PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667242}

Zanim zasnę

Before I Go to Sleep
6,7 68 006
ocen
6,7 10 1 68006
4,7 10
ocen krytyków
Zanim zasnę
powrót do forum filmu Zanim zasnę

6/10

użytkownik usunięty

Spodziewałam się czegoś lepszego. Naprawdę. Jestem świeżo po książce, którą czytało się
przyjemnie, zakończenie niby wyjaśniające, ale tak nie do końca. Film raczej mnie rozczarował. Nie
ma tragedii, ale jednak mimo wszystko można to było zrobić lepiej. Krótki i okrojony. Kamera
zamiast pamiętnika. Gdzie strony, które sama znalazła? Gdzie pożar, gdzie wizyta w szpitalu czy w
starym domu? Adam powinien mieć ponad 20 lat. Pewnie się czepiam, ale to są sprawy które
DAŁO się zrobić jak w książce, a zostały pominięte, albo w ogóle zmienione. Nie żałuję, że poszłam,
ale liczyłam na to, że po wyjściu z kina będę chciała tam wrócić i obejrzeć to jeszcze raz, tym czasem
nie mam takiego uczucia. Może kiedyś obejrzę, ale na pewno nie prędko.

ocenił(a) film na 7

Film obejrzałam dzisiaj - książki nie czytałam - i też jestem nieco zawiedziona. Po obejrzeniu "Drogi do zapomnienia" miałam nadzieję, że tym razem ten duet pokaże coś lepszego. Bardzo podobała mi się gra Colina Firtha - w takim wydaniu go jeszcze nie widziałam :)
Co do Adama, to nie wiem jak było w książce, ale skoro w filmie Christine ma 40 lat, a ślub wzięła mając 26 lat, to syn jest raczej nastolatkiem.

użytkownik usunięty
Lubawa

Wiem, wiem, ale mnie to troszkę irytuje bo to są zmiany które są bez sensu.
Jestem w szoku, bo do tej pory z kim bym nie rozmawiała kto nie czytał książki to był bardzo zadowolony z filmu w przeciwieństwie właśnie do tych co ją czytali. Colin faktycznie w takiej roli spisał się dobrze, ale mam wrażenie, że nie dali mu się popisać, że on dałby radę inaczej poprowadzić postać tak, że właściwie znienawidzilibyśmy Mike'a, a tak to była postać taka zła, ale nie przesiąknięta tą chorą miłością do Christine. O niej zaś nie będę pisać wcale bo jak dla mnie była sztuczna... Musiałabym to jeszcze raz obejrzeć na spokojnie, bo właściwie w kinie oglądałam z wypiekami na twarzy, bo wtedy jeszcze liczyłam na coś genialnego. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones