PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11883}
7,8 11 676
ocen
7,8 10 1 11676
8,4 19
ocen krytyków
Z punktu widzenia nocnego portiera
powrót do forum filmu Z punktu widzenia nocnego portiera

Dlaczego?

ocenił(a) film na 10

Krociutki film Krzysztofa Kieslowskiego pokazuje co mozna zrobic z czlowiekiem. W opisie podano, ze bohater ma "prwie faszystowskie poglady". A ja od kiedy poczatkowy usmiech zamarl mi na ustach zaczalem sie zastanawiac "dlaczego on ma takie poglady i co na nich zawazylo"... Wspanialy film, kiedys pokazywany podczas Mlodziezowej Akademii Filmowej, dzis pewnie sa male szanse zeby go gdziekolwiek obejrzec.

kkeicam

Zadaje sobie te same pytania. Popatrz ze ten facet w gruncie rzeczy bardziej juz normalny nie moze byc. Przyklad prawdziwego obywatela PRL sadze ze tez i RP; bo i dlaczego nie? Twardy facet bo takim ma byc. Polska to dla niego poprostu Dom. Zmienil sie ustroj ale pewnie nie ludzie. Nie ze on jest zlym czlowiekiem lecz zapewne zbyt katalogowym... Ja nie wiem czy ten gosciu taki rzeczywiscie byl-jest, a moze Kieslowski nie oddal jego prawdy? Moze w nim jest cos jeszcze czego kamera nie dalo sie zarejestrowac a przewartosciowalo by to jego poglady? Jezeli tak to co? Duzo pytan na ktore nie znam odpowiedzi. Pozdrawiam ludzie kochajacych Kieslowskiego - Dokumentaliste.

igloopol_2

Opis do filmó jak najbardziej lichy, no ale tródno. ,,Faszystowskie poglądy'' - to słowa samego Kieślowskiego s jego aótobiografii, ktoś, kto czynił opis do tego filmó zerrznoł to, no ale szkoda, że nie zerrznoł więcej, bo potem Krzyś sie bardzo ładnie wypowiadał o swoim bohaterze, że on tak na prawdę czyni dobro - tylko, że wedle swoich poglądów. A odpowioadając na powyższe pytania: oczywiście, że ten człowiek miał np. o sobie do powiedzenia więcej, nisz w tym filmie. No ale nie da się powiedzieć wszytskiego, trza wybierać, co KK uczynił jak ta lala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones