PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 998 740
ocen
8,6 10 1 998740
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

10/10

ocenił(a) film na 9

Na pogrzebie własnego syna nie płakałem tak jak na tym filmie

ocenił(a) film na 3
ApolloCreed_

A ja dawno na żadnej komedii się tak nie uśmiałem (egzekucja Delacroix to mistrzostwo) :)

ocenił(a) film na 9
jankotelegazeta23

ja też się śmiałem na kilku scenach

ocenił(a) film na 3
ApolloCreed_

na egzekucjach też?

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 3
ApolloCreed_

dziwne, dla mnie były najzabawniejsze

ocenił(a) film na 9
jankotelegazeta23

najzabawniejszy był Sam Rockwell, zdecydowanie najlepszy aktor w tym filmie

jankotelegazeta23

ja się śmiałam przez cały film ;D

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Ja jestem ciekaw jak byś zareagował jak zobaczył byś egzekucję na żywo ciekawe czy byś też tak śmiał.

ocenił(a) film na 3

Problemem jest to, że w Mili są one ukazane w kiczowaty, infantylny wręcz sposób. Ta familijna otoczka jest tak sztuczna, że aż bawi.
Więc nie bardzo widzę związek między światem rzeczywistym, a fikcyjnym dramatem papierowych bohaterów.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Aha spoko to znaczy że jesteś wypany z uczuć.
Niestety prawda boli. ;)

ocenił(a) film na 3

Fortepian, Łowca Jeleni, Lot nad kukułczym gniazdem. To są poruszające dramaty z bohaterami z krwi i kości, a nie ta ckliwa tandeta z komiksowymi postaciami.
Ale uważaj se co tam chcesz, wisi mi to :P

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Lot nad kukułczym gniazdem chcę zobaczyć mój kumpel mówił mi że jest bardzo przygnębiający.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Z ciekawości też zobaczę ten Fortepan i Łowcę Jeleni. :)

ocenił(a) film na 3

Polecam, może zobaczysz różnicę między sztuką filmową, a tanim rzemiosłem grającym na emocjach, ewentualnie zanudzisz się na śmierć :P

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Raczej nie zobaczę różnicy ale bardzo lubię poruszające filmy. ;)

ocenił(a) film na 3

To już końcowy monolog Hauera z Blade Runnera jest bardziej wzruszający niż wymuszona i płaczliwa Mila.

ocenił(a) film na 10
kaioken26

TAK MASZ RACJE TEN MOMENT JEST ZAJJJEEEEEEEEEEBISTY NAJLEPSZY MOMENT TEGO FILMU CIESZE SIE ZE JEST JESZCZE KILKU ROMANTYKOW....ZYWYCH, BO DINOZAURY JUZ WYMARŁY

ocenił(a) film na 8
jankotelegazeta23

Radzę ci!
WyGooogluj sobie ostatnią wykonaną egzekucję, są zdjęcia po egzekucji jaką ładną twarz ma człowiek.
Potem idź sobie coś zjedz, albo lepiej! Jedz oglądając te zdjęcia ;)
Chłopie, nie wiem o czym piszesz.

ocenił(a) film na 3
Alon_e

Chodzi Ci o egzekucję Johna Coffeya?

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

i ocenił na 3 ... dlatego nie biorę film webu ba poważnie ... to samo ze star wars ludzie z kina wychodzą zadowoleni wszędzie a tu pieprzenie 3 po 3 o star wars skąd ta wylęgarnia idiotów się bierze.. nie zapomnę jak był avatar piękny film a tu porobione konta by dać 1 ten portal dawno przestał być poważy bo takie frajernie bez argumentów pieprzą trzy po 3

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

I film zasłużył na 2 Twoim zdaniem? To na co zasłużyła np. Kac Wawa? Na -100? Wszędzie idioci, wszędzie.

ocenił(a) film na 3
patuss97

Tak, na tyle właśnie zasłużył.

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

idiota..... i pewnie gimb dlatego ten portal powinien mieć ostrą selekcję....

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

kolo to namietny ogladacz polskich debilnych telenowel zagubil sie , wszedl i nie moze wyjsc , chce ale nie umie , ...

ocenił(a) film na 3
tyskacz87

Ciekawym jak ta selekcja miałaby wyglądać, jakieś pomysły? :)

patuss97

Skoro stepapy zasłużyły na 10 Twoim zdaniem, to ciekawe na ile zasłużył np. Lot nad kukułczym gniazdem? Na 1000000000000000000000000000000000000000000000000000? Wszędzie głupie nastolatki, wszędzie.

ocenił(a) film na 8
patuss97

Jeśli to dostaje 10 to dokładnie - jaką ocenę ma Lot nad Kukułczym Gniazdem. Masakra.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Polecam lepszą komedię:

http://www.filmweb.pl/film/Chłopiec+w+pasiastej+piżamie-2008-420136

ocenił(a) film na 3

Widziałem. Mila jednak dla mnie lepsza :)

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Mila lepsza? Chłopcowi dałeś 4.

ocenił(a) film na 3

Jako komedia, bo chłopiec bardziej mnie zażenował niż rozbawił.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

to czemu aż 4?

ocenił(a) film na 3

Bo nie było tam Tomka :) A tak na serio to nie pamiętam, dawno temu go oglądałem, pewnie teraz też bym mu obniżył.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Polecam jeszcze Siedem dusz.

ocenił(a) film na 3
jankotelegazeta23

Scena zdeptania jego myszki wcale nie jest mniej zabawna xD

ocenił(a) film na 10
kryst007

ogladasz dobre filmy , i wcale nie musisz robic z siebie glupka , po co ??

ocenił(a) film na 3
riko62

Po 1. Cóż oglądam filmy uznawane za dobre i zazwyczaj podzielam zdanie krytyków, ale problem w tym, że ZM jest dla mnie paskudnym szantażem emocjonalnym, bezczelnie żerującym na uczuciach widza. I powód dla którego ma taką wysoką średnią polega na zasdzie, że ich po prostu wzruszył i od razu 10.
Po 2. Czy Ty na każdego komu nie podobała się "Zielona mila" musisz najeżdżać i zarzucać im uwielbienie do polskich telenowel (w sumie one są tak samo puste i ckliwe co ten film) czy dawać jakieś nawiązania do Żywca?

ocenił(a) film na 10
kryst007

jesli czegos nie wiesz to sie dowiedz ale ci powiem ,że piwo żywiec, stojace na tej półce cenowej na ktorej stoi, jest najlepsze, czy ci ono smakuje czy nie , jest najlepsze, a robienie z siebie glupka na wlasne zyczenie jest dla mnie dziwne , zobacz ranking , i sie nie osmieszaj, a jesli uwazasz ze to tamci sa smieszni to naprawde , tu musze ci napisac po imieniu , ale tego nie zrobie bo mialem juz kilka banow... tylko dlatego tego nie zrobie...

ocenił(a) film na 3
riko62

A więc tylko dlatego, że "Zielona mila" stoi wysoko w rankingu to musi być dla najlepszym filmem, bez względu na to czy mi się podoba, czy nie? Co jak co, ale prawdziwą lekcję ośmieszania się przedstawiasz właśnie Ty.

ocenił(a) film na 10
kryst007

o czym ty piszesz jaka zielona kila gdzie ja cos napisalem i jakiejs mili , piwo żywiec , tylko to ie liczy...

ocenił(a) film na 3
riko62

Tak zrozumiałem Tą "interpretację", a do tego po jej napisaniu zaznaczyłeś bym spojrzał na ranking i się nie ośmieszał. Inaczej przenieść Twoich słów się raczej nie da.

ocenił(a) film na 10
kryst007

nie da sie , zaprzeczyć piwo Żywiec ....nie każdy...

ocenił(a) film na 8
riko62

Reklamy to jednak faktycznie mają moc

ocenił(a) film na 10
chemas

tak ja to sie opieram wylacznie na relamach...

ocenił(a) film na 8
riko62

to prawda

ocenił(a) film na 3
ApolloCreed_

Mam nadzieję, że żartujesz.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

żartuje. Tak naprawdę na pogrzebie syna w ogole nie płakał, a tutaj fala wzruszeń taka poezja empatii.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
chemas

Nie ma co się przejmować userem Kaioken. To jeden z watahy snobków, którzy mają odgórnie ustalone jakie filmy sa ok, a jakie be ;)

ocenił(a) film na 8
Sparow5

Taaaa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones