PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38884}

Wynająłem płatnego mordercę

I Hired a Contract Killer
7,0 829
ocen
7,0 10 1 829
Wynająłem płatnego mordercę
powrót do forum filmu Wynająłem płatnego mordercę

Kaurismäki ma talent w dobieraniu aktorów i scenografii, co po raz kolejny udowadnia w tym filmie. Milym zaskoczeniem było pojawienie się Joe Strummer'a - rewelka! Polecam!

ocenił(a) film na 8
Cretinos

Zgadzam się w 100%! Na początku trochę tęskniłam za językiem fińskim, ale wkrótce usłyszałam fińską piosenkę w tle - klimat pozostał. Kaurismäki potrafi przelać fińskość nawet na film anglojęzyczny. Aktorów dobrał doskonale. Również polecam :)

ocenił(a) film na 7
Cretinos

Podobała mi się bardzo scena taśmowego zwalniania pracowników - dyro jaki bezczel ;) No i mordercę gra "Admirał Piett".

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Właśnie taki nastrój filmów lubię najbardziej - szara, prawdziwa rzeczywistość, bez pretensjonalności. Aktorzy są tak naturalni, że ani przez sekunde nie wyczuwa się gry na siłę co można zauważyć w niektórych bardziej komercyjnych filmach. Jako, że uwielbiam zespół "The Clash" byłam także zachwycona pojawieniem się Joe Strummer'a w tym typowym londyńskim barze z lat 90. To już drugi mój obraz filmowy tego reżysera (poprzedni, który oglądałam to "Dziewczyna z fabryki zapałek" - równie mnie zachwycił). Filmy te są stosunkowo niszowe, więc każdy z tych obejrzałam totalnie przypadkiem przeszukując kanały. Mam nadzieje jeszcze nie raz mieć do czynienia z tymże reżyserem, bo uwielbiam kino właśnie w takim klimacie jak filmy Aki Kaurismäki.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Ta scena bardzo przypomina mi klimatem Brasil. Aaaaaaaaa i ten zegarek na pożegnanie ;D Cudo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones