Zabawa zabawa

2018 1 godz. 28 min.
6,7 38 867
ocen
6,7 10 38867
9 434
chce zobaczyć
5,1 14
ocen krytyków
{"rate":5.07143,"count":14}
powrót do forum filmu Zabawa zabawa
 • pan_dziejaszek ocenił(a) ten film na: 8

  Dla mnie jednymi z najbardziej wstrząsającymi i niejako wyznaczającymi pewne akcenty filmu, to te, które umownie nazwałem jak wyżej. Jeśli my się dobrze bawimy, to już nie dotyczy nas to, co robią ze sobą inni. "A ch** tam, zostań sama pijana na imprezie", "a ch** tam, prowadź samochód nawalona jak stodoła", czy wreszcie "a ch** tam, operuj po pijaku". Alkohol nasz powszedni jest nam panem i przewodnikiem i nikogo zdają się nie szokować jego apostołowie. Cóż, "taki mamy klimat".

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  pan_dziejaszek I to pokazuje polską mentalność - przyzwolenie, brak odwagi, postawę: "to nie mój problem". I o tym też jest ten film.

 • Agatonik Czyli u przedstawicieli wszystkich innych narodów, które jak wiadomo etycznie stoją znacznie wyżej niż naród polski, z taką mentalnością się absolutnie nie spotkamy?

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  taksidrajwer Ja nie mówię o innych narodach, tylko o polskiej mentalności. Ale była tam scena, gdy prezeska korporacji zobaczyła, jak dziewczyna wylewa wódkę do toalety i jej reakcją było proste: "Pomogę Ci" - zwykłe uznanie, że to choroba. I nie jest to tylko scena filmowa. Współpracuję z korporacjami jako psycholog i to jest normalne, że jak szef dowiaduje się, że pracownik ma problem z alkoholem, to oferuje mu pomoc i zrozumienie. Prawda - rozpoczęcie leczenia jest warunkiem dalszej pracy, co jest oczywiste. Tak samo dzieje się, jak zdarzają się przypadki poronienia przez pracownice - od razu oferowana jest pomoc psychologa.

 • Agatonik Typowa mentalność psychologa - owijanie w bawełnę i odwracanie kota ogonem.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  taksidrajwer Jak brakuje argumentów, to najlepiej dokonać oceny typu: "odwracanie kota ogonem"

 • Agatonik Jeśli piszesz o POLSKIEJ mentalności to automatycznie stawiasz Polaków w opozycji do innych narodów czyli piszesz też o innych narodach.

  A teraz możesz znowu polać... wody pani uzdrowicielko ludzkich dusz.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  taksidrajwer jak piszę o polskiej mentalności, to o tym piszę - a nie o innych narodach. Tak samo jak:
  - piszę o specyfice firmy X, to nie znaczy automatycznie, że stawiam ją w opozycji do jakiejkolwiek innej firmy
  - jak piszę o poglądach pana Y, to nie znaczy, że wyrażam swoje zdanie, poprzez porównywanie go do pana Z
  i tak dalej.....

 • Agatonik Pisząc o firmie albo o jakimś panu piszesz o JEDNOSTKACH a pisząc o "polskiej mentalności" piszesz o ZBIOROWOŚCI.

  Gdybyś napisała: "i to pokazuje często spotykaną u Polaków mentalność..." to wszystko byłoby ok, ale Ty musiałaś przywalić uogólnieniem z grubej rury pisząc: "i to pokazuje polską mentalność...".

 • taksidrajwer Oj, jakiś przewrażliwiony....