Film

Far and Away

1992 2 godz. 20 min.
7,2 9 530
ocen społeczności
7,2 10 1 9530
3 875
chce zobaczyć
Joseph i Shannon uciekają z Irlandii do Ameryki, by rozpocząć lepsze życie.

Ameryka w okresie Wielkiej Kolonizacji. Do Nowego Świata trafia para młodych ludzi (Tom Cruise i Nicole Kidman). Pochodzą oni z diametralnie różnych kręgów społecznych, łączony ich jednak wspólne marzenie. Pragną zdobyć skrawek własnej ziemi. Czy młodość i entuzjazm przetrwa konfrontację z surowymi i brutalnymi prawami rządzącymi Dzikim Zachodem? Czy rodzące się uczucie będzie w stanie połączyć tak różne osobowości?

boxoffice
$58 883 840 w USA
$78 900 000 poza USA
budżet
$60 000 000
studio
Imagine Films Entertainment / Universal Pictures
inne tytuły
Sean Bean był rozważany do zagrania roli Stephena Chase'a.
W trakcie sceny wyścigu po ziemię, Joseph wiezie swoją flagę z boku konia. Pomiędzy kolejnymi ujęciami flaga znika i ponownie się pojawia.
Kiedy Shannon i Joseph po raz pierwszy są u szefa, Shannon jest pochlapana na twarzy krwią. Wyciera ją trochę, ale w następnym ujęciu krew znów wraca na jej twarz.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Book of Days

  zosiorek ocenił(a) film na

  Nie moge uwierzyć, ze Enya dostala nominacje do Zlotej Maliny na najgorsza pisoenke!!! Przeciez Book of Days to jeden z jej najlepszych utworow! Normalnie mnie zatkalo...

 • Niezwykle barwny,ciekawy i zabawny

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na

  Romans,dramat,kino przygodowe w jednym. Doskonała reżyseria,piękna muzyka Williamsa,doskonałe aktorstwo-Cruise i Kidman tworzą tu znakomitą ekranową parę-z pozoru niedobraną,choć tylko do czasu...Znakomite,momentami wręcz epickie kino,którego akcja dzieje się w burzliwym czasach ... więcej

 • ja pierdziele,

  profix ocenił(a) film na

  jaki ten film cudny, widziałem go juz tyle razy, ale obejrzalem sobie jeszcze raz. zabija pięknem cięzko dzis coś takiego trafić. a szkoda:) piekno, bez żenady, z patosem ale wyważonym, finezyją historią milosną, pozdrawiam wszystkich fanow:)

 • 7/10

  obi99 ocenił(a) film na

  7/10 Film bardzo fajny ale trochę za długie i za bardzo rozwleczone niektóre sceny. Ogólnie polecam. Stare dobre kino :)

  3
  • Ponadczasowy

   milka_fw ocenił(a) film na

   Piękna historia o miłości łamiącej bariery klasowe. Kiedyś miałam ten film na VHS wracałam do niego wielokrotnie:)

   2
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.