PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667242}

Zanim zasnę

Before I Go to Sleep
6,7 68 006
ocen
6,7 10 1 68006
4,7 10
ocen krytyków
Zanim zasnę
powrót do forum filmu Zanim zasnę

1) w scenie z pamięci w hotelowym korytarzu skąd się wzięła kartka z rysunkiem i podpisem Mike (wydaje się ze te rysunki rysował Adam, czy wiec on znał Mika?)
2) skad dr Nash znał Christine, skoro została wypisana ze szpitala jako zdrowa i wyleczona na podstawie podrobionych papierów, jak do niej trafił?

robzuch

oo widze, ze troche zmienili jednak w porownaniu z ksiazka (filmu jeszcze nie widzialam)... bo w powiesci nie zostala wypisana jako "zdrowa i wyleczona" dlatego dr Nash zainteresowal sie jej przypadkiem

robzuch

Dr Nash tłumaczył pacjentce jak do niej trafił, chyba widział ją na ławce w parku - musiałbym jeszcze raz obejrzeć - Tobie też polecam. A z tą kartką to pojawiła się w filmie żeby nakierować Christine na właściwy trop i tyle. Eeeeehh... nie wiem.

robzuch

1. Tego nie było w książce, a przynajmniej nie pamiętam. Wydaje mi się, że Christine już wtedy zaczęła sobie coś przypominać i to miało skłonić ją do myślenia. W książce Christine chciała od Mike odejść, skończyć romans bo miała syna i męża. Może po prostu tak twórcy chcieli to pokazać.
I Adam nie znał Mike.
2. Tak jak wyżej ktoś zapisał, doktor zobaczył ją w parku i pamiętał jej zdjęcie dzięki czemu ją poznał, że to ta Christine. W książce nie była zdrowa i wyleczona jeśli dobrze pamiętam i jeśli tak było to można by było uznać za błąd jeśli powiedział tak w filmie (nawet nie jestem pewna, chociaż dopiero co zobaczyłam film).

ocenił(a) film na 7
robzuch

W filmie nie zostało powiedziane, że ją wypisano jako zdrową na podstawie podrobionych orzeczeń. Mike powiedział tylko, że podrobił dokumenty (w domyśle: potwierdzające małżeństwo), uśmiechnął się i wyprowadził ją jako mąż.

ocenił(a) film na 6
robzuch

kartka z rysunkiem i podpisem Mike pojawiła się we śnie Christine

Muwistar

wytłumaczcie mi jeszcze jedną kwestię.Dlaczego jej prawdziwy mąż i syn nie odwiedzali ją przez te wszystkie lata aby sprawdzić czy wszystko gra?

ocenił(a) film na 6
wnorek07

no dla mnie tez to było nie zrozumiałe. pewnie stwierdzili, że jak ona zapomniała, to oni też mogą. ;-) mąż znalazł sobie inną babę, a dzieciak zajął się sobą (nastolatki) - życie to nie bajka! no ale gdyby nie zapomnieli, to było nie było filmu. :-)

Muwistar

A mi sie wydaje ze w filmie nigdzie nie było konkretnie powiedziane jak dawno " Ben" ja zabral z osrodka. Ale moge sie mylic, to wtedy było by straszne ze nie interesowal sie nia przez tak dlugi czas maz.

ocenił(a) film na 6
pltm71

Było, 4 lata temu.

robzuch

Mnie interesują inne wątki tej układanki, po pierwsze dlaczego jej prawdziwy mąż nie szukał jej ? po drugie kto kogo pierwszy walił w "rogi" ? jeżeli pierwszy zdradził mąż to by wyjaśniało kochanka Mika, a jeżeli ona zdradziła pierwsza to dlaczego ruda jej przyjaciółka nic nie powiedział przy spotkaniu tylko coś nabąkneła ze miała przelotny romans z jej mężem i po trzecie co ona nie wiedziała z kim obecnie jest? jakieś to dziwne zero wyjaśnienia, dałbym więcej niż 8/10 ale tak tylko tyle za brak logiki i na koniec laska po obejrzeniu swoich nagrań nie mogła spróbować nie przespać paru nocy tylko od razu się kładła spać ? pozdro.

ocenił(a) film na 6
Ricky79

Nie musiał jej szukać, bo umieścił ją w domu opieki i był przekonany, że nadal sobie w nim bezpiecznie przebywa. W rogi pierwsza waliła ona, a mąż miał jednorazową przygodę z jej przyjaciółką kiedy ta w momencie załamania starała się go pocieszyć. Christie nie wiedziała z kim jest bo nic nie pamiętała, a jej przyjaciółka od lat nie miała z nią żadnego kontaktu dlatego, że Mike trzymał ją jakby w "zamknięciu" i też nie mogła wiedzieć z kim ona jest, nawet nie wiedziała czy Christie żyje. Co do nie przespania kilku nocy, uważam, że pewnie coś takiego miało miejsce (chociaż nie pokazano tego w filmie), ale ilu nocy jesteś w stanie nie przespać?

ocenił(a) film na 6
robzuch

Kartka z napisem Mike według mnie była po prostu wskazówką którą jej umysł starał się jej dać. Ona nic nie pamiętała, pojawiały się w jej głowie jakieś migawki, chociażby moment kiedy widziała dr Nasha który ją katuje, a tak na prawdę wcale to nie był on. Dlatego ta kartka z napisem Mike była po prostu migawką, kojarzyła hotel z imieniem Mike, ale sama nie wiedziała co to znaczy.

Co do spotkania i początku leczenia, myślę, że nie zbyt uważnie oglądałeś ten film ponieważ dr tłumaczył jej jak i kiedy się spotkali, kiedy zaczęli leczenie.

kierownik_filmaniak

można tak góra ze 3 noce nie przespać :) ale tak ogólnie to ten jej mąż prawdziwy to był jakiś pajac jak przez 4 lata nie można było się interesować własną żoną, wiem waliła go w rogi ale mieli dziecko, że ani razu jej nie odwiedził ?

ocenił(a) film na 7
Ricky79

Wyjaśnił to w liście, który dał Claire (czytany głosem Mike'a, ale tak naprawdę napisany przez prawdziwego Bena, bo przecież Claire Mike'a nie znała). Twierdził, że musi zniknąć, bo przez parę dni kiedy jej nie odwiedził pielęgniarki mówiły, że jest szczęśliwa, a kiedy złożył jej wizytę to znowu wszystko jej się pomieszało i zaczęła mieć różne fałszywe wspomnienia (że zabrali jej syna po urodzeniu, że Ben chce jej go odebrać itp). List przekazał Claire i kazał wręczyć "jak tylko jej się polepszy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones