Detachment

1 godz. 38 min.
7,8 52 858
ocen
7,8 10 52858
39 147
chce zobaczyć
6,3 7
ocen krytyków
{"rate":6.285714,"count":7}
{"type":"film","id":587177,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Detachment-2011-587177/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Z dystansu
  • niehubert ocenił(a) ten film na: 7

Mam ogromny problem z oceną tego filmu.

Z jednej strony, film bardzo głęboki i prawdziwy. Sposób w jaki została przedstawiona historia świetnie pasuje do samej historii i otoczenia, o którym opowiada film. Gra aktorska również na wysokim poziomie.

Ale ...

Podczas oglądania czułem się strasznie przytłoczony tym wszechobecnym smutkiem. Cały czas czułem atmosferę, która zmierzała w kierunku samobójstwa jednej z postaci.
    Film m.in. porusza temat chaosu. I został pokazany w nieco chaotyczny sposób, co, jak wspomniałem wyżej, pasuje do historii. Niestety, zostałem przez ten chaos i smutek przygnieciony. Może to nie był dobry dzień na oglądanie takich filmów. Może nie dałem rady zastanowić się dłużej nad tym filmem. Może nie miałem zbytnio styczności z tak ponurymi i ciężkimi sytuacjami. Może ...

Doceniam wszystko co w tym filmie świetne. Uważam, że zasługuje na wysoką średnią, tak jak sytuacja ma się teraz. Jednak chyba niestety nie jestem w stanie dać oceny takiej, na jaką film zasługuje. Dziwne uczucie.

• VendettaFantasy ocenił(a) ten film na: 10

niehubert To nie hollywoodzka produkcja, która ku uciesze gawiedzi ma się kończyć happy endem.

• reggy7 ocenił(a) ten film na: 5

niehubert Mam trochę podobnie...

• Peter2013 ocenił(a) ten film na: 7

niehubert Mam podobne odczucia. Film jest interesujący, ale nakręcony tak, że dołuje od pierwszego kadru. No cóż takie może być życie.

• klaudia2251 ocenił(a) ten film na: 10

niehubert Jak żyje i oglądam filmy to nie widziałam takiego komentarza:) Serio..ludzie podają rożne powody z jakich im sie film nie podoba ale tego, że jest zbyt smutny to jeszcze nie widziałam:D To tak jakby ktoś napisał, że jakaś komedia jest zbyt zabawna.
    To jest dramat i może być tak smutny jak się twórcom żywnie podoba i to nie powinno wpłynąć na ocenę filmu. To właśnie dobrze, że powstają filmy o takim ładunku emocjonalnym..takie które potrafią człowieka dobić, zdołować bo zazwyczaj taki stan skłaniu do refleksji a jak wiemy reflaksja jest dobra:)

• Andurion ocenił(a) ten film na: 9

klaudia2251 Super komentarz :) mogę się pod nim spokojnie podpisać. Pozdrawiam!