PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 075
ocen
7,7 10 1 29075
8,0 32
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

Dzis juz nie kreci sie takich filmow, pewnie producenci wyliczyliby, ze jest za malo akcji, ujecia sa za dlugie i w ogole malo sie dzieje.
Film ponownie dotyka ciemnych schizofrenicznych zakamarkow ludzkiego umyslu, mozna znalezc elementy wspolne z Lokatorem, czy Rosmary.
Swoja droga Catrene przepiekna, milo popatrzec.

ocenił(a) film na 7
robzuch

Haneke kręci i jak dla mnie lepsze.

robzuch

Nie kreci sie, bo film jest po prostu nudny i tyle. Kiedys sie robilo 20 filmow teraz robi sie 2000. Kiedys kazdy byl dobry teraz sa 2. Czasy gdy ludzie byli podekscytowani kazdym ruchomym obrazkiem, nie mieli w domu telewizora, a iscie do kina bylo wydarzeniem juz dawno minely.

ocenił(a) film na 9
miki_58

Pozwolę sobie nie zgodzić się, że w połowie lat '60 "ludzie byli podekscytowani każdym ruchomym obrazkiem".

Po prostu nadal robi się filmy, które poza wartką akcją i mnóstwem fajerwerków (takie, jak rozumiem, nie są "po prostu nudne", tak?) chcą przekazać cokolwiek środkami filmowymi.

Nie wszystko da się opowiedzieć językiem filmu, ale jak widać - na przykładach Antonioniego, Polańskiego, Hasa, Majewskiego czy wspomnianego tu Haneke - byli i są nadal Twórcy próbujący to (z sukcesem!) zrobić.

A że te perełki (tak, tak - kręcone do dziś!) giną pod stosem tych 2000 filmów wypuszczanych rocznie (tyle, to chyba samo Bollywood produkuje ;), toż to sytuacja jak z księgarni - w latach '70 i '80 każdy miłośnik dobrej książki wiedział, żeby ustawić się w kolejce przed księgarnią, gdy była dostawa - spory odsetek wydawanych wówczas książek wart był przeczytania. Dziś znów trzeba perełki wyławiać z masowej produkcji - tak samo jak i dobre filmy.

Odpowiedzi nie oczekuję, bo to nawet i dobrze, że różnimy się gustami; ja wprawdzie i te blockbustery oglądam, ale większą satysfakcję sprawiają mi często filmy z tych "nudnych" ;)
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones