PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467091}

Wrogowie publiczni

Public Enemies
7,1 176 251
ocen
7,1 10 1 176251
5,8 22
oceny krytyków
Wrogowie publiczni
powrót do forum filmu Wrogowie publiczni

Do tego jeszcze mają w nim zagrać Christian Bale i Johny Deep. Film jest na podstawie książki Bryana Burrougha "Public Enemies: America's Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-34", ma opowiadać historię Johna Dillingera (ma go zagrać Deep), słynnego złodzieja w latach 30., efektownie obrabiającego banki i legendarnego agenta FBI, Melvina Purvisa (Bale), który polował m.in. właśnie na Dillingera. Zapowiada się to smakowicie, taki dream team zawieźć po prostu nie może ;) Szykuje się kolejna rewelacyjna sensacja ze stajni Manna!

PacMan

Historia Dillingera to świetna pożywka dla filmu, szczególnie jeśli reżyserować ma Mann. No i ta obsada:) Ksiązka podobno powstała w oparciu o akta FBI, ale mam nadzieję, że autor nie przedstawia "oficjalnej" wersji historii, tylko jej całość, z wszystkimi znakami zapytania. To musi być świetny film.

ocenił(a) film na 9
PacMan

Coś mi się ten Deep ostatni przyssał ;) Oczywiście, mój błąd i ma być Depp, no ;)

ocenił(a) film na 7
PacMan

Racja, film zapowiada się świetnie. Będzie to aktorski pojedynek Deppa z Balem. Oczywiście z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie ten drugi :)

ocenił(a) film na 9
Kung_Fu_Master

czyzby była to odpowiedz Manna na American gangster Scotta? ..., juz widze Johnnego w wygolonej fryzurce ala Bruce Wiilis Ostatni Sprawiedliwy i z wąsikiem jak Tommy Lee Jones w Urodzonych Mordercach ;P ... a Bale się nam sotatnio coś nawrócił ;)

Ale, niezaopminajcie ze Depp ma jeszcze na karku jedną role u Gilliama, za Legera i rólke w powieści Huntera S. the Rum Diary ... chciałbym zeby wszystkie trzy projekty ujrzały światło dzienne, no //

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

Depp nie zagra u Gilliama...

ocenił(a) film na 6
Kung_Fu_Master

też tak myśle na razie z większości pojedynków wychodził zwycięsko :D

ocenił(a) film na 7
PacMan

jak w tym filmie ma grać Johnny Depp i Christian Bale to jest tak obowiązkowa pozycja, ze normalnie grzech przegapic (przynajmniej jesli o mnie chodzi, bo to moi dwaj najbardziej ulubieni aktorzy xD)

ocenił(a) film na 7
Gin

ja juz czuje ze film bedzie kozacki... bardzo ciekawi mnie polaczenie tych dwoch panow

ocenił(a) film na 7
pacjent

Dokladnie. To bedzie cos unikalnego

Gin

Obsada znakomita...Reżyser również.Więc musi być dobrze.

Zarrock

Nie zapominajmy o Marion Cotillard,tegorocznej zdobywczyni Oscara.!.

ocenił(a) film na 7
_Tanya_

racja:) juz sie nie moge doczekac tego filmu

ocenił(a) film na 8
Gin

Juz nie moge sie doczekac jak wjada tu malolaty i fanki dzionego, ktore zapewne nie wiedzą kto to taki Michael Mann...pojedynek niezmiernie ciekawy jednak zdecydowanie wole Cristiana Bale'a, ktory jest dla mnie najlepszym aktorem przed czterdziestka;p...a dziony moglby nakrecic kolejny odcinek z serii depp, burton, carter, elfman itd...zieef

PacMan

Ostatnio przeczytałam opowiadanie Stephena Kinga pt."Śmierć Jacka Hamiltona", które opowiada właśnie o gangu Dillingera, w oczekiwaniu na film warto przeczytać:)Jeżeli film też tak oddaje klimat lat 30. to ja już zacieram rączki :)

zuzahnna

Jeśli film utrzyma poziom Zakładnika Gorączki to będzie świetnie tylko martwi mnie co oni mogli użyć jako CGI bo widziałem zielone ekrany ;p

ocenił(a) film na 7
puchoo

No jak to do czego? Johnny pewnie będzie unikał kul jak Neo ;] Oczywiście żart.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones