plakat filmu Wszyscy za jednego

Wszyscy za jednego

Flukten over grensen
6,2 356
ocen
6,2 10 1 356
252
chce zobaczyć
{"type":"film","id":847062,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wszyscy+za+jednego-2020-847062/tv","text":"W TV"}]}
Wszyscy za jednego


"Wszyscy za jednego" to historia heroicznej Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należą do norweskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostają aresztowani. Po zniknięciu rodziców rodzeństwo odkrywa dwoje żydowskich dzieci, Sarę i Daniela, ukrytych w tajnej szafie w piwnicy ich domu. Teraz Gerda i Otto muszą dokończyć to, co zaczęli ich rodzice: pomóc Sarze i Danielowi w przekroczeniu granicy do neutralnej Szwecji i zjednoczeniu ich z rodziną. Czy tak ryzykowna misja ma szansę powodzenia w zimowym krajobrazie Norwegii?

opis dystrybutora kino

Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. W Norwegii, jak w wielu krajach Europy, Żydzi są prześladowani. Pewnej nocy rodzice Grety i Otta zostają aresztowani przez nazistów. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara. Greta, miłośniczka opowieści o trzech muszkieterach, natychmiast postanawia pomoc nowym znajomym, którzy chcą przedostać się do wolnej od uprzedzeń Szwecji. Z kolei Otto niechętnie rusza w drogę, obwiniając Daniela i Sarę o aresztowanie rodziców. Dzieci czeka trudna wyprawa przez pokrytą śniegiem Norwegię, a każda spotkana osoba może okazać się wrogiem.

opis festiwalowy

1942 rok. Rodzice 10-letniej Gerdy i jej brata Otto są członkami norweskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 1942 roku, zostają aresztowani, a ich dzieci zostają same w domu. Niedługo potem rodzeństwo znajduje w piwnicy dwoje żydowskich dzieci – Sarę i Daniela, którzy ukrywają się w schowku szafy. Gerda i Otto postanawiają dokończyć to, co rozpoczęli ich rodzice. Chcą pomóc Sarze i Danielowi uciec przed nazistami, ale żeby tego dokonać muszą najpierw przekroczyć granicę z neutralną Szwecją i pomóc maluchom w odnalezieniu rodziców.

HBO