PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725324}

Zło we mnie

February
5,6 18 332
oceny
5,6 10 1 18332
6,7 21
ocen krytyków
Zło we mnie
powrót do forum filmu Zło we mnie

February? To nie podeszło nawet za granicą, a po polsku co, miałby być horror o tytule: ,,Luty"?

No to może Blackcoat's Daughter? No, to również weszło do międzynarodowej dystrybucji, ale nam było za mało...

No to mamy ostatnią ewolucję. ,,Zło we mnie". Doprawdy doskonałe, klimatyczne tłumaczenie!

Evch, dajcie pokój

laxman

Kreatywni tłumacze
Ale chyba zapominają że nie tylko oni znają angielski i my też możemy widzieć angielski tytuł
Oczy bolą

laxman

Boże, już nie mogę znieść ciągłego wylewania jadu w komentarzach. Pod każdą produkcją musi być 50 komentarzy tego typu. Może tytuł nie jest wyszukany, ale sądzę, że nie to w filmach jest najistotniejsze ;-) liczy się to, jakie wrażenie niesie ze sobą, jakie emocje w nas wzbudza, a nie to że tytuł jest do bani. Chyba nie dobierasz sobie repertuaru po tytułach?! Nie spinajcie się tak ;D Proponuje więcej dystansu, mniej ignorancji i zadufania w komentarzach oraz postrzegania filmów jako SZTUKI, w której tytuł powinien mieć mniejsze znaczenie.

ocenił(a) film na 9
laxman

Jest to film o o dziewczynie molestowanej przez szefa szkoły katolickiej, która na końcu płacze bo zrozumiała, że czyni zło którego nie chce, on jej to wszczepił. w filmie pada takie zdanie "he is a headmaster", czaisz baze? Headmaster, dlatego obcinała głowy. rozwiewam wszystkie twoje wątpliwości. widzę, że niegłupi chłopak jesteś ale się gubisz. z tym cieniem szatana dobrze zauważyłeś, piękne, kluczowe jest gdy ona mówi "please, don't go away". zrozum to.

ocenił(a) film na 9
laxman

wiem, że nie pod pod tym tematem piszę, ale pod tym samym filmem. O tłumaczeniach tytułów to oddzielny temat. Jest taki film "Black Mass", prawdopodobnie przetłumaczyłbyś to jako "Ciemna Masa".

ocenił(a) film na 9
laxman

"Zło we mnie", teraz zrozumiałeś tytuł? przeproś tłumacza

ocenił(a) film na 9
laxman

jeszcze coś o tytule "Luty". Taka ciekawostka. "Luty" to przymiotnik. nie wiedziałeś. Tak samo jak nie słyszałeś płyty "Księżyc milczy luty". nic nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 9
laxman

p.s. Sorry, wiem, mam może głupi awatar, ale nie chciałem wyglądać jak wieśniak na studniówce.

Dedpul

Co¿¡ XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 7
laxman

Co jest złego w tytule "Luty"? Brzmi intrygująco i oryginalnie. "Zło we mnie" brzmi jak flaki z olejem i powtórka z rozrywki.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

No właśnie o to mi chodziło, że pierwotny tytuł ,,February" jest dobry - a jednak zastąpiono go zagranicą ,,Blackcoat's Daughter", nawet tam oryginalna nazwa wydała się zbyt... inna. No a u nas doszedł jeszcze teraz trzeci tytuł, który jest sztampowy.

ocenił(a) film na 4
laxman

Film jest niezły. Rozwalił mnie obraz i sposób w jaki jest przedstawiany. Naprawdę czułem klimat od początku filmu - świetny obraz. Niestety z czasem mam wrażenie, że w filmie brakowało pomysłów na fabułę i budowanie prawdziwej grozy w obrazie - taka forma działania obrazu i wydłużania scen z czasem wcale nie budowały jak dla mnie co raz więkeszej grozy, bo kolejne tajemnice po prostu były co raz bardziej obdzierane, a to powodowało, że szybko można było dojść do wniosku jak to się skończy. Kolejne wydłużanie scen i brak co raz większej tajemniczości- sprawiały, że film potrafił nużyć. Jak dla mnie max 6-7/10. Brak przede wszystkim tej odczuwanej nadnaturalności w obrazie i fantastyczności, którą w prawdziwych horrorach spotkam. Ta sama para klocków co Babadook czy Czarownica. Niby horror, ale - usprawiedliwianiem wszystkiego psychologicznie - zamiast serwując kawał prawdziwej rozrywki i niezapomnianych wrażeń oglądasz kolejny film jak przymusowe oglądanie wizualizacji lektur w podstawówce kiedy to pani zabierała dzieciory do kina. Niby wszystko poprawnie zrobione, ale gdzie w tym zabawa, prawdziwe emocje i tempo akcji ? Gdzie takie arcydzieła jak pierwszy Koszmar z Ulicy Wiązów ?

laxman

To normalne, że tytuł "ewoluuje" i nie tylko w Polsce. W innych krajach akurat ten film rzadko wystepuje pod oryginalnym tytulem, nawet w rodzimej Kanadzie figuruje pod innym (w tłumaczeniu francuskim bynajmniej). Sprawdz sobie, a nie wylewaj zale jak to u nas jest beznadziejnie.

ocenił(a) film na 8
coolhanded

Pssst... masz, łap słówko "przynajmniej", może się przydać na potem. Weź ze sobą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones