorku. Cosmo jest hydraulikiem, Rose prowadzi dom, w którym mieszkają jeszcze: ich 37-letnia, przedwcześnie owdowiała córka Loretta oraz dziadek. Pewnego dnia młoda wdowa wybiera się z sąsiadem Johnnym na kolację, w trakcie której mężczyzna nieśmiało prosi ją o rękę. Zostaje przyjęty. Ślub ma odbyć się za miesiąc, wcześniej jednak przyszły pan młody pilnie wyjeżdża do chorej matki na Sycylię, uprzednio prosząc narzeczoną, by zawiadomiła o wszystkim jego brata, Ronniego. Spotkanie z przyszłym szwagrem mocno skomplikuje jej małżeńskie plany.

boxoffice
$80 640 528 w USA
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Star Partners (współudział)
tytuł oryg.
Moonstruck
inne tytuły
Kandydatkami do roli Loretty Castorini były Sally Field, Geena Davis oraz Debra Winger.
Początkowo Nicolas Cage nie spodobał się producentom, ale gdy Cher zagroziła, że odejdzie jeśli aktor nie otrzyma roli, zmienili zdanie.
Początkowo rozważano, aby w rolę Rose Castorini wcieliła się albo Anne Bancroft, albo Maureen Stapleton. Jednak ich żądania finansowe okazały się zbyt wysokie. Howard Feuer, szef castingu, w tej sytuacji przypomniał sobie o Olympii Dukakis - i zgodnie z sugestią Feuera reżyser Norman Jewison zdecydował się dać jej rolę Rose Castorini.
Czasami okazuje się, że i TVP jest w stanie zaserwować widzom dobry film, a nie kolejne dziadostwa z serii "Okruchy życia". Właśnie dzięki ludziom układającym program w telewizji publicznej udało mi się zobaczyć "Wpływ księżyca". Nie był to obraz, który pragnąłem zobaczyć za wszelką cenę. Jednak nazwisko Nicolasa Cage'a, którego pamiętam głównie z... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych