PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 644
oceny
7,4 10 1 34644
6,8 17
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

Zdecydowanie nie jestem fanem Almodovara, ale o ile innego jego filmy były ok i w sumie mogły się nawet bardzo podobać ludziom lubiącym ten styl to "Złe wychowanie" mi w ogóle nie podeszło. Miałem wrażenie, że to tylko tania próba zaszokowania widza wyuzdaniem i łamaniem wszelkich tabu. Ani mnie to zaszokowało, ani zainteresowało, za to znudziło. Gdyby to nakręcili w Polsce zaraz by podniesiono larum i byłoby o nim głośno, ale nie rozumiem po co ktoś to kręci w sumie dość laickiej i liberalnej dziś Hiszpanii, bo gdyby naprostować scenariusz politycznie to zostałaby już tylko naiwka historyjka jakich sporo. Dodatkowo wkurzało mnie zrobienie po raz kolejny u tego reżysera głównych bohaterów filmowcami, to już trochę zaczęło przypominać jakąś gloryfikację.

ocenił(a) film na 5
Lodolamacz

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgodzić się z Twoją opinią ;)

Jeszcze do połowy film wydawał mi się interesujący ale potem było już tylko gorzej (potem, czyli gdy okazało się, że Ignacio to nie Ignacio tylko jego młodszy brat ;) zamuła niesamowita). Taka papka z elementami kryminału i melodramatu, ma zrobić wrażenie ale nie daje rady (zwłaszcza, że temat pedofilii już nie szokuje, a raczej zniesmacza), mało tego, jest w gruncie rzeczy o niczym. Tak na dobrą sprawę nie rozumiem po co Juan zjawił się u Enrique. Chciał coś ugrać po śmierci brata, wykorzystując jego opowiadanie ? A może chciał się w pewnym sensie rozgrzeszyć za śmierć Ignacia i jeszcze przy okazji w pewnym sensie ukarać swojego byłego kochanka ? A może tak po prostu sobie przyjechał bo mu się nudziło ? ;) Nie wiem. I pewnie się nie dowiem :)

Daje 5/10 bo trudno nie docenić gry aktorów (zwłaszcza Gaela Garcii Bernala), zdjęć i tła muzycznego ;)

BTW. jak dla mnie film nie jest zboczony, ani trochę ;)

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
Szata_Dejaniry

No nie, za zboczone to można uznać 30 dni sodomy, ale chodziło mi o dosyć rozpustne podejście do tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones