Zabawa zabawa

2018 1 godz. 28 min.
6,7 38 193
oceny
6,7 10 38193
9 478
chce zobaczyć
5,1 14
ocen krytyków
{"rate":5.07143,"count":14}
powrót do forum filmu Zabawa zabawa
 • Paulen_203 ocenił(a) ten film na: 4

  Film jak niektórzy już zauważyli, bardzo prosty i przewidywalny w przekazie, co ostatecznie można uznać w tym wypadku nawet za plus, być może trafi do większej liczby osób. Temat alkoholizmu wśród kobiet na pewno jest bardzo ważną kwestią, na którą należy uczulać społeczeństwo. Jednak według mnie całkowicie nieakceptowalny jest wątek ciąży z gwatłu, która została tak szybko zaakceptowana przez bohaterkę, praktycznie bez żadnego wsparcia i interwencji ze strony otoczenia, a następnie w ostatniej scenie przedstawiona jako wielkie szczęście, które spłynęło na całą jej rodzinę. W dobie, gdy kobiety wychodzą na ulicę, aby walczyć o swoje prawa, takie przedstawienie problemu to jakaś totalna pomyłka. Na to wszystko lekarz, który daje do zrozumienia, że pacjentka z takimi jajnikami w zasadzie cudem zaszła w ciąże, a więc w domyśle powinna być zadowolona z takiego obrotu sprawy, to jakiś absurd. Nawet najlepsza gra aktorska nie jest w stanie zatrzeć tak negatywnego wrażenia i pod tym względem negatywnego wydźwięku społecznego filmu. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  Paulen_203 Mam te same odczucia. Biorąc pod uwagę ten wątek film staje sie wręcz propagandowy, szkodliwy i niewiarygodny.

 • Paulen_203 To nie jest żadna propaganda tylko obraz rzeczywistości. Naprawdę Polska poza granicami największych miast jest zaskakująco rożna .... a ... i może fakt ze ciąża była cudem i może jedyna szansa na posiadanie dziecka czyli czegoś co jednak większość kobiet uważa za sens swoistego życia powodowało ze mózg zaakceptował tak trudna sytuacje.

 • Paulen_203 Zgadzam się w 100 %, film ten bagatelizuje gwałt i jego konsekwencje, ostatnia scena pokazuje, że tak naprawdę nic się nie stało, a gwałciciel mógłby być z siebie dumny. Dodatkowo, zasłaniając wszystko chorobą alkoholową dziewczyny, zapomina się, że tej sytuacji winny był gwałt, a nie fakt, że była ona pod wpływem alkoholu.

 • Paulen_203 Bo tak to jest jak nie mówi się prawdy. Jak by powiedziała że ciąża jest z gwałtu,była by inna rozmowa,może by jej współczuli. Mogła się chociaż wyżalić bliskim znajomym,cokolwiek. Być może bała się reakcji otoczenia. Pani psycholog rozmowa,też wyglądała by inaczej gdyby znała prawdę. wspomniała że doszło do ciąży,ale w jakich okolicznościach już nie powiedziała.

 • thc86 ocenił(a) ten film na: 4

  Wojtek107712 ale przecież wyraźnie powiedziała "ja tego nie pamiętam" - może rzeczywiście nie pamiętała, ponadto tak miała obrażenia itd, jednak gdy ktoś (niekoniecznie kobieta) budzi się po urwanym filmie to pewnie bierze pod uwagę różne scenariusze z uwagi, że nie pamięta NIC. Zarówno możliwość gwałtu jak i obrażeń wskutek zwykłego po przedawkowaniu alkoholu spektakularnego przewrócenia twarzą na ulicę, czy nawet stosunku seksualnego nie koniecznie wskutek gwałtu, bo osoba z urwanym filmem nie potrafi ocenić na ile sama inicjowała różne zachowania

 • Paulen_203 " Jednak według mnie całkowicie nieakceptowalny jest wątek ciąży z gwatłu, która została tak szybko zaakceptowana przez bohaterkę,"

  Była przecież tak pijana, że ledwo na nogach się trzymała. Więc na drugi dzień zajścia nie pamiętała. Kto świadomy po gwałcie idzie smacznie spać? Rano wstaje i idzie sobie do domu? Ewidentnie miała poalkoholową lukę w pamięci. Dlatego i tylko dlatego zaakceptowała. I nie jest to pochwała gwałtów, ale przestroga przed upadlaniem się, bo nie wiadomo co może się z stać. Równie dobrze mogłaby zostać zbiorowo zgwałcona i nie zajść w ciążę.

 • Oponka007 ocenił(a) ten film na: 2

  muchenz mnóstwo osób po gwałcie 'idzie sobie smacznie spać'.
  ale chyba nie odnosi się to do 'zabawy...', bo jest tak toporna, żeby było widać emocje dziewczyny i jej raczej niesmaczny sen.