PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11789}
7,4 2 337
ocen
7,4 10 1 2337
7,2 4
oceny krytyków
Wspólny pokój
powrót do forum filmu Wspólny pokój

Klęska niestety.

ocenił(a) film na 6

Has nie ma poczucia humoru i chyba nigdy nie był młody.
Filmowi brakuje lekkości, szaleństwa, zabawy,
którą przecież ma wspaniała powieść ZBIGNIEWA UNIŁOWSKIEGO
i scenariusz STANISŁAWA DYGATA.

Wielka szkoda, bo obsada jest tu doborowa:
ADAM PAWLIKOWSKI,
KRZYSZTOF LITWIN,
ANDRZEJ KOZAK,
BEATA TYSZKIEWICZ,
GUSTAW HOLOUBEK

Dla nich warto.

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

O kurczę, chyba utrafiłeś w sedno. To już któryś z kolei film Hasa, który widziałam i wszystkimi wcześniejszymi byłam zachwycona. A ten zostawił mnie w jakimś dziwnym uczuciu zaskoczenia, że coś było bardzo nie tak. I to chyba właśnie o to chodziło. Dopóki Has zabierał się za portretowanie ludzi "po przejściach" to wychodziło jak "trza", a tu zamiast spontanicznej młodości wyszli mu jacyś cyniczni manipulatorzy.

ocenił(a) film na 9
selene_

Akurat ten film wymaga nastawienia, nie zaś biernego oczekiwania na wywołanie nastróju.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Zabawa, szaleństwo, i co, przepraszam- lekkość? Cóż, nic bardziej mylnego. Sądzę, że należałoby przeczytać raz jeszcze powieść Uniłowskiego, jakże gorzką przecież i ponurą na tle epoki. Film za to, wcale niezły jak na mój gust, i nawet czy też raczej- przede wszystkim w porównaniu do powieści. Rzadko zdarza mi się porównując film do jego literackiego pierwowzoru orzec na korzyść filmu. Tym jednak razem chylę czapkę przed Hasem.

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

książka dobra , ale film położyła ta trójka kiepskich aktorów ....szkoda

riko62

Gdzie ty masz tutaj kiepskich aktorów?

ocenił(a) film na 5
Robert800520

ok , żle to ująłem...

AutorAutor

Litwin? Kozak?? Bardziej wymieniłbym Gajdę, Tyszkiewicz, Netto czy Pietruskiego

Robert800520

Maklakiewicza, Feldman....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones