Film

The Postman

1997 2 godz. 57 min.
6,5 17 992
oceny
6,5 10 1 17992
3 647
chce zobaczyć
{"id":"200","linkUrl":"/film/Wys%C5%82annik+przysz%C5%82o%C5%9Bci-1997-200","alt":"Wysłannik przyszłości","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/02/00/200/7229810.2.jpg"}
W zniszczonej przez wojnę Ameryce samotny wędrowiec znajduje mundur listonosza. Staje się symbolem nadziei na powrót dawnego porządku, do czego nie chce dopuścić okrutny generał.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Malina Najgorszy film w roku 1998 Złota Malina Najgorszy aktor w roku 1998 dla Kevin Costner Złota Malina Najgorszy reżyser w roku 1998 dla Kevin Costner Złota Malina Najgorszy scenariusz w roku 1998 dla Brian Helgeland, Eric Roth Złota Malina Najgorsza piosenka w roku 1998

Akcja filmu toczy się w przyszłości. Jest rok 2013, Ameryka została zniszczona przez III wojnę światową, ocalała ludność żyje w niewielkich skupiskach, unika wzajemnych kontaktów. Pojawia się jednak tajemniczy nieznajomy, wędrujący od wioski do wioski, grający sceny z dramatów Szekspira.

boxoffice
$27 026 234 na świecie
$17 626 234 w USA
$9 400 000 poza USA
budżet
$80 000 000
na podstawie
David Brin "Listonosz" (powieść)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Tig Productions / Warner Bros.
inne tytuły
Film kręcono w miejscowościach: Green Valley, Nogales, Sahuarita, Tucson (Arizona, USA), Bend, Redmont, Three Lynx (Oregon, USA), Anacortes i Boundary Dam (Waszyngton, USA) 
Imię prezydenta, które wymyślił Listonosz to 'Richard Starkey'. Tak brzmi prawdziwe imię członka zespołu The Beatles - Ringo Starra.
Jeden z filmów który jest wyświetlany dla armii w obozie to "Ona nosiła żółtą wstążkę" z 1949 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pomysł niezły, ale za długi i to kretyńskie zakończenie....

  major_xx ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • 20 lat minęło...

  tower9502 ocenił(a) film na

  Większość zamieszczonych tu opinii o tym filmie pisana jest po ok. 20 latach od premiery. Pierwszy raz oglądałem Postmana pod koniec lat 90-tych i wtedy (nie wiedząc o żadnych malinach, czy innych truskawkach) wydawał mi się świetny, a na pewno konkurencyjny wobec innych podobnych mu obrazów.

  3
  • 8/10

   Pauleta ocenił(a) film na

   bardzo dobry film, średnia zbyt niska wg mnie, a te Maliny to już zupełna przesada; interesujący scenariusz, chociaż po duecie Roth - Helgeland można się było spodziewać czegoś nieco lepszego; bardzo dobra rola Costnera, tak samo reżyseria; świetna muzyka Newtona-Howarda; dobrze się ogląda mimo tych 3h Moja ocena: ... więcej

  • A mnie ten film sie podoba!

   IrenaSz ocenił(a) film na

   W warunkach totalnej zagłady, zjawia się ktoś, kto daje ludziom nadzieję! Nadzieję na lepszą przyszłość! I ta nadzieja jest - moim zdaniem - najważniejsza w tym filmie.

   7
   • Kiedy byłem dzieckiem...

    KinomanMuniez ocenił(a) film na

    ten post-apokaliptyczny klimat wciągnął mnie bez reszty, lecz kiedy po latach odpaliłem starego dobrego VHS'a dotarło do mnie jak słaby jest ten film. Sam pomysł listonosza ratującego USA jest beznadziejnie głupi, ale jako tako strawny. Prawdziwą "piętą achillesową" tego filmu jest klimat ... więcej

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.