PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502994}

Zgon na pogrzebie

Death at a Funeral
6,0 31 703
oceny
6,0 10 1 31703
4,4 5
ocen krytyków
Zgon na pogrzebie
powrót do forum filmu Zgon na pogrzebie

Z 2007 czy 2010? Jak na razie obejrzałam tę z 2010 i szczerze powiedziawszy - dupy nie urywa.

ocenił(a) film na 5
lady_dariaa

Ja właśnie skończyła przed chwilą oglądać wersję z 2010, a tę wcześniejszą oglądałam wcześniej dwa razy. Dla mnie nie ma zupełnie porównania. Wersja brytyjska jest inteligentna, śmieszna i ciepła. Ta za to jest beznadziejna. Poza tym, nawet nie fatygowali się żeby trochę zmienić dialogi, są w 80% zerżnięte z oryginału.

AgneBrezoianu

Czym różnią się te dwie wersje? To jest kontynuacja jakaś czy coś? Druga część ?

ocenił(a) film na 5
aalvin

Nie, to jest dokładnie taka sama fabuła, takie same postaci i relacje pomiędzy nimi. Jedyna różnica polega na tym, że w wersji z 2007 roku pogrzeb odbywa się w białej rodzinie, a z 2010 w czarnej. I to implikuje nieco inne reakcje bohaterów.

AgneBrezoianu

aa już rozumiem :) Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

lady_dariaa

Ta z 2007 urywa. Polecam.

ocenił(a) film na 5
lady_dariaa

Wersja z 2010 roku to nieporozumienie. Amerykanie "przetłumaczyli" brytyjską komedię na wersję "afroamerykańską". Po co? Może brytyjski humor był dla nich zbyt obcy i mało śmieszny. Jeśli tak, to działa to w obie strony. Dla mnie przeróbka jest mało śmieszna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones