1 godz. 31 min.
7,0 672
oceny
7,0 10 672
532
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":12059,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Z%C5%82oto-1961-12059/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Złoto
  • Przygraniczna kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Turoszowie stała się w tym filmie swoistą arką Noego, schronieniem, szansą. Do kombinatu zjechali się bowiem ludzie z całej Polski, jak choćby młody szofer z Wybrzeża, który po incydencie na drodze, próbuje uciec od odpowiedzialności i szuka schronienia za granicą. Z każdą minutą dochodzą nowi bohaterowie:
    Stary i Geolog - którzy reprezentują pokolenie poobozowe, młode panny: Merry, Judy, i Dorota/Doris, dla których kombinat jest szansą w życiu, na wyrwanie się z małomiasteczkowego marazmu, mieszanka robotników z kopalni i hotelu robotniczego oraz klezmer Edziu, który szans na uznanie szuka w zagranicznym tournee. Fantastyczna panorama ludzi, z różych sfer, z różnym pomysłem na życie lub bez pomysłu. W filmie urzekł mnie klimat baru i rozmów jakie były przy nim prowadzone. Duża wódka i oczyszczenie duszy. "Z tamtego też nic nie wyjdzie, ich stu ona jedna."

    Niezrozumiełe jest dla mnie natomiast zakończenie. Dlaczego Geolog czekał na Kazika przy granicy? Co wniosła ta scena do całej fabuły filmu?

  • filipmosz "Niezrozumiałe jest dla mnie natomiast zakończenie. Dlaczego Geolog czekał na Kazika przy granicy? Co wniosła ta scena do całej fabuły filmu?"
    Ja również nie rozumiem zakończenia...Poza tym film świetny.