PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762187}

Zabójczy sekret

Run to Me
5,2 744
oceny
5,2 10 1 744
Zabójczy sekret
powrót do forum filmu Zabójczy sekret

Szanowna Administracyjo, możecie w końcu cosik zrobić z tym kiepsko działającym urządzeniem zwanym "wyszukiwarką"?
Bardzo często zdarza mi się takie coś: wpisuję tytuł filmu po polsku - nic, wpisuję po angielsku - nic, oprócz tytułów z jednym słowem z dwuczłonowej nazwy tytułu - oczywiście szukanego przeze mnie filmu tam nie ma.
Wpisuję wszystko, tj. tytuł, rok produkcji itp - wtedy najczęściej pojawia się "brak filmu w bazie danych filmweb", czy jakoś tak, oczywiście już bez propozycji.
Wychodzę i w drugiej zakładce przeglądarki wpisuję tytuł, obojętnie, czy po polsku, angielsku i japońsku i ... TADAM - tytuł pojawia się wraz z odnośnikiem do FW. WTF?
Zauważyłem też, że raz na kilka lat zmienia się szata graficzna portalu. Niestety najczęściej na gorsze, oczywiście nowa wersja jest też bardziej zasobożerna, częściej występują bugi, okrągłe avatary też nie każdemu przypadły do gustu, można było zostawić możliwość wyboru użytkownikom, ale to są powiedzmy kosmetyczne zmiany do przełknięcia, gorzej z tym, że znikła część ocen filmów sprzed "faceliftingu", a to już jest irytujące.
Mam nadzieję, że ktoś z "władz" Filmwebu odpowie na te pytania, a przy okazji jeżeli macie zamiar zmieniać po raz kolejny szatę graficzną [i nie tylko], to chociaż uprzedźcie o tym użytkowników odpowiednio wcześnie.
Pozdrawiam w Nowym Roku - Pyrogenus

Pyrogenus

Dokładnie! Zróbcie coś z tym!!!

ocenił(a) film na 3
Czesiaruda

Przyłączam się !!

Pyrogenus

A najczęściej szukany film, jeśli w ogóle się pojawi, to na jakimś dziesiątym miejscu, a oprócz niego wyszukiwarka pokaże sto innych filmów, w których występuje choć jedno wpisane słowo. Ja często nie mogąc znaleźć po tytule wpisuję nazwisko aktora lub reżysera i dopiero wtedy znajduję film. Ta wyszukiwarka jest tragiczna. (Zresztą nie ona jedna na FW).

eltoro10000

Często właśnie pojawiają się tytuły w ogóle bez tego słowa, a jak dasz na "szukaj - tą lupę", to często wyskakuje komunikat o podobnej treści: "sorry, ale nie ma tego filmu w naszej bazie". Lubię kino koreańskie i tam to dopiero są jaja, bo mamy tytuł oryginalny, tytuł po angielsku i dodatkowo tytuł po polsku. Już nie pamiętam, czy chodziło o film "Geom-eun sa-je-deul" aka "The Priests", chociaż chyba to nie ten, bo nie ma polskiego tytułu. Dodatkowy problem to też taki, że dopuszczane są opisy, będące streszczeniami całego filmu lub jednozdaniowy opis, ale z takim spoilerem, że dajcie mi siekierę ;] I na koniec problem w spisie obsady - wg mnie powinny go rozpoczynać osoby grające główne role itd aż do tych "niewymieniony w czołówce", chyba że chodzi o film z zagadką o mordercy, a w obsadzie jest znany aktor i o dziwo - raz się mile zaskoczyłem, bo był wymieniony na tyle daleko, by nie zepsuć zabawy, ale to był wyjątek potwierdzający regułę.

Pyrogenus

No niestety, ta kolejność podawania obsady też jest denerwująca. Zauważ, że problem dotyczy właściwie wyłącznie starszych filmów, z lat 90-tych i starszych. Może rozwiązaniem jest tu wiek - ci co to robią to jakaś gównażeria, która nie zna tych filmów i nie potrafi nawet ustalić, kto gra główne role, a kto drugoplanowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones