PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11968}

Zbrodnie i wykroczenia

Crimes and Misdemeanors
7,4 8 388
ocen
7,4 10 1 8388
7,7 13
ocen krytyków
Zbrodnie i wykroczenia
powrót do forum filmu Zbrodnie i wykroczenia

odrobinkę się zawiodłam. Pierwszym moim filmem Allena było jego najnowsze dzieło "Vicky, Cristina, Barcelona". Zakochałam się w nim całkowicie. Trudno powiedzieć, czy sprawiła to Penelope, Javier Bardem, czy może sama Barcelona... W każdym razie z kina wyszłam oniemiała i przepełniona jakimś dziwnym uczuciem szczęścia. Z niecierpliwością wypatrywałam kolejnych filmów Allena z nadzieją, że zaserwuje mi coś jeszcze lepszego. I trafiłam na "Zbrodnie i wykroczenia". Film oglądało się po prostu przyjemnie, ot bez żadnych specjalnych wrażeń. Historia okulisty, który nie potrafi dogadać się sam ze sobą, a z drugiej strony niespełniony reżyser filmowy, nieszczęśliwie zakochany (tu muszę dodać, z całym szacunkiem dla Allena, że doskonale nadaje się do ról miernot, których życie wypełnione jest niepowodzeniami). Dla mnie jest to tylko kolejny z filmików, które można sobie obejrzeć w wolnym czasie, bez powrotów do niego. Może po prostu zbyt wiele oczekiwałam, a może nie dotarła do mnie jego głębia... ;)

ocenił(a) film na 8
wiedzima

To nie jest najlepszy z filmów Allena, więc nie utwierdzaj się nie daj Boże w przekonaniu, że na więcej tego starszego pana już nie stać. Zacznij od postaw - Annie Hall, Hannah i jej siostry, potem możesz obejrzeć coś ze starszych filmów, jego debiut filmowy Bierz forsę i w nogi, a także jeden z moich ulubionych filmów, które jest niesamowicie śmieszny - Bananowy Czubek.

ocenił(a) film na 6
Wixu

Jak tylko nadarzy się okaza, obejrzę coś więcej. Może jeśli nie będę zbyt wiele wymagać na samym początku, to Allen mnie miło zaskoczy. ;)

ocenił(a) film na 9
Wixu

A ja właśnie uważam, że "Zbrodnie..." to jeden z najlepszych filmów Allena. Woody ostatnio często wraca do tematu zbrodni i kary, ale moim zdaniem wyczerpał ten temat właśnie w "Zbrodniach...". Dla mnie jest to doskonałe kino, kwintesencja Allen z tamtego okresu. Myślę że autorka tematu zaczęła od złego filmu "Vicky..." nijak się nie ma do reszty twórczości Allena. Ogląda się to nieźle, ale jak dla mnie bez rewelacji.

wiedzima

Jeżeli w "Vicky, Christina, Barcelona" uwiodła cię sama Hiszpania, bądź postać grająca przez Penelope, to nie łódź się pozostałe filmy są inne. Zresztą najlepsze IMO jego filmy dzieją się w Nowym Jorku np. "Annie Hall" , "Manhattan" warte obejrzenia w 1 kolejności, potem możesz sobie zaserwować "Śpiocha" genialne połączenie fobii Allena z filmem SF, a zarazem scenami niczym z filmu niemego, GENIALNE!!! Bananowy czubek też fajny ;)

ocenił(a) film na 6
czarny_pan

Chyba po prostu nie są to filmy dla mnie. Ostatnio miałam okazję obejrzeć "Jej wysokość, Afrodytę" i niczym specjalnym mnie nie uwiodła. ;)
I fakt... to chyba był mój sentyment do Hiszpanii i do Penelope.

ocenił(a) film na 9
wiedzima

też uważam, że to jeden z najlepszych filmów Allena. z tym, że Allen kontynuuje już pewne swoje dzieło i żeby więcej wynieść z tego filmu dobrze znać już kilka wcześniejszych tytułów. Vicky Cristina Barcelona również podobała mi się bardzo. ale to dwa różne nurty w jego twórczości. Zbrodnie i wykroczenia należy do tych trudniejszych filmów, a Barcelona do tych przyjemniejszych.
ogólnie Allen robi filmy lepsze i gorsze, ale nie zniechęcaj się, warto dalej zapoznawać się z jego twórczością :) sam widziałem na razie 20 filmów i mam ochotę na kolejny :)

ocenił(a) film na 9
wiedzima

Dla mnie "Zbrodnie i wykroczenia" to - sic - najlepszy film Woody'ego ex
aequo z "Annie Hall" i "Manhattanem"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones