PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817552}

Złota Rękawiczka

Der Goldene Handschuh
6,8 3 393
oceny
6,8 10 1 3393
5,8 10
ocen krytyków
Złota Rękawiczka
powrót do forum filmu Złota Rękawiczka

Film obejrzalam wczoraj. Siedzi we mnie do dzis.
Jakos dziwnie kojarzy mi sie z "Bad Boy Bubby". Moze to atmosfera degeneracji i totalnego dna - turpistycznego raju - towarzyszaca obydwu filmom?
Wszystko jest brzydkie. Mega-brzydkie. I cuchnie.
Wszystko jest bez nadziei. Bez przyszlosci. Jak te stare prostytutki w barze, ktore wiele widzialy i jeszcze wiecej doswiadczyly.
Jakby ci wszyscy ludzie zaslugiwali tylko na takie zycie.
Na szczescie rezyser nie moralizuje, bo mielibysmy jakas groteskowa papke medrkowania o sensie zycia, podczas gdy z sufitu do zupy leca trupie larwy.
Po obejrzeniu filmu bylam pod wrazeniem wszechogarniajacej brzydoty, niemal zarazliwej. Ktorej rabka chca uchylic nawet niewinni i czysci - dwoje mlodych ludzi, Petra i Willi. I owa brzydota ich dotyka - ale czy trwale? Ich czystosc przyciaga i wrecz wola, zeby ja spaskudzic. W brzydkim swiecie nie ma miejsca na piekno. Tam role sa odwrocone.
Postaci budza niewatpliwe obrzydzenie - ale i litosc. A raczej cos na jej ksztalt.
Kobieta z Armii Zbawienia moze jedynie na chwile odmienic ich swiat, pokazac normalne zycie. Potem i tak wroca do Zlotej Rekawiczki, bo to jedyny, znany im swiat.

ocenił(a) film na 8
glassempire

A gdy wydawało mi się, że widziałem już wszystko, wtedy zobaczyłem coś takiego! Brawo szkopy, mało się nie porzygałem!

Niesamowity klimat brudu, smrodu i lat 70-tych. Realizm jest na takim poziomie, że Hollywood może się tylko grzecznie uczyć i ochoczo buty Niemcom pucować, a wierność oddania tych wydarzeń nie pozostawia nic więcej do powiedzenia, no może tylko to, że dziękuję z całego serca, iż oprócz wizji i fonii nie wynaleziono czasem przekazu smrodu!

Ten film nie jest od lat osiemnastu, zapisu bardzo popularnego w oznaczeniu 18+, ten obraz powinien być opatrzony adnotacją 20+, czy może raczej 30+, a najlepiej to chyba 40+!

glassempire

Jestem pod dużym wrażeniem filmu i popieram Twoją opinię - poza jedną uwagą, którą chcę dorzucić. Nie zgodziłbym się na porównanie do turpizmu, bo turpizm (spadkobierca romantyków i neoromantyków) chciał ukazać pewne piękno brzydoty, zanegować kanon, jak napisał największy polski turpista Grochowiak - "kochać kobietę nawet z odklejoną rzęsą".
Reżyser "ZR" ukazuje z całym drastycyzmem, że brzydota nie ma nic wspólnego z poezją, jest faktycznym upadkiem. Dwójka młodych ludzi, zwłaszcza chłopak, właśnie chciałaby odnaleźć w tej moralnej i fizycznej brzydocie coś "czadowego", z ducha turpistycznego zafascynowania zgnilizną. I młodzian zostaje skutecznie przekonany, że nie ma w tej zgniliźnie nic z dekadenckiej fascynacji "kwiatami zła". Szambo to szambo.

ocenił(a) film na 6
ravQ

Brawo

de_Franco

Dzięki! Akurat dziś sobie myślałem o tym filmie, to chyba najbrzydsze dzieło z dzieł wybitnych, jakie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones